Recent Posts

Ish-e dashura e sulmuesit, një “bombë e vërtetë! (Foto)

Në Argjentinë njihet si ish-e dashura e Lautaro Martinezit, sulmuesit më të ri të Interit. Është një “bombë” e vërtetë dhe kjo nuk është e vështirë për t’u kuptuar. Fotot që poston në Instagram Solci Perez, i lënë shumë pak vend imagjinatës. Fiziku i saj është thjesht i mrekullueshëm, pasi …

Shiko më shumë »

A po rrezikohet marrëveshja për Maqedoninë e Veriut?

Marrëveshja ndërmjet Maqedonisë dhe Greqisë për zgjidhjen e kontestit të emrit ka hyrë në fazën e fundit të zbatimit, para së gjithash në Maqedoni, pasi vetëm pas realizimit të detyrimeve nga Shkupi zyrtar, kjo marrëveshje duhet të aprovohet edhe në Parlamentin e Greqisë. Por, reagimet e shumta të ditëve të …

Shiko më shumë »

Dronët në “Gatwick”, 50.000 sterlina kush ndihmon policinë

Autoritetet drejtuese të aeroportit të “Gatwick” të Londrës, kanë vendosur 50,000 stërlina në “pjatë”: për ata që do të jenë në gjendje të ndihmojnë policinë të ndalojë ‘manovrat’ – ende misterioze – të dronëve që në ditët e fundit kanë fluturuar mbi aeroportin ndërkombëtar të Londrës, i dyti midis 5 …

Shiko më shumë »