Shtëpia / Sport (faqa 327)

Sport

Besart Berisha, tjetër gol në Championsin aziatik (Video)

Pas finalizimit ndaj kinezëve të Shanghai Sipg nga pika e bardhë e penalltisë, Besart Berisha gjeti edhe golin e parë me aksion në këtë edicion të Champions Leagues aziatike dhe të dytin personal. Sulmuesi i përfaqësueses së Kosovës rezultoi përcaktues në takimin mes Kawasaki Frontale dhe Melbourne Victory që përfundoi …

Shiko më shumë »

Ausilio në Paris, Interi ëndërron për treshen Di Maria-Pastore-Kovacic

Mision francez për drejtorin sportiv të Interit, Piero Ausilio i cili mbrëmjen e të martës ishte i pranishëm në stadiumin Parc des Princes për të ndjekur nga afër sfidën e Championsit mes PSG-së dhe Realit të Madridit. Në fakt vizita e drejtuesit zikaltër kishte të bënte me merkaton, pasi Interi …

Shiko më shumë »

Juventusi këmbëngul për Hysaj, Napoli mendon ta “blindojë”

Elseid Hysaj është një prej aseteve më të rëndësishme të Napolit, por edhe një prej lojtarëve më të dëshiruar në merkato nga gjigandët europianë. Me mbrojtësin kuqezi që ka përfunduar prej kohësh në radarët e Barcelonës, Atletikos së Madridit, Manchester United apo edhe Chelsea-t, tashmë Juventusi duket se po mendon …

Shiko më shumë »

Skënderbeu – UEFA-s: Duam pafajësi absolute, s’pranojmë marrëveshje

Klubi i Skënderbeut është i bindur në pafajësinë e tij në lidhje me trukimin e ndeshjeve, teksa pritet edhe vendimi nga UEFA për këtë çështje. Në një reagim publik, pas lajmeve të publikuara në media se presidenti Takaj ndodhet në Zvicër për të arritur një marrëveshje, Skënderbeu siguron zyra ligjore …

Shiko më shumë »

Trondit Mahrez: Tërhiqem nga futbolli për arsye shëndetësore!

Një postim në Facebook i Riyad Mahrez ka tronditur futbollin anglez dhe jo vetëm. “Ylli” i Leicester City-t ka njoftuar tërheqjen nga futbolli në moshën 27-vjeçare, me sa duket për shkak të problemeve shëndetësore. Mirëpo ky postim i futbollistit algjerian gjithsesi, ka shumë enigma për të sqaruar. “Pas një konsulte …

Shiko më shumë »

Tottenham – Juventus, “Zonja e Vjetër” kërkon të pushtojë mitikun Wembley

Juventusi skuadra finaliste e edicionit të kaluar viziton për herë të parë në histori Wembley-n, teksa do të përballet me Tottenham Hotspur në takimin e kthimit të fazës së 1/8 në Champions League. “Bardhezinjtë” paraqiten në kryeqytetin britanik pas barazimit të Torinos 2-2 tri javë më parë, kështu që për …

Shiko më shumë »

Eleminohet  PSG, Ronaldo thellon rekordin. S’ka histori në Liverpul

Ëndrra e Paris Saint Germain për të fituar Champions Leaguen, duhet të qëndrojë ende në sirtar, pasi 2018-a nuk ia lejon këtë. Francezët u eliminuan nga kampionët në fuqi, Reali i Madridit, duke humbur të dy ndeshjet dhe mbi të gjitha, duke treguar se janë ende larg lartësisë së ekipeve …

Shiko më shumë »

Testet zyrtare, Vettel ‘fluturon’ me Ferrarin e ri

Sebastian Vettel dhe Ferrari i tij, ‘fluturojnë’ në testet e Formula 1, në Barcelonë. Piloti gjerman ka realizuar plot 168 xhiro, më shumë se çdo pilot tjetër dhe ka vendosur kohën më të mirë, 1:20.396, me goma të mesme. Ai ka lënë pas pilotin e Mercedesit, Valteri Bottas dhe atë …

Shiko më shumë »

Dëshira e Taulant Xhakës: Ëndërroj të luaj sërish përkrah Granitit 

Të rritur së bashku në ekipet e moshave të Concordia-s dhe më pas në Akademinë e Baselit, skuadër me të cilën kanë luajtur përkrah njëri-tjetrit edhe si profesionistë nga viti 2010 deri më 2012. Më pas, rrugët e Taulant dhe Granit Xhakës u ndanë. Madje, disa herë dy vëllezërit e …

Shiko më shumë »

Spiuni rus, Anglia kërcënon me bojkot nga “Rusi 2018”

Ministri i Jashtëm britanik, Boris Johnson Helmimi i mundshëm dhe misterioz i ish-spiunit rus Sergei Skripal, mund të përfshijë edhe “Botërorin Ruis 2018”. “Do të ishte e vështirë të procedohej normalisht me pjesëmarrjen e Britanisë në Botërorin e futbollit, nëse verifikohen sjellje të dyshuara nga ana e Moskës dhe në …

Shiko më shumë »