Shtëpia / Sport (faqa 10)

Sport

Euro 2020/ Shqipëria del huq në Rejkjavik, trajneri i ri me plagë të vjetra

Trajner i ri, por probleme të vjetra për Shqipërinë, që edhe në Islandë krijoi volum loje dhe disa raste shënimi, por nuk konkretizoi dhe u ndëshkua në të vetmin rast të mirë të kundërshtarëve, duke humbur me rezultatin minimal 1-0 dhe duke u kthyer nga Reikjaviku “duarbosh”. Pavarësisht entuziazmit që …

Shiko më shumë »

Refuzoi të merrte përsipër ndeshjen kundër Kosovës, Mali i Zi shkarkon trajnerin serb

Ashtu siç pritej, Ljubisha Tumbakoviç nuk do të jetë më trajner i përfaqësueses së Malit të Zi. Vendimi është bërë publik nga Federata Malazeze e Futbollit e cila reagoi pas incidenteve që shkaktuan kaos para ndeshjes së djeshme përballë Kosovës. Tekniku serb, bashkë me ndihmësin e tij të parë dhe …

Shiko më shumë »

Euro 2020/Serbët nuk i binden Federatës, refuzojnë t’i dalin para Kosovës

Mbetet vetëm të konfirmohet përmes formacioneve zyrtare që do të publikohen pas pak se trajneri serb i Malit të Zi, Ljubisa Tumbakoviç, bashkë me dy lojtarë serbë, nuk do t’i mbrojnë ngjyrat e Malit të Zi në ndeshjen ndaj Kosovës që zhvillohet prej orës 20:45. Gazeta Express mëson se Tumbakoviç …

Shiko më shumë »

Më në fund marrëveshje, ja çfarë ndodh…me Realin

Eden Hazard tashmë mund të konsiderohet në çdo kuptim të fjalës, futbollisti i ri i Realit të Madridit. Pas bisedimesh të shumta, drejtuesit e Realit të Madridit dhe ata të Chelsea-t kanë arritur marrëveshjen për transferimin e yllit belg te Los Blancos. Me blerjen e Hazard, presidenti Perez ka thyer …

Shiko më shumë »

Mund të ndodhë/ Partizani, përballje pas 40 vjetësh me…

Kampionia e Skocisë, Sëlltiku, është klubi me koeficientin më të lartë në turin e parë kualifikues të Champions-it. Skocezët kanë nisur të bëjnë profilet e kundërshtarit të mundshëm të Sëlltikut dhe Partizani është njëri prej tyre nga vazoja e jo favoritëve. Në analizën e skocezëve thuhet se Sëlltik dhe Partizani …

Shiko më shumë »

Arrestohet në Paris zv/presidenti i FIFA për…

Ditën e djeshme, presidenti i FIFA-s, pas rizgjedhes së tij për katër vite të tjera në krye të këtij organi, tha se korrupsioni është zhdukur dhe është pastruar totalisht institucioni. Por, ditën e sotme, të gjitha mediat bëjnë me dije se numri dy i FIFA-s, Ahmad Ahmad, është arrestuar në …

Shiko më shumë »

Igli Tare tregon të gjitha sekretet/ Lazio, Edi Reja dhe të tjera

Drejtori sportiv i Lazios, Igli Tare është një nga njohësit më të mirë të trajnerit aktual të Kombëtares kuqezi, nisur edhe nga fakti i bashkëpunimit me të te lacialët vite më parë. Në këtë ndryshim të pankinës shqiptare, Tare ka qenë për Edoardo “Edy” Rejën një nga këshilluesit kryesorë dhe, …

Shiko më shumë »

UEFA “flet” shqip, 8 shqiptarë në Qeverinë e Futbollit

Shqipëria gjithmonë e më shumë është bërë pjesë e UEFA-s dhe kjo jo vetëm për faktin e zgjedhjes së presidentit të Federatës Shqiptare të Futbollit Armand Duka antëarë i Komitetit Ekzekutiv të qeverisë europiane të futbollit, në shkurt të këtij viti.  Në riformatimin e komisioneve të ndryshme që UEFA ka …

Shiko më shumë »

“Në Paris vajta për seks, por ai…”, modelja rrëfen si e përdhunoi Neymar në hotel! (Video)

Ylli brazilian i futbollit Neymar e ka futur veten në telashe të mëdha, të cilat ia kanë rënduar gjendjen mendore, teksa janë kombinuar edhe me dëmtimin e rëndë që pësoi në ndeshjen e Seleçaos me Katarin. Ai akuzohet për përdhunim nga modelja Najila Trindade, ndërsa sot “Record TV” publikoi edhe …

Shiko më shumë »

Përdhunim dhe sherr, dalin pamjet e Neymar nga hoteli me modelen (VIDEO)

Ashtu siç ishte paralajmëruar nga zyrtarë të lartë të Federatës Braziliane të Futbollit, nuk ka vonuar shumë dhe një video e re e skandalit të përdhunimit ku protagonist është Neymar, është publikuar. Është televizioni brazilian “Record TV”, që ka publikuar videon, e cila gjendet edhe në dosjen e hetimit të …

Shiko më shumë »