Shtëpia / Tag Archives: Gazeta Kombi

Tag Archives: Gazeta Kombi

Arrestohet serbi i dyshuar për vrasjen e civilëve gjatë luftës në Kosovë

Një serb është arrestuar në Kosovë si i dyshuar për krime lufte. Kjo është bërë e ditur përmes një komunikate për media nga Prokuroria Speciale e Kosovës, shkruan lajmi.net. “Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës, njofton opinionin se, sot, gjatë ditës është arrestuar i pandehuri G.S., i nacionalitetit serb, shtetas …

Shiko më shumë »

Dorëheqja e Ramush Haradinajt, zgjedhjet e parakohshme janë të pashmangshme

Kryetari i Kuvendit dhe i Partisë Demokratike të Kosovës Kadri Veseli u shpreh se zgjedhjet tashmë janë të pashmangshme pas dorëheqjes së kryeministrit Ramush Haradinaj, i cili është thirrur në Hagë në Prokurorinë e Posaçme për Kosovën. “Vendimi i ish-Kryeministrit për dorëheqje është vendim personal dhe si të tillë e …

Shiko më shumë »