Recent Posts

Dokumenti/ “Enveri është pederast”, si e pësoi zyrtarja e ministrisë që i dinte ‘sekretin’

Ish-drejtori i Arkivit të Ministrisë së Brendshme, Kastriot Dervishi, publikon sot pjese nga dosja e Asamble Hatibit, gruas që e pësoi nga regjimi i diktatorit Hoxha, ndërkohë që me herët i kishin zhdukur të shoqin. Ne faqen e tij ne FB, Dervishi duke iu referuar dosjes poston disa nga deklaratat …

Shiko më shumë »

KUR SHTETI VOZIT NË DREJTIM TË GABUAR

Fadil LEPAJA Imazhi i një veture të policisë së Kosovës e cila me shpejtësi të madhe po ecte nëpër shiritn e gabuar, të autostradës “Merdar-Morinë” pati reflektime të ndryshme në mediat shqiptare, por gallata më e madhe ishte nëpër rrjetet sociale. Disa thoshin se kjo është një video e rrejshme, …

Shiko më shumë »

Nejmar i jep lamtumirën Barcelonës: Iki te PSG-ja!

Nejmar jr po jeton orët e fundit si lojtar i Barcelonës. I rikthyer në Spanjë, pas udhëtimit në Kinë për arsye marketingu dhe ndalesës në Dubai, 25-vjeçari i paraqit rreth orës 9:00 të kësaj të mërkure në qendrën stërvitore të Barcelonës, por nuk iu bashkua skuadrës në stërvitje. Pak minuta …

Shiko më shumë »