Recent Posts

Sinjale nga Portugalia për Ergys Kaçen

Ergys Kaçe drejt Primeira Liga-s portugeze. Mesfushori i Kombëtares shqiptare duket gjithmonë e më larg PAOK-ut të Selanikut, ndërsa në horizont është shfaqur mundësia e huazimit në elitën e futbollit luzitan. Sipas mediave greke, 24-vjeçari nuk është në planet e trajnerit serb, Stanojević. Këtë e konfirmoi edhe fakti që Kaçe …

Shiko më shumë »

Shpërthim në një xhami në Afganistan, së paku 20 të vdekur

Një shpërthim i fuqishëm ka ndodhur në një xhami në qytetin afgan të Herat, duke lënë të vdekur së paku 20 persona. Ndërsa 30 persona të tjerë kanë mbetur të plagosur dhe pritet që numri i viktimave të rritet. Shpërthimi, i cili ndodhi në xhaminë “Jawadia” ndodhi pikërisht në orën …

Shiko më shumë »

Skënderbeu-Mlada, temperatura 40 gradë tmerron çekët

Starti i dobët në kampionat dhe problemet e shfaqura nga mbrojtja e Mlada Boleslav janë një sinjal pozitiv për Skënderbeun. Korçarët i kanë të gjitha mundësitë të përmbysin humbjen 2-1 të pësuar përpara një jave në Republikën Çeke. Jo vetëm ndeshja në shtëpi, pasi të enjten në “Elbasan Arena” do …

Shiko më shumë »