Shtëpia / Tag Archives: Politika

Tag Archives: Politika

Krishtlindja, Ruçi: Lumturia e të gjithëve e bën jetën më të mirë

Kreu i Kuvendit, Gramoz Ruçi ka dhënë një urim të veçantë për të gjithë shqiptarët duke ju uruar besimtarëve të krishterë dhe emigrantëve që erdhën të festojnë në atdhe gëzuar këtë ditë të shënuar feste. Kryetari i Kuvendit Gramoz Ruçi shprehet në urimin e tij  ndër të tjera se  “Festa …

Shiko më shumë »

Basha uron: Krishtlindje të bekuara!

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka uruar shqiptarët për Krishtlindje. Basha shprehet: “Gëzuar festën e Lindjes së Krishtit, të dashur bashkëkombas të krishterë, vëllezër dhe motra besimtarë të Zotit dhe të respektuar shërbëtorë të Zotit kudo në dioqezat shqiptare, në vendlindje dhe diasporë!”. “Krishtlindje të gëzuar dhe të bekuar …

Shiko më shumë »

Krishtlindjet, Rama uron fëmijët në nevojë: Nuk festoj pa ty (Video)

Kryeministri Edi Rama, përmes një videoje në rrjetin social “Facebook” ka uruar Krishtlindjet. Këtë video Rama e ka shoqëruar me një shkrim të shkurtër: “Krishtlindje të gëzuara”. Me një dedikim të veçantë për fëmijët dhe konkretisht ato të Shtëpisë së Fëmijës, të cilët kanë më shumë se kurrë nevojë për …

Shiko më shumë »

Curri plas “bombën”: Manastirliu për kryebashkiake në Tiranë! 

Arian Curri dha mendimin e tij se cilët ministra mund të rrezikojnë më shumë postin e tyre në qeverinë “Rama 2”, duke shtuar se “rifreskimi” ishte i domosdoshëm sipas tij. Por, teksa përmendi emra në emisionin “Open” të Eni Vasilit, veçoi disa emra për të cilët kishte më shumë pakënaqësi …

Shiko më shumë »

“Furtunë” në qeveri? Spiropali: Vetëm reflektim fundviti; Salianji: Të ikë Rama

Sot në “Open” në TCH është folur për bilancin e qeverisë dhe opozitarizmin gjatë vitit 2018. Moderatorja Eni Vasili ishte e interesuar fillimisht të dinte se çfarë ishte diskutuar në mbledhjen e Kryesisë së PS-së dhe a ishte folur për ndryshime në kabinetin e qeverisë Rama2? “Mbledhja e sotme e …

Shiko më shumë »

Kryesia e PS, Rama “shfryu” ndaj FRESSH! A ndryshon qeveria më 29 dhjetor?

Të shumtë ishin ata që prisnin ndryshime në qeverinë Rama2, por rezultati pas mbledhjes së kryesisë së Partisë Socialiste, që u zhvillua sot në Tiranë nuk rezervoi surpriza. Aty u vendos që ditën e premte më 28 dhjetor, të zhvillohet mbledhja e Asamblesë së Përgjithshme të PS-së dhe që më …

Shiko më shumë »

“Studentët”, Rama: Kadrinjtë të agjituar, PS po nxjerr mësime nga protesta

Studentët kanë marrë pushimet dhe protesta e tyre kundër tarifave të larta dhe vetë ligjit për Arsimin e Lartë është ndalur me paralajmërimin për të vijuar edhe më masive në janar, pas festave të fundvitit, por në Tiranë diskutohet ende për pasojat e saj. Për protestën ka reaguar sot kryeministri …

Shiko më shumë »

Armiq në Tiranë, por në Elbasan buxheti 2019 kalon me votat e PS-LSI

Tonet e ngritura dhe deklaratat që kalojnë edhe kufijtë e ofendimeve nga selitë e Tiranës, tregojnë për një “luftë” të ashpër politike mes dy “kushërinjve” të familjes së majtë, PS dhe LSI, që duken të bindura se një ribashkim mes tyre në koalicion s’mund të realizohet për më tepër për …

Shiko më shumë »

Devijimi i Lanës, MF mohon lidhjen Ahmetaj-Bego. PD: Ministri mori 1.5 mln €

Paraditen e sotme Partia Demokratike akuzoi ministrin e Financave Arben Ahmetaj se ka rol të rëndësishëm në devijimin e rrjedhës së lumit Lana për t’i krijuar trafikantit Edmond Bego kushtet e duhura për ndërtimin e një kompleksi pallatesh në zonën e “ish-Serave”. Sipas PD,  projekti rezidencial që do t’i kushtojë …

Shiko më shumë »

Mbaron mbledhja e PS, Lali Eri me biçikletë drejt Bashkisë (Foto)

Pas mbledhjes disa orëshe të kryesisë së Partisë Socialiste, nuk munguan momentet pikante. Përveç kryeministrit Rama, që foli para mediave, protagonist ka qenë edhe kreu i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj. Ky i fundit, ndërsa Rama fliste para telekamerave, merr drejtimin me biçikletë për nga godina e bashkisë. Në fokus …

Shiko më shumë »