Recent Posts

Veliaj në Sauk: Investime në çdo lagje për të mbajtur premtimet

Një nga lagjet më të vjetra të Saukut, ku mbizotërojnë shtëpi private dhe pallate 5-katëshe të ndërtuara para viteve ‘90, po merr një pamje krejt të re me rrugë, trotuare, ndriçim dhe hapësira të gjelbra, në funksion të përmirësimit të jetesës së banorëve. Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, …

Shiko më shumë »

Marrëveshja e vitit 1972 mes dy Gjermanive mund të shërbejë si model për Serbinë dhe Kosovën  

    Marrëveshja themelore e vitit 1972 mes Gjermanisë Perëndimore dhe Gjermanisë Lindore mund të shërbejë si model për Serbinë dhe Kosovën, mendon politologu dhe eksperti për Ballkanin, Werner Weidenfeld. Presidenti serb Aleksandar Vuçiç ka hapur kohët e fundit “një dialog brenda Serbisë” për Kosovën. Shumë besojnë se ai po …

Shiko më shumë »

Veliaj “zbulon” thesaret që fsheh Tirana (Foto)

Kryetari i Bashkisë së Tiranës ka zgjedhur që t’u urojë mirëmëngjes qytetarëve duke postuar një foto të mrekullueshme të realizuar në një nga pasuritë e shumta natyrore që ka kryeqyteti. Të gjithë ata që për shkak të punës e kanë të pamundur që të largohen drejt bregdetit këto ditë gushti, …

Shiko më shumë »