Recent Posts

Tragjedia në Kroaci, reagon Rama: “Fatkeqësi pikëlluese”

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas aksidentit tragjik në Kroaci ku autobusi  i Kosovës me rreth 60 pasagjerë doli nga rruga dhe humbën jetën 10 emigrantë. Përmes një postimi të ndarë në rrjetin social ‘Twitter’, Rama lutet pëe të plagosurit rëndë, si dhe u shpreh ngushëllime familjeve të viktimave. Postimi …

Shiko më shumë »

Horoskopi/ Tre shenja të cilat nuk mund të mbajnë sekretet

Ato konsiderohen se nuk mund të mbajnë gojën mbyllur dhe mund të prishin shumë befasi. Këto shenja të zodiakut zakonisht nuk mund të mbajnë dot sekretet dhe duhet të tregoni kujdes se çfarë iu tregoni. Binjakët-Binjakët thjesht nuk mund të mbajnë gojën mbyllur. Planeti i tyre sundues është Merkuri – …

Shiko më shumë »

PJESA II: Roli i Ramizit në varjen e Havzi Nelës dhe vrasjen e 300 të rinjve në kufi. KALO: Nëse derdhej gjak, do ishte i bllokmenëve, ndoshta edhe i imi

  Nga Isuf Kalo Botuar sot në DITA  Situata në të cilën ndodhej Ramizi pas dështimit të përpjekjeve të fundit për ta shpëtuar pushtetin dhe roli që i takonte pas kësaj, qenë të ngjashme me ato të Eduart Smithit, kapitenit të vaporit të famshëm të parë transatlantik “Titanik”, i quajtur …

Shiko më shumë »