Shtëpia / Sport (faqa 3)

Sport

Plas te Anglia, Sterling “sherr” me Gomez, Southgate e lë jashtë sfidës me Malin e Zi!

Plas te Anglia. Raheem Sterling nuk do të luajë në ndeshjen e kësaj të enjteje ndaj Malit të Zi për shkak të një zënke me Joe Gomez. Episodi i shëmtuar që ndodhi në stërvitjen e kësaj të hëne te kombëtarja angleze e kishte zanafillën që nga sfida mes Liverpoolit dhe …

Shiko më shumë »

Bundesligë/ Ja si u plas në tokë trajneri nga futbollisti (FOTO)

Një episod i pazakontë ndodhi në ndeshjen e Bundesligës Frieburg-Eintracht Frankfurt 1-0. Në minutën e 6-të shtesë, futbollisti i Eintrachtit, David Abraham, në përpjekje për të shfrytëzuar sekondat e fundit të ndeshjes për një tjetër sulm, goditi me shpatull duke e plasur në tokë trajnerin e Frieburfut, Streich. Reagimi i …

Shiko më shumë »

Një estonez vendos drejtësi me Andorrën, më parë ka arbitruar Partizanin e Skënderbeun

UEFA ka zyrtarizuar ditën e sotme edhe arbitrat që do të vënë drejtësi në takimin e së enjtes, mes Shqipërisë dhe Andorrës. Kristo Tohver do të jetë arbitri kryesor nga Estonia që do vërë drejtësi në Elbasan, ndërkohë Silver Koiv dhe Aron Harsin janë dy asistentët e tij. Roomer Tarajev …

Shiko më shumë »

Vjen konfirmimi nga UEFA, Shqipëria kalon testin me stadiumin (FOTO)

Arena Kombëtare, e cila tashmë do të ketë emrin “Air Albania Stadium” ka kalur testimin dhe është gati për përballjen e së dielës ku kuqezinjtë do të presin Francën. Konfirmimi ka ardhur nga UEFA, pas inspektimit që bënë inspektorë të saj një ditë më parë në ndeshjen e zhvilluar mes …

Shiko më shumë »

Dy senatorët e Kombëtares bëjnë me “dhimbje koke” teknikun italian Edy Reja

Trajneri Edy Reja zhvilloi seancën e parë stërvitore me grupin e tij. Ai e ka nisur grumbullimin me dhimbje koke, pasi dy nga senatorët kanë shfaqur probleme. Portieri Thomas Strakosha nuk është stërvitur me skuadrën, pasi ka ndjerë probleme në krah. Shtatlarti është lënë pushim. Sulmuesi Bekim Balaj është futbollisti …

Shiko më shumë »

Skandaloze, sulmohet në kor mamaja e lojtarit të njohur italian (Fotot)

Në futbollin italian nuk ka qetësi! Pas koreve raciste ndaj Mario Balotellit, së fundmi një tjetër akt anormal ka shpërthyer në stadiumet përtej Adriatikut. Në takimin Parma- Roma, e cila u fituan e rezultatin 2-0 nga vendasit janë dëgjuar koret ofenduese kundër mamasë së mesfushorit të verdhekuqve, Nicolo Zaniolo.Ishin minutat …

Shiko më shumë »

Maratona e Athinës, 17 pjesëmarrës përfundojnë në spital

U zhvillua të shtunën maratona e Athinës që numëron edicionin e 37 të saj. Megjithatë, ajo që bëri më shumë bujë në mediat vendase ishte lëndimi i jo pak por 17 pjesëmarrësve, të cilët u dërguan menjëherë në spital për trajtim mjekësor. Të shtruarit në spital u trajtuan për probleme …

Shiko më shumë »

Trajneri legjendar sulmon Cristianon: Ka 3 vite që nuk driblon një kundërshtar

Zëvendësimi i Cristiano Ronaldos në minutën e 55 të ndeshjes Juventus-Milan dhe zemërimi i tij me trajnerin Maurizio Sarri kanë hapur shumë debate në Itali. Fabio Capello, në deklarata për Sky Calcio, lavdëroi teknikun e bardhezinjve për vendimin që mori. “Cristiano nuk është në formë dhe Sarri bëri gjënë e …

Shiko më shumë »

Foto/ Gjendet stadiumi “binjak” me “Arenën Kombëtare”, ndodhet në…

Stadiumi i ri në kryeqytet që do të mbajë emrin “Air Albania” ka një impiant të ngjashëm në pamjen e jashtme dhe të brendshme në Meksikë, kështu shkruan e përditshmja spanjolle “AS”. Stadiumi në fjalë është ai që mban emrin “Nemesio Diez” dhe i përket skuadrës së Toluka në Meksikë. …

Shiko më shumë »

“Kemi ndarë ftesën e do ta bëjmë dasmën”/ Duka zbulon çfarë do ndodhë më 17 nëntor te stadiumi kombëtar (FOTO)

Presidenti i FSHF-së, Armand Duka, nëpërmjet një lidhjeje të drejtpërdrejtë me “Zona Gol” foli për stadiumin e ri, i testuar me një ndeshjeje të futbollist të femrave, për shitjen e emrit (Airlines Albania) dhe mënyrën sesi do të menaxhohet ky impiant. President, dukeni sikur jeni para stadiumit të vjetër… Kjo …

Shiko më shumë »