Recent Posts

Plagosja e Beqarajt tek “Astiri”, mes tre të shpallurve në kërkim, edhe një vajzë

Tre persona janë shpallur në kërkim nga policia, të dyshuar si të përfshirë në plagosjen e kësaj të diele në zonën e Astirit në Tiranë. Nga të shtënat, mbeti i plagosur në këmbë 45-vjeçari Spartak Beqaraj. Si të dyshuar për ngjarjen, policia ka shpallur në kërkim tre persona, mes tyre …

Shiko më shumë »

Trafikantët shqiptarë mbushin malet e Spanjës me drogë si Lazarati/ Efektivi: Investojnë shumë, por paratë që fitojnë janë…

Trafikantët shqiptarë të marijuanës i kanë kthyer malet Pirenej në ‘vendet e tyre’ kultivimit të lëndës narkotike. Mediat spanjolle raportojnë se ata shfrytëzojnë zonat e pabanuara për të krijuar fermat e tyre industriale dhe zonat më të spikatura prej tyre janë rajonet si Hoya de Huesca, PallarsJussà (Lleida) ose qarku i …

Shiko më shumë »

Përgjaken rrugët, një i vdekur në Peqin, aksidenti i merr jetën edhe një gruaje në Shkodër

Një person ka humbur jetën si pasojë e një aksidenti të rëndë rrugor të ndodhur mesditën e sotme. Në aksin rrugor Elbasan- Peqin, në fshatin Gjocaj, shtetasi E.Z., banues në Fier, duke drejtuar mjetin tip “Benz”, është përplasur me motoçikletën me drejtues 77-vjeçarin Xhelal Toli, banues në fshatin Gjocaj, Peqin. …

Shiko më shumë »