Shtëpia / Tag Archives: Aktualitet

Tag Archives: Aktualitet

Aksident tragjik tek Unaza e re/32-vjeçari me ‘Audi Q7’ përplas për vdekje 55-vjeçarin

Një aksident me pasojë vdekjen e një personi është shënuar mbrëmjen e sotme në Tiranë. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në zonën e unazës së re ku një automjet ka përplasur për vdekje një person teksa kalonte rrugën. Viktima rreth 55 vjeç është ende i paidentifikuar, ndërsa policia njofton se është …

Shiko më shumë »

E skualifikuar për pasuri të padeklaruara /Gjykata rikthen Zhaklina Peton në garën për Gjykatën Kushtetuese

Gjykata Administrative e Apelit ka rikthyer në garë për Gjykatën Kushtetuese pedagogen e Fakultetit të Drejtësisë, Zhaklina Peto, e skualifikuar më parë nga Këshilli i Emërimeve në Drejtësi për shkak të problemeve me pasurinë. Peto ngriti padi kundër vendimit të KED-it më 9 gusht dhe më 22 gusht, një trupë …

Shiko më shumë »

Koshi i plehrave, shezllonët e rrënojat e kishës 800-vjeçare/Skandali që lë pas shembja e lokalit të Mihal Kokëdhimës (FOTO)

Gjatë shembjes së lokalit “Panorma” pa leje të Mihal Kokëdhimës në Porto Palermo të Himarës, janë gjetur pranë themeleve të tij fragmentet e një monumenti me rëndësi historike. Bëhet fjalë për rrënojat e një kishe, për të cilën arkeologët hedhin hipoteza se daton 800 vjet më parë. Në vitin 2017, …

Shiko më shumë »

Ngjarja makabre që tronditi Shkodrën/Si u vranë në kufi 2 të rinjtë, kufomat ua përçudnuan duke i shëtitur nëpër qytet

24 gushti i vitit 1989 ka shënuar një ngjarje makabre, që ka tronditur  atë kohë, gjithë Shkodrën me rrethina. Dy te rinj nga fshati Hoten i Barbullushit, kushërinj të një fisi, Gjon Mark Kumbullaku, 25 vjeç, dhe Dode Fran Gjerkaj, 22 vjeç, në tentativë për të kaluar kufirin shqiptar të …

Shiko më shumë »

Vodhën BMW 100 mijë euro/Ja si u zbuluan hajdutët shqiptarë që lëviznin me taksi (FOTO)

Dy shqiptarë të moshës 27 dhe 29 vjeç u arrestuan nga policia në Milano për dy vjedhje nëpër shtëpi në Italinë Veriore. Në njërën prej grabitjeve, ata morën një makinë BMW me vlerën e 100 mijë eurove dhe katër orë të çmuara. Hetuesit e policisë mbyllën operacionin pasditen e djeshme …

Shiko më shumë »

“Kur vajta në spital kam mbajtur veten”/26-vjeçari u vra pse pikonte kondicioneri, babai zbulon detajin tragjik që…

Tirana u trondit dje nga një ngjarje e rëndë. 26 vjeçari Indrit Çelaj u vra dje paradite nga dy vëllezërit,  Griseldo dhe Albano Kusi, 31 dhe 28 vjeç, pasi kondicioneri që ai kishte montuar pikonte. Babai i të riut ka dhënë një detaj që e bën akoma më tronditëse këtë …

Shiko më shumë »

Veleira me 1 ton drogë vinte nga Saranda? Policia shqiptare përgënjeshtron grekët: Poseduesit ishin ukrainas

Policia e shtetit përmes një njoftimi zyrtar ka përgënjeshtruar mediat greke sipas të cilave veleira me 1 tonë drogë e kapur në Greqi kishte hyrë nga Saranda. Policia thekson gjithashtu se sipas verifikimeve të bëra gjatë kësaj periudhe nuk është konstatuar as nga QNOD e as nga Policia Kufitare asnjë …

Shiko më shumë »

613 kilogramë kokainë të fshehura në banane, Gjermania OK ekstradimit të Arbër Çekajt

Gjykata Penale e Shkallës së Parë në Dusseldorf të Gjermanisë i ka hapur rrugën ekstradimit drejt vendit tonë të Arbër Çekajt. Vendimi është dhënë 20 ditë më parë. Pronari i “Arbi Garden” në kontenierin e të cilit u kap sasia prej 613 kilogramë kokainë, ka kërkua azil politik në gjermani …

Shiko më shumë »