Recent Posts

“Qerratuci që arriti derisa vdiq të mbulohej kokë e këmbë me gjemba vetëmbrojtës e vetëshfajësues”, rrefimi i Isuf Kalos për Ramiz Alinë

Nga Isuf Kalo Botuar në DITA Ndërkaq, Ramiz Alia si person dhe si qytetar, e kishte që në rini brenda vetes një brengë. Ai, edhe pas studimeve për ideologjinë marksiste-leniniste ndihej si një “intelektual pa profesion të mirëfilltë”. Kur unë isha mjek i ri në Klinikën e Udhëheqësve në vitet …

Shiko më shumë »

Horoskopi 25 Korrik 2021

Dashi Mos lejoni që ambicia të vendosë nën kontroll jetën tuaj, përkundrazi ngjiti shkallët e karrierës në mënyrë më agresive. Ngjitja lart duhet të jetë përparësia juaj kryesore tani – kryesisht, sepse të gjitha kushtet janë perfekte për ju që të arrini sukses! Demi Kohët e fundit duket se ju …

Shiko më shumë »

Harrojeni Majlindën e ‘kërpëratave’, Xhelal Mziu ja kalon në mediokritet. Mban dhe titullin “Doktor” por s’di të lexojë (VIDEO)

Halilaj, e cila zëvëndësoi Lulzim Bashën në Kuvend, duke se do të ketë një pasues të denjë në Kuvendin e ri që do të konstituohet në shtator. Dhe jo një pasues dosido, por me titullin ‘Doktor’. Ai është Xhelal Mziu, krahu i djathtë i Lulzim Bashës, deputet i Partisë Demokratike …

Shiko më shumë »