Shtëpia / Tag Archives: Gazeta Kombi

Tag Archives: Gazeta Kombi

“Nuk është penduar fare…”/ Ja çfarë po ndodh me gjyqin e vrasësit të gruas dhe kunatës 18-vjeçare

“Stop” solli sonte në vëmendje një ngjarje shumë të rëndë, të ndodhur në 2 Janar 2019. Atë ditë 34-vjeçari Gazment Musta, në gjendje të dehur, vrau me thikë gruan 31 vjeç dhe kunatën 18 vjeç, pas një debati banal, ku bashkëshortja po i kërkonte të shkonte tek prindërit e saj. …

Shiko më shumë »

Shqipëria në 24 orët e fundit: 612 të vaksinuar, 683 raste të reja dhe 17 viktima nga Covid

Ministria e Shëndetësisë deklaroi sot se janë konfirmuar 683 raste të reja me koronavirus, ndërsa kanë marrë dozat e vaksinave 612 persona. Gjithashtu, në spitalet dedikuar Covid-19 kanë ndërruar jetë 17 qytetarë. Ndërkohë betejën me virusin e rrezikshëm e kanë fituar 697 qytetarë gjatë 24 orëve të fundit. NJOFTIMI: COVID19/ Ministria …

Shiko më shumë »

Në lule të rinisë/ Aksidenti i rëndë në Lushnjë, ja kush janë dy të rinjtë që humbën jetën

Dy të rinj kanë humbur jetën në një aksident tragjik që ndodhi pasditen e sotme në aksin rrugor Lushnjë-Divjakë, në vendin e quajtur “Ura e Gradishtës”. Mësohet se ata janë Igli Çuni, 21 vjeç, banues në Korije, Gradishtë dhe Justin Baba, 21 vjeç, banues në Gradishtë. Dy të rinjtë udhëtonin …

Shiko më shumë »

“Kam qenë e pirë!”/ Jo vetëm burrat, gratë lëshohen tek alkooli. 40-vjeçarja bën për spital një tjetër: Po kaloja në trotuar, më kapi për flokësh dhe…

35 femrave iu është hequr patenta, por shumica e tyre kanë përfunduar në pranga pasi prej muajit nëntor janë konstatuar  duke drejtuar makinën në gjendje të dehur apo me përqindje më të lartë alkoli. Të dhënat jepen për Gazetasi.al nga burime të policisë rrugore që detajuan se për shkak të aksidenteve të …

Shiko më shumë »

Aksident tragjik me dy të vdekur në Lushnjë/ Makina përplaset me motorrin

Një aksident ka ndodhur pak më parë në “Urën e Gradishtës” në Lushnjë ku për pasojë dy persona kanë ndërruar jetë. Sot rreth orës 15:10, në aksin rrugor Lushnjë-Divjakë, në vendin e quajtur “Ura e Gradishtës”, shtetasi A. S., 51 vjeç, banues në Spolat, Lushnjë, duke drejtuar automjetin tip “Benz” …

Shiko më shumë »

Covidi preku 3 mijë fëmijë/ Mjekët: Asnjë nuk është rëndë, por kërkohet kujdes

Familjet të cilat kanë një anëtar pozitiv me covid,  duhet të bëjnë shumë kujdes me fëmijët pasi sipas dr. Xhorxhina  Kuli e cila drejton shërbimin infektiv për fëmijët dhe pikërisht  repartin covid për të vegjlit, fëmijët i manifestojnë  simptomat edhe pas  4 deri në 6 javë pasi është prekur i rrituri …

Shiko më shumë »

“Përfshirja në fushatë elektorale dhe lidhja me Damir Fazlliç”/ Hoxha për vrasjen e Behar Sofisë: Flitet për disa miliona euro të papaguara nga…

azetari Artan Hoxha, në studion e ABC foli për atentatin mafioz ndaj Behar Sofisë. Sipas kjo është një nga ato çështjet që vështirë se i shkohet deri në fund për të gjetur autorët. Gjatë bisedës në studio përballë gazetares Juli Xhokaxhi, Hoxha tha se një sasi e madhe parash e papaguar …

Shiko më shumë »

Pas babait, nxirret nga rrënojat edhe trupi i pajetë i 36-vjeçarit në Berat/ Dyshohet për një tjetër viktimë

Pas disa orësh kërkim, zjarrfikësit kanë gjetur trupin e shkrumbuar të 36-vjeçarit Mateo Vangjeli në shtëpinë e djegur në lagjn “Muzakaj” të Beratit. Dyshohet se në brendësi të banesës  është edhe një tjetër trup, ai i shokut të Mateos. Më herët u konfirmua viktima Jani Vangjeli, 61 vjeç, i cili …

Shiko më shumë »

Të shtëna me armë zjarri në Rrogozhinë/ Plagosen tre persona. Nisen me urgjencë në spital

Të shtëna me armë zjarri janë regjistruar sot në mesditë në Rrogozhinë. Ngjarja ndodhi në rrugë, në fshatin Sinaballaj. Informacionet paraprake bëjnë me dije se nga të shtënat i plagosur ka mbetur shtetasi Klajdi Lluca, 22 vjeç, i cili ka marrë plumb në këmbë. I plagosuri është transportuar me urgjencë …

Shiko më shumë »

Nuk zbatuan masat anti-COVID/ Gjobiten 2.488 qytetarë për maskën, 19 shkelën orën policore

Policia në 24 orët e fundit për shkak të mos respektimit të masave anti-COVID ka gjobitur 2.511 qytetarë. 2.488 qytetarë janë konstatuar pa maskën mbrojtëse dhe si pasojë janë gjobitur me masën administrative prej 3.000 lekë, ku 304 prej tyre janë evidentuar duke udhëtuar me mjete private me persona me …

Shiko më shumë »