Recent Posts

Letër Gencit dhe Vilsonit në 40-vjetorin e pushkatimit

Agron Tufa: Zëri juaj i gjallë, lira e shpirtit tuaj poetik, ka nevojë të tingëllojë si dyzet vjet më parë Të dashur Genc dhe Vilson, Nëse ekziston bota e përmatanshme (dhe unë nuk jam në gjendje t’ia refuzoj këtë as vetes, as juve dhe askujt që e beson), atëherë sot, …

Shiko më shumë »

VIDEO/ Dua Lipa, Bebe Rexha dhe Arilena Ara e ndezin zjarr skenën në Moskë

Dua Lipa, Bebe Rexha dhe Arilena Ara e kanë ndezur zjarr skenën më Moskë, me interpretimet e tyre në Festivalin “Europa Plus Live”. Tre këngëtaret shqiptare kanë shkëlqyer gjatë interpretimeve të tyre, duke bërë për vete mjaft ndjekës të festivalit që ka mbledhur artistë nga e gjithë Europa. Ja interpretimet e tyre… …

Shiko më shumë »

Largimi i drejtorëve të spitaleve, Pampuri sulmon Ramën: Sistemi i kalbur që ndërtove ti, është ngërçi në shëndetësi

Kërkesa e kryeministrit Edi Rama për drejtorët e hipotekave dhe më vonë dhe të drejtorëve  të spitaleve që të japin dorëheqjen.  Vendim qe në fakt u prit me shume kritika. Reagimi i radhës ka ardhur nga deputetja e PD-së Orjola Pampuriku e konsideron këtë si tallja e radhës që po …

Shiko më shumë »