Shtëpia / Sport (faqa 5)

Sport

“France Football” publikon formacionin më të mirë të javës së Kombëtareve, mes tyre një shqiptar (FOTO)

Prestigjiozja “France Football” ka publikuar formacionin më të mirë të ndeshjeve të dyta të kombëtareve, që u luajtën nga e diela në të martë, të vlefshme për Euro 2020. Formacioni i përzgjedhur nga revista franceze është një 4-1-4-1, mes të cilëve edhe një shqiptar./A2CNN

Shiko më shumë »

Hysaj nga i “persekutuar” tek 11 më të mirët, sipas “France Football”

  “France Football”, revista e famshme franceze që është edhe krijuesja e Topit të Artë ndryshon mendim për Elseid Hysaj. Nëse në humbjen 4-1 ndaj Francës u cilësua si një nga lojtarët më të dobët në fushë duke u vlerësuar me notën 3, pas paraqitjes mbrësëlënëse ndaj Islandës ku mbajti …

Shiko më shumë »

Dëborë në 25 gradë celsius, japonezët bëjnë çdo gjë

Termometri shënonte 25 grade Celsius, por në një event me kanoe në kryeqytetin japonez, binte borë. Nuk ishte ndonjë kapricio e motit, por risia e fundit që u testua nga organizatorët e Olimpikeve të vitit 2020, me shpresën t`i mbajnë spektatorët të freskët dhe sa më komodë kur Lojërat zhvillohen …

Shiko më shumë »

Njihuni me 11-shen që do të mposhtte çdo ekip futbolli në planet (Fotot)

Sipas rrjetit të kanaleve televizive sportive, ESPN, kjo është 11-shja më e mirë e futbollistëve në botë. Nëse do të krijohej një ekip me këta 11 lojtarë nga klube të ndryshme, nuk do të kishte asnjë skuadër në botë që do t’i mundte dot. Çuditërisht, në këtë 11-she nuk ka …

Shiko më shumë »

Çekët të frikësuar, ja vendimi i papritur pas disfatës me Kosovën

Kosova javën e shkuar shënoi fitore ndaj Republikës së Çekisë me rezultat 2-1 në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë. Fitorja e dërgoi në kuotën e tetë pikëve, aq sa i ka aktualisht Kosova në Grupin A të kualifikimeve për Kampionatin Evropian të vitit 2020. ‘Dardanët’ duhet të udhëtonin për ndeshjen …

Shiko më shumë »

Sekretet e trajnerit të Kombëtares, ja rrëfimi i sinqertë për ekipin dhe objektivin

I emocionuar dhe entuziazmuar pas fitores me Islandën, trajneri i Kombëtares Edy Reja është i kënaqur me lojtarët që sipas tij e shpërblyen besimin e dhënë. Ai e përshkruan kështu ndeshjen ndaj Islandës. “Intensive, e vështirë dhe mendoja se e humba se kur bënë 2-2 e pashë skuadrën që u …

Shiko më shumë »

UEFA vlerëson finten e Manajt për golin e Hysajt, çmendet rrjeti (VIDEO)

Shqipëria mundi Islandën të martën në ndeshjen e raundit të 6-të kualifikues të Euro 2020, me rezultatin 4-2. Ky ishte një rezultat historik për kombëtaren tonë, pasi për herë të parë shënuam katër gola në një takim zyrtar. Gjithashtu, për herë të parë në karrierën e tij si futbollist i …

Shiko më shumë »

I shënoi Anglisë, Muriqi në vëmendjen e Tottenhamit

Sulmuesi i Kosovës, Vedat Muriqi, e ka rritur reputacionin e tij pas paraqitjeve në dy ndeshjet e fundit eliminatore të Euro 2020, kundër Çekisë në “Fadil Vokrri” dhe Anglisë në Southampton, duke realizuar në të dyja sfidat. 25-vjeçari raportohet se ka lënë përshtypje shumë të mira te skautët i Spurs-ave …

Shiko më shumë »

Notarja fitoi garën, e skualifikuan se i rrinte keq kostumi i banjos!!

Një studente e një shkolle të mesme në Alaskë fitoi një garë noti, por ende pa arritur ta shijonte mirë triumfin e saj, u skualifikua për një arsye absurde: mënyrën sesi i rrinin rrobat e banjos. Sipas një zyrtari të garës, kostumi i banjos i Breckynn Willis ishte zhvendosur në …

Shiko më shumë »

Lojtari që përfshiu edhe “Skënderbeun” në trukime ndeshjesh del nga burgu dhe akuzon Presidentin

Pak kohë më parë CAS la në fuqi dënimin e Skënderbeut me 10 vite përjashtim nga UEFA, klubin e drejtuar nga Ardian Takaj, emri i të cilit është përmendur sot në mediat asutriake për trukime, të cilat kanë ndodhur në këtë shtet në vitet 2014. Për këto ngjarje prapa hekurave …

Shiko më shumë »