Shtëpia / Sport (faqa 2)

Sport

“Nuk kam marrë asnjë ftesë, apo telefonatë”, Grezda i përgjigjet trajnerit Reja (FOTO)

Futbollisti i Kommbëtares Eros Grezda ka reaguar në rrjetet sociale pas përmendjes së emrit të tij nga trajneri Edy Reja, si një nga futbollistët të cilët kanë refuzuar grumbullimin me kuqezinjtë për sfidat me Andorën dhe Francën. Në rrjetet sociale Grezda ka deklaruar se nuk ka marrë ftesë për sfidat …

Shiko më shumë »

Forca e dardanëve, motra e portierit të Kosovës ndez rrjetin (Fotot)

Me sukseset që ka arritur kohët e fundit, përfaqësueses së Kosovës sa vijnë e i rriten ndjekësit. Por njëra prej tyre është tejet e veçantë. Bëhet fjalë për motrën e portierit Arijanet Muriç, Amrën, e cila sipas mediave vendasve konsiderohet si një prej tifozeve më seksi. Amra është prezente në …

Shiko më shumë »

Kapiteni Hysaj: Jemi shumë të bashkuar, por kundër Francës e vështirë të marrësh pikë

Së bashku me trajnerin Reja në konferencën zyrtare në prag të sfidës me Andorën ishte edhe kapiteni Elseid Hysaj, i cili fillimisht veçoi se në kombëtare aktualisht është një grup shumë i bashkuar.  Një grup i bashkuar dhe më të fortë? “Sigurisht jemi shumë të bashkuar, siç po e kuptoni …

Shiko më shumë »

“Macja e zezë” e portës/ Sul Maliqati, portieri i Kombëtares që nuk u arratis nga Shqipëria (FOTO)

Sulejman Maliqati është cilësuar si “macja e zezë” e portës shqiptare. Ndonëse i ka kaluar 91 vite jetë dhe shumë ujëra kanë rrjedhur që nga koha kur ishte pjesë e ekipit kombëtar dhe Partizanit, Sul Maliqati mbetet një nga portierët më të mëdhenj të të gjitha kohërave në futbollin shqiptar. …

Shiko më shumë »

Xhaka refuzon Shqipërinë, edhe Kaçe në dilemë për të ardhur!

Taulant Xhaka nuk do të jetë pjesë e grumbullimit të kombëtares shqiptare për ndeshjet ndaj Andorrës dhe Francës. Mesfushori i Baselit, i cili me shumë gjasa do të aktivizohej titullar në ndeshjen ndaj Andorrës në të cilën Klaus Gjasula është i skualifikuar, ka refuzuar ftesën e trajnerit Edy Reja me …

Shiko më shumë »

Mesfushori Taulant Xhaka refuzon Kombëtaren, ja prapaskenat

Në Kombëtaren shqiptare është rikthyer sërish çështja “Xhaka”. Situata me mesfushorin e Bazelit është përsëritur edhe në vigjilje të dy ndeshjeve të fundit kualifikuese kundër Andorrës dhe Francës, teksa mesfushori ka shprehur haptazi pakënaqësitë e tij. “Panorama Sport” ka mësuar ekskluzivisht se futbollisti nuk është paraqitur në grumbullim, ndërsa edhe …

Shiko më shumë »

Portier gafash, por burrë “macho”; modelja zbulon sekretet e Karius (Fotot)

Të gjithë e kujtojnë për dy gafat në finalen e Champions League në vitin 2018 në sfidën midis Real Madrid-Liverpool. Bëhet fjalë për Loris Karius i cili nuk gjeti shpëtim nga kjo sëmundje edhe në Turqi me Besiktas, për këtë arsye klubi turk ka vendosur për të mos ushtruar të …

Shiko më shumë »

20 mijë paund gjobë nëse vonohesh në stërvitje, Lampard vendos ‘diktaturën’ tek Çelsi

Trajneri Frank Lampard e ka nisur me dorë të hekurt dhe duket se po vendos “diktaturën”  tek Çelsi. Legjenda e futbollit anglez ka aplikuar një kod të rreptë disiplinor, ku parashikohen gjoba marramendëse për lojtarët e Çelsit nëse shkelin rregullat. Çdo vonesë para fillimit të stërvitjes, qoftë dhe një minutë, …

Shiko më shumë »

Franca në Shqipëri pa mesfushorin, ja pse trajneri nuk e ka marrë në skuadër Matuidi

Blaise Matuidi during the Champions League match between Juventus Turin and Atletico Madrid in Turin on March 12th, 2019.Photo : Massimo Rana / Ipp / Icon Sport Blez Mautidi nuk do të jetë i disponueshëm për Didie Dëshamp në sfidat që Franca do të luajë ndaj Moldavisë dhe Shqipërisë. Lajmin …

Shiko më shumë »

Moti i keq prish planet e Kombëtares, tekniku italian mbetet pa stërvitje

Moti i keq shkaktoi probleme në disa qarqe të vendit, duke përkeqësuar qarkullimin e mjeteve në rrugë apo duke shkaktuar kufizime të energjisë elektrike në shumë fshatra. Por, stuhive të erës dhe shiut nuk i shpëtoi as kombëtarja e futbollit. Për shkakt të stuhisë, trajneri i kombëtares Edy Reja dhe …

Shiko më shumë »