Recent Posts

FOTO/ Humbi kontrollin e mjetit dhe u përplas me pemën. Kush është 22-vjeçari shqiptar që humbi jetën

Një aksident me pasojë vdekjen e një të riu shqiptar ka ndodhur në Itali. Ngjarja, sipas mediave vendase, ka ndodhur në Ferrara. Ngjarja e rëndë ndodhi rreth orës 14:30 të kësaj të diele pranë Celletta-s. Viktima është një i ri 22-vjeçar me origjinë shqiptare, Gevis Muhaj, i cili jetonte në San …

Shiko më shumë »

Tragjike në Gjermani! Aksidenti i merr jetën shqiptarit dhe vajzë së tij 6-muajshe

Një ngjarje tragjike me pasojë vdekjen e një të riu shqiptar nga Kosova së bashku me vajzën e tij, ka ndodhur në Gjermani. Lajmi bëhet i ditur nga mediat kosovare, që i referohen një mesazhi ngushëllimi të Kryekomunarit të Deçanit, Bashkim Ramosaj, i cili shkruan: “Tronditës lajmi i ndarjes nga …

Shiko më shumë »

Gjendet i plagosur një person në Urën Vajgurore, ja dyshimet e para të policisë

Një ngjarje e rëndë me pasojë plagosjen ka ndodhur në Berat. Ngjarja ka ndodhur mbrëmjen e sotme rreth orës  19:00, në fshatin Poshnje, Ura Vajgurore. Sipas burimeve policore për mediat, dyshohet se është vetëplagosur me armë zjarri shtetasi I.A. Mësohet se I.A., është jashtë trezikut për jetën, dhe po merr ndihmë …

Shiko më shumë »