Shtëpia / Sport (faqa 30)

Sport

Luiza Gega në Botërorin e Atletikës, thyen rekordin kombëtar

Luiza Gega është renditur e 9-ta në garën e 3000 m me pengesa në Botërorin e Atletikës që po zhvillohet në Doha. Por me kohën 9:19:93 ajo ka thyer edhe rekordin kombëtar në këtë disiplinë, rekord që e pati vendosur po vetë. Luiza Gega arriti të kualifikohej mes 15 atleteve …

Shiko më shumë »

FIFA vendos për çështjen “Sala”

Komisioni për Statusin e Lojtarit pranë FIFA-s ka vendosu që Cardiff City duhet t’i paguajë Nantes një shumë prej 6 milionë eurosh për blerjen e Emiliano Salas, futbollistit 28-vjeçar argjentinas, i cili humbi jetën më 21 janar pas një aksidenti tragjik në kanalin e La Manshit, teksa po udhëtonte me …

Shiko më shumë »

Algoritmi i Sky: Ja si përfundon derbi i Italisë, Inter-Juve

Cili do të jetë rezultati përfundimtar i derbit të Italisë, Inter-Juventus, që do të luhet në fundjavë? E ndërsa të dyja skuadrat për përgatiten për sfidën e madhe, në Sky Sports Club kanë bërë parashikimin. Algoritmi i famshëm i Fabio Caressas ka parashikuar rezultatin 2-2. Lautar Martinez do të zhbllokojë …

Shiko më shumë »

Post derbi/ Partizani: U shmang tragjedia, bardheblutë organizuan akt terrorist

Vjen dhe reagimi zyrtar i Partizanit për ngjarjet e shëmtuara që ndodhën para se të niste derbi i kryeqytetit. Partizani akuzon Tiranën se ka dështuar për të disatën herë në organizimin e derbit. Partizani e konsideron si akt terrorist tentativën e disa tifozëve bardheblu për ndezjen e fishekzjarreve drejt sektorit …

Shiko më shumë »

Reagimi pas dhunës në derbi/ ‘Akt terrorist i mbetur në tentativë, Tirana dështoi, u rrezikua tragjedia’

Klubi i Partizanit, nëpërmjet një postimi në faqen zyrtare, ka reaguar ashpër në lidhje me incidentin e ndodhur para filimit, të ndeshjes si dhe me banderolën skandaloze të shpalosur nga tifozët bardheblu. Sipas drejtuesve të kuq, Tirana dështoi në organizimin e ndeshjes, teksa Partizani akuzon për një akt terrorist të …

Shiko më shumë »

Milani “prek fundin” ndaj Fiores, Giampaolo me orët e numëruara

Milani i Marco Giampaolos preku fundin mbrëmjen e sotme, teksa humbi me rezultatin 1-3 përballë Fiorentinës në “San Siro”, në atë që është edhe disfata e katërt në 6 javë kampionat për kuqezinjtë. Ndërkohë që të gjithë prisnin reagimin e Milanit dhe rikthimin te suksesi, përballë ishte Fiorentina e një …

Shiko më shumë »

Braçe shpërthen ndaj banderolës së Tiranës: Parullë fashiste! Ky qytet do jetë përherë i kuq

Partizani fiton me rezultatin 2-1 derbin ndaj Tiranës dhe jep sinjale se janë dhe ata në garë këtë kampionat. Por pas ndeshjes ka reaguar dhe zv.kryeministri Erion Braçe në Instagram, i cili e ka quajtur Tiranën “të zezë” dhe ka thumbuar në fund gazetarin Peka. Një vëmendje të veçantë Braçe …

Shiko më shumë »

Festa e lojtarëve të Partizanit me tifozët (VIDEO)

Ka përfunduar derbi mes Tiranës dhe Partizanit. Ishin “Demat e Kuq” ata që u fituan këtë derbi me rezultatin 2-1. Golat për të kuqtë i shënuan Cordeiro dhe Solomon në minutat e 28 dhe 33, ndërsa shkurtoi diferencën Hasani në minutën e 79. Në videon e mëposhtme do të gjeni …

Shiko më shumë »

Mema: Ndeshjen e falëm. Keqardhje për tifozët

Mjaft i zhgënjyer për humbjen në derbi i shfaq trajneri i Tiranës, Ardian Mema, që në intervistën e dhënë për emisionin “Gol pas Goli” në Supersport, theksoi se ndeshja u vendos nga episodet dhe se fitorja “iu fal” kundërshtarëve. Humbni derbin me dy episode, që mund t’i quajmë pa frikë …

Shiko më shumë »

Lerda: Fitorja për tifozët dhe presidentin Demi

Trajneri i Partizanit, Franco Lerda u shfaq mjaft i kënaqur për triumfin në derbin e kryeqytetit ndaj Tiranës, teksa në intervistën e dhënë për emisionin “Gol pas Goli”, ia dedikoi paraqitjen tifozërisë dhe presidentit Demi. Një fitore e madhe, për më tepër në një deri të nxehtë. A mendoni se …

Shiko më shumë »