Recent Posts

Përplasje SHBA-Kinë, flota amerikane hyn pa leje në ujërat e kontestuar

Ushtarët e marinës amerikane janë përfshirë në një incident serioz me marinën e Kinës, pasi lundruan në ujërat e diskutueshme të Detit të Kinës Jugore. Incidenti vjen pasi ekspertët paralajmërojnë se Pekini po e “paketon” duke e përvetësuar këtë hapësirë detare me ishuj artificialë, ku janë vendosur pajisje luftarake ushtarake. …

Shiko më shumë »

Shishja “antike” e verës shitet për 103 mijë euro (Foto)

#td_uid_1_5b0ae46ae9c1c .td-doubleSlider-2 .td-item1 { background: url(http://gazeta-shqip.com/lajme/wp-content/uploads/2018/05/C_2_fotogallery_3088299_6_image-80×60.jpg) 0 0 no-repeat; } #td_uid_1_5b0ae46ae9c1c .td-doubleSlider-2 .td-item2 { background: url(http://gazeta-shqip.com/lajme/wp-content/uploads/2018/05/C_2_fotogallery_3088299_4_image-80×60.jpg) 0 0 no-repeat; } #td_uid_1_5b0ae46ae9c1c .td-doubleSlider-2 .td-item3 { background: url(http://gazeta-shqip.com/lajme/wp-content/uploads/2018/05/C_2_fotogallery_3088299_0_image-80×60.jpg) 0 0 no-repeat; } #td_uid_1_5b0ae46ae9c1c .td-doubleSlider-2 .td-item4 { background: url(http://gazeta-shqip.com/lajme/wp-content/uploads/2018/05/C_2_fotogallery_3088299_5_image-80×60.jpg) 0 0 no-repeat; } #td_uid_1_5b0ae46ae9c1c .td-doubleSlider-2 .td-item5 { background: url(http://gazeta-shqip.com/lajme/wp-content/uploads/2018/05/C_2_fotogallery_3088299_1_image-80×60.jpg) 0 0 no-repeat; } …

Shiko më shumë »

Negociatat me BE, Bushati: Pas tyre nis procesi i transformimit të shoqërisë

Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Ditmir Bushati në një intervistë për radion “Monocle 24 Radio”, deklaroi se Shqipëria ka bërë përparim të madh dhe pret që të hapë negociatat për anëtarësim me Bashkimin Evropian. Duke u ndalur tek rëndësia e këtij procesi për Ballkanin Perëndimor, kreu i diplomacisë …

Shiko më shumë »
Inline
Inline