Recent Posts

Rusia: Kemi krijuar një zonë të sigurt në Siri

Ministria e Mbrojtjes e Rusisë ka thënë se është pajtuar me opozitën në Siri për krijimin e zonave të sigurta në veri të qytetit Homs. Zona e ashtuquajtur e sigurt është e populluar me më shumë se 147,000 persona, ka thënë zëdhënësi i kësaj ministrie Igor Konashenkov. Pjesët veriore të …

Shiko më shumë »

Vllaznia, rikthehet Gilman Lika

Gilman Lika kthehet në shtëpi. Mesfushori është zyrtarisht i Vllaznisë, që komunikoi firmën për një vit me opsion edhe për vitin pasardhës me mesfushorin shkodran. Pas dy viteve te Tirana në këtë mënyrë Gilman Lika kthehet sërish në klubin ku u rrit futbollistikisht me skuadrat e akademisë për të nisur …

Shiko më shumë »

Trump, presion tregtar ndaj Kinës

Presidenti i SHBA Donald Trump së shpejti do të përpiqet të rrisë presionin ndaj Kinës që ajo të ndryshojë praktikat e saj tregtare dhe të bëjë më shumë për të ndalur programet e armëve të Koresë së Veriut. Sipas njoftimeve në shtypin financiar, Presidenti Trump mund të nënshkruajë të premten …

Shiko më shumë »