Shtëpia / Sport (faqa 4)

Sport

“Tallja” me himnin shqiptar, UEFA 100 mijë euro gjobë Francës

Gazeta franceze “L’Equipe” shkruan se incidenti me himnin kombëtar të Shqipërisë, në ndeshjen Francë-Shqipëri, nuk është pritur mirë nga UEFA, dhe është hapur një procedim disiplinor. Media franceze raporton se dënimi do të bëhet publik në datën 17 tetor, teksa Franca pritet të dënohet me 100 mijë euro nga UEFA, …

Shiko më shumë »

Tirana bind ndaj Skënderbeut, pikë “e artë” për Vllazninë, Luftëtari merr fitoren e parë

Tirana vijon të konfirmohet si pretendente për titullin kampion, teksa pasditen e sotme ka marrë fitoren e radhës, këtë herë me rezultatin 3-1 përballë Skënderbeut në stadiumin “Selman Stërmasi”. Bardheblutë e Ardian Memës zhvilluan një ndeshje të mirë, por arritën të zhbllokojnë sfidën vetëm në minutat e fundit të pjesës …

Shiko më shumë »

Pele në “rrezik”, Messi dhe Ronaldo pranë rekordit të tij

Shpesh kemi dëgjuar nga të tjerë, por edhe nga vetë Pele, se ai ka shënuar mbi 1000 gola, duke pretenduar 1281 të tillë. Por e vërteta qëndron pak më ndryshe. Kur Pele thotë se i ka shënuar 1281 gola në karrierë, përfshin edhe ata të shënuar në ndeshje bamirësie, apo …

Shiko më shumë »

Miti i 1000 golave të Pele, nuk është i vërtetë

Shpesh kemi dëgjuar nga të tjerë, por edhe nga vetë Pele, se ai ka shënuar mbi 1000 gola, duke pretenduar 1281 të tillë. Por e vërteta qëndron pak më ndryshe. Kur Pele thotë se i ka shënuar 1281 gola në karrierë, përfshin edhe ata të shënuar në ndeshje bamirësie, apo …

Shiko më shumë »

Mandzukiç pranë miliarderëve të Katarit

Drejtori sportiv i bardhezinjve, Fabio Paratici konfirmoi zërat e medive për negociatat e kroatit me një klub nga Katari. Ndërkohë Mario Mandzukiç është lënë jashtë listës së të grumbulluarve për ndeshjen mes Fiorentinës dhe Juventusit. “Është një ofertë nga Katari, mjaft interesante, për të cilën Mario ka dhënë miratimin dhe …

Shiko më shumë »

Uebsajti pornografik ofron shifrën e çmendur, 10 milionë dollarë në vit për emrin e stadiumit

Një prej skuadrave më të mëdha të basketbollit amerikan, Majami “Heat”, sapo ka përfunduar kontratën me kompaninë ajrore “American Airlines”, e cila kishte blerë që prej vitit të largët 1999 emrin e impiantit ku ish-skuadra e LeBron Xhejmsit luan. Por tashmë që kjo marrëveshje ka përfunduar, nga e cila arkëtoheshin …

Shiko më shumë »

“Lidhje shqiptarësh”, Kejdi Bare dhe Armando Sadiku presin të tundin rrjetat në Spanjë (FOTO)

Keidi Bare dhe Armando Sadiku janë bërë bashkë te Malaga. Kjo është hera e parë që dy shqiptarët do të jenë të dy për një ndeshje të ekipit spanjoll, pasi në sfidën kur debutoi Sadiku, mesfushori fierak ishte i angazhuar me Kombëtaren shqiptare. Vetë ekipi spanjoll ka publikuar një foto …

Shiko më shumë »

Manchester United mbulon “me ar” gardianin De Gea, edhe 5 vjet me “djajtë e kuq”

Mbyllet më në fund çështja “De Gea” te Manchester United. Gardiani spanjoll ka vendosur që e ardhmja e tij të jetë në “Old Trafford”, duke firmosur marrëveshjen e re 5-vjeçare. Mësohet se “gardiani” i “Djajve të Kuq” do të përfitojë plot 13.3 milionë paundë neto në sezon, duke u shndërruar …

Shiko më shumë »

Kategoria superiore/ Tirana-Skënderbeu, dueli i javës; ja sfidat e tjera

Kategoria Superiore kthehet këtë të shtunë, pas pauzës së shkurtër për ndeshjet e kombëtares, me 3 duele mjaft interesante, që nisin në të njëjtën orë, 16:00. Përplasje tradite dhe rivalitet i fortë në Tirana-Skënderbeu, Teuta-Vllaznia dhe Luftëtari-Flamurtari. Tirana-Skënderbeu: 2 vjet me pare, në “Selman Stermasi”, Tirana e Ilir Dajës zhvillonte …

Shiko më shumë »

E pabesueshme/ Për më të mirin në fushë, dhuratë një armë kallashnikov (FOTO) 

Një armë automatike për më të mirin në fushë. Është kjo gjetja dhe çmimi i marrë nga lojtari i hokejit në akull, Saveli Kononov, në përfundim të ndeshjes me skuadrën e tij, Izhstal, për të cilën bën rolin e portierit. Sado i veçantë dhe në dukje i frikshëm, ky çmim …

Shiko më shumë »