Shtëpia / Sport (faqa 20)

Sport

Kosova rrezikon plaf off, kur politika ndërhyn në futboll!

Sytë e të gjithë tifozëve shqiptarë në mbarë trevat do të jenë të fokusuar këtë pranverë në duelin që mund t’i japë Kosovës një vend në finalet e Europianit 2020, por disa zhvillime që s’kanë të bëjnë aspak me futbollin, mund të sjellin situata dramatike, dhe eliminimin e bujshëm të …

Shiko më shumë »

Tifozja e Milanit shfrenon imagjinatën e fansave (FOTO)

Fabiana Britto, një “showgirl” shumë e njohur në Brazil, ka në zemrën e saj skuadrën e Milanit. Ajo e shpreh pasionin e saj për “Djallin” me foto sensuale me ngjyrat kuqezi. Imazhet e fundit që ka publikuar, në fakt, janë shumë transparente. Edhe pse ka hedhur një veshje në trup, …

Shiko më shumë »

Euro 2020/ Kosova luan me VAR ndeshjet e Play Off-it

UEFA ka vendosur që në ndeshjet e Play Off-it të Euro 2020-ës në muajin mars, mes të cilave edhe Kosovë-Maqedoni e Veriut, të aplikohet sistemi ndihmës i arbitrimit VAR. Lajmin e ka dhënë vetë UEFA nëpërmjet një postimi në Twitter, ku shtoi ndër të tjera se edhe eliminatoret e ardhshme …

Shiko më shumë »

Ceferin sulmon VAR-in: Nëse ke hundën e gjatë, je në pozicion jashtë loje

Nëse ke hundën e gjatë, atëherë je në pozicion jashtë loje. Këto fjalë zgjodhi presidenti i UEFA-s Alexander Ceferin, për të sulmuar sërish teknologjinë ndihmëse të arbitrimit, VAR, kundër të cilës është shprehur vazhdimisht. Ai ka shpjeguar arsyet pse disa gjëra duhen qartësuar më mirë, ndërsa ka shtuar se VAR-i …

Shiko më shumë »

VIDEO/ Përballje e pabesueshme, nokaut si ky nuk keni parë kurrë

Nokaut i dyfishtë në një ring boksi është një nga pamjet më të rralla në sportet luftarake. Por, një gjë e tillë u dëshmua edhe një herë gjatë duelit të MMA-së mes Eder Lopes dhe Diogo Neves. Gjithçka ndodhi në ringun e Portugalisë, ku 31-vjeçari Neves u shemb në tokë …

Shiko më shumë »

U mposht nga Messi, fjalët e para të Ronaldos pasi dështoi të merrte “Topin e Artë”

Cristiano Ronaldo u mposht nga rivali i i tij i “përjetshëm” në futboll, Leo Messi, që rrëmbeu “Topin e Artë” të gjashtë në karrierën e tij. Megjithatë CR7 u zgjodh futbollisti më i mirë në Serie A, çka mund ta ngushëllojë sadopak. “Më bën krenar ky vlerësim. Çmimin e fitova …

Shiko më shumë »

FOTO/ Mbrëmja e “Topit të Artë”, futbollistja shqiptare bën shqiponjën në mes të Parisit

Futbollistja me origjinë shqiptare, Kosovare Asllani, ishte prezente dje në mbrëmjen gala të “Topit të Artë”, teksa nuk ka nguruar të pozojë me simbolin e shqiponjës në tapën e kuq, në ceremoninë e organizuar në Paris. Asllani, e cila përfaqëson Suedinë në futbollin e femrave, ishte e nominuar për të …

Shiko më shumë »

Messi fitoi “Topin e Artë”, por gjithë vëmendjen e marrin fëmijët dhe bashkëshortja e tij (FOTO)

Ceremonia e Topit të Artë nuk është një mbrëmje gala në të cilën shkëlqejnë vetëm futbollistët, por një mbrëmje ku vënë në pah hiret e tyre edhe bashkëshortet, partneret dhe të dashurat e më të mirëve të fushës së blertë. Ashtu ndodhi edhe në Topin e Artë të këtij viti …

Shiko më shumë »

Pas tërmetit, futboll/ Teuta do presë Skënderbeun në Durrës, por a është gati fusha! (FOTO)

Stadiumet e Durrësit dhe Tiranës u kthyen në këto ditë tragjedie, një vend ku u strehuan të prekur nga tërmeti shkatërrues dhe pikë grumbullimi për ndihmat e shumta. Por në të njëjtat impiante, pritet që futbolli të rikthehet me një festë të bukur, si simbol i ringritjes dhe rigjallërimit të …

Shiko më shumë »

Euro2020/ Përballje titanësh në grupin F, ja ekipet më të favorizuara

Sapo ka përfunduar shorti i vlefshëm për fazën finale të Euro 2020, ku 20 skuadrat e kualifikuara për këtë veprimtari, kanë njohur kundërshtarët e tyre. 20 ekipet janë ndarë në 6 grupe dhe do presin vetëm përfundimin e fazës play-off, që 4 nga këto grupe të plotësohen me skuadrat që …

Shiko më shumë »