Shtëpia / Tag Archives: Sport

Tag Archives: Sport

Futbollisti i famshëm i shpëton mrekullisht vdekjes

Frikë për jetën e Douglas Costas, por, fatmirësisht, futbollisti i Juventusit ia ka hedhur me vetëm disa lëndime të lehta. Këtë të hënë në mëngjes, braziliani u përfshi në një aksident rrugor në Torino  në autostradën A4 pranë komunës Santhia në Vercelli. Mjeti me të cilin po udhëtonte, një Jeep …

Shiko më shumë »

Një tjetër shqiptar bashkohet në skuadrën e Xhakës dhe Ajetit

Edon Zhegrova është zyrtarisht futbollisti i Baselit në Superligën e Zvicrës. Talenti prishtinas është larguar nga Genku pas tri viteve qëndrim tek klubi i famshëm belg. 19-vjeçari është huazuar tek gjiganti zviceran Basel për një sezon e gjysmë. Fillimisht ishte faqja zyrtare e Genkut që ka konfirmuar huazimin e Zhegrovës …

Shiko më shumë »

Gjendet një trup në rrënojat e avionit të Emiliano Sala

“Një trup është parë në mbetjet e aeroplanit që mbante futbollistin e humbur Emiliano Sala”, tha raporti i hetimeve të aksidenteve ajrore në Mbretërinë e Bashkuar (AAIB). Kërkimet nënujore u kryen duke përdorur pajisjet e specializuara më 3 shkurt mbi zonën e kërkimit të prioritetit dhe, sipas AAIB, gjetja është …

Shiko më shumë »

Thiago Silva do ta mbyllë karrierën te PSG-ja?

Thiago Silva i premton besnikëri Paris Saint Germain dhe është gati të zgjasë qëndrimin e tij derisa të mbyllë karrierën si profesionist. Mbrojtësi brazilian ka një kontratë deri në vitin 2020 me kampionët e Francës por është gati të nisë bisedimet për ta zgjatur edhe për 2 vite të tjera …

Shiko më shumë »

Kalmari prezanton Fidan Alitin, firmos për 4 vjet

Fidan Aliti është zyrtarizuar te Kalmari në Suedi. Pasi kaloi me sukses vizitat mjekësore, ish-mbrojtësi i Skënderbeut firmosi një kontratë 4-vjeçare. “Eshtë gjithçka shumë bukur. Jam gati dhe i lumtur që ndodhem këtu. Mezi pres të bashkohem me shokët e skuadrës. Dua të falënderoj edhe drejtorin sportiv dhe trajnerin e …

Shiko më shumë »

Zhdukja e Sala, babai: Nuk e besoj, është një ëndërr e keqe

“Nuk mund ta besoj, kjo është një ëndërr, një ëndërr e keqe, unë jam i dëshpëruar”, është shprehur babai i futbollistit Emiliano Sala pas gjetjes së mbetjeve të avionit me të cilin ai udhëtonte. Mëngjesin e së dielës një ekip privat zbuloi mbetjet e avionit të llojit Piper Malibu, ku …

Shiko më shumë »

Merkatoja e janarit, Premier League e para në shpenzime

Më 31 janar u mbyll merkato e transferimeve dimërore, me Premier League-n në vendin e parë në aspektin e shpenzimeve. Siç shkruan “Sky Sport”, Premier League konfirmohet në vend të parë me më shumë se 203 milionë euro shpenzime në merkaton e janarit. Për herë të parë, kampionati anglez shënoi …

Shiko më shumë »

Sfida Champions Roma-MIlan mbyllet në barazim 1-1

Roma dhe Milani u ndanë në barazim 1-1 në supersfidën e javës së 22-të të Serisë A të zhvilluar në “Olimpico”, duke e bërë më pak të dhimbshme humbjen e Interit ndaj Bolognas. As verdhekuqtë e as kuqezinjtë nuk arritën të përfitonin në maksimum nga ndalesa e zikaltërve, që mbetën …

Shiko më shumë »

Tragjedia, gjendet aeroplani i humbur i Emiliano Sala!

Avioni që po transportonte futbollistin Emiliano Sala nga Franca në Uells është gjetur. Një anije kërkuese ka gjetur mbetjet e avionit në Kanalin Anglez paraditen e së dielës. Avioni Piper Malibu u zhduk nga radarët pranë Ishujve të Kanalit më 22 janar. Si piloti David Ibbotson dhe futbollisti argjentinas janë …

Shiko më shumë »

Interi në krizë, Bologna e turpëron në “San Siro” (Video)

Interi në krizë të thellë. Skuadra zikaltër, vetëm pak ditë pas eliminimit më 11-metërsha nga Lazio në Kupën e Italisë turpërohet në “San Siro” nga Bologna, që fitoi minimalisht me gol të Santander në minutën e 32-të në zhvillimet e një goditjeje dënimi. Edhe pse krijuan volum të madh loje …

Shiko më shumë »