Recent Posts

Partia Demokratike: 447 milionë euro gjoba e Edi Ramës për familjet shqiptare (VIDEO)

“447 milionë euro, kjo është fatura e Edi Ramës për familjet shqiptare”. Kështu deklaron Partia Demokratike e cila ka publikuar një video me deklaratat e kryeministrit Edi Rama për gjyqet në Arbitrazhin Ndërkombëtar. Sipas PD, 447 milionë euro nuk do të shkojnë për spitale, shkolla, kopshte, investime në infrastrukturë, ndihmë …

Shiko më shumë »

Garancia për lirim, Gjykata Speciale refuzon kërkesën, Hashim Thaçi mbetet në paraburgim

Gjykata Speciale ka hedhur poshtë garancinë e dy shteteve për lirimin e Hashim Thaçit. Ka qenë gjyqtari i procedurës paraprake Nicollas Guillou që ka marrë vendimin duke e lënë sërish pas 9 muajsh në burg Thaçin. Dyshohet se dy shtetet që kishin ofruar garancinë për lirim të Thaçit ishin Shqipëria …

Shiko më shumë »

Horoskopi 24 Korrik, ja çfarë kanë parashikuar yjet për ju

Dashi Jepni përparësi miqësive tuaja sot, por pa qenë aq kërkues, nervozë dhe dogmatikë ndaj miqve tuaj, sepse do të shkaktoni keqkuptime dhe tensione! Nëse jeni beqarë, sigurohuni që të përmbaheni dhe mos bini në dashuri që nuk premton një të ardhme të qëndrueshme dhe të sigurt.  Nga ana profesionale, …

Shiko më shumë »