Shtëpia / Sport

Sport

VIDEO/ Arbitri gjen ‘zgjidhje’, nxjerr pistoletën dhe tmerron tifozët

Një ngjarje e pazakontë është regjistruar gjatë një ndeshje amatore futbolli në Meksikë, ku tifozë të irrituar kaluan rrethimin dhe tentuan të hyjnë në fushën e lojës. Situata po shkonte drejt përkeqësimit dhe pikërisht në atë moment ndërhyn arbitri. Me një qetësi natyrale, drejtuesi i garës nxjerr një pistoletë nga …

Shiko më shumë »

11 rregullat e trajnerit Troisi, lojtarëve të Flamurtarit u kufizohet edhe s*ksi

Rregulla të ashpra dhe befasuese te Flamurtari.  Eshte zbuluar rregullorja me 11 pika të vendosur nga trajneri i ri, Marcelo Troisi. Shumë interesante për hir të së vërtetës… Njëra prej tyre sanksionon se nuk do të ketë takime me partneret (gratë, të dashurat dhe të fejuarat) gjatë ditëve të stërvitjes …

Shiko më shumë »

Ish-kapiteni i Kombëtares Altin Lala heq dorë nga nënshtetësia shqiptare, ja arsyet (DOKUMENTI)

Ish-futbollisti dhe kapiteni i kombëtares shqiptare të futbollit, Altin Lala, ka hequr dorë nga shtetësia shqiptare. Lajmi konfirmohet nga një dekret i Presidentit Ilir Meta, ku thuhet se shtetasit Altin Dod Lalës i lejohet lënia e shtetësisë shqiptare, me kërkesë të tij. Vetë Lala është shprehur: “Kështu e ka ligji …

Shiko më shumë »

Mbrojtësi kuqezi, Inter hap thesin për blerjen e bujshme prej 20 milionë euro

Marash Kumbulla është një nga emrat më të nxehtë në këtë merkato dimri, një nga lojtarët më të kërkuar në Serie A dhe në Premier League. 20-vjeçari kuqezi po mahnit me formën e tij duke tërhequr gjithnjë e më shumë interesimin e klubeve më të mëdha europiane. Mediat italiane vijojnë …

Shiko më shumë »

Pas shkarkimit si trajner, Valverde u shkruan një letër lojtarëve dhe tifozëve të Barcelonës

Pas eleminimit nga Superkupa e Spanjës, Barcelona shkarkoi trajnerin Ernesto Valverde, i cili pas këtij vendimi i ka dërguar një letër falënderimi klubit. Spanjolli në letrën e publikuar nga vetë faqja zyrtare e Barcelonës falënderon tifozët, klubin, bordin drejtues si dhe lojtarët. Ai gjithashtu i uron fat edhe trajnerit pasues …

Shiko më shumë »

“Profesionist i shkëlqyer”, Messi del kundër vendimit të Barcelonës?

Prej mbrëmjes së djeshme, Ernesto Valverde nuk është më një trajner i Barcelonës. Kryesuesit aktual të La Liga vendosen shkarkimin dhe në vendin e tij Quique Setién. Ish tekniku i Real Betis firmosi për 2 sezone e gjysmë, e thënë ndryshe deri në qershorin e vitit 2022. Largimi i Valverde …

Shiko më shumë »

Australian Open kërcënohet nga zjarret, tenistëve iu bie të fikët (FOTO)

Ashtu siç ishte parashikuar, emergjenca e zjarreve që kanë pushtuar Australinë ka tronditur edhe turneun e parë Grand Slem të tenisit botëror. Për shkak të tymit që ka ndotur ajrin, organizatorët e Australian Open pezulluan përkohësisht ndeshjet, pasi disa tenistë patën probleme me frymëmarrjen. Dalila Jakupovic u detyrua të tërhiqej …

Shiko më shumë »

Punimet me ritëm të përshpejtuar, ja si duket sot kompleksi i Partizanit (Foto)

Punimet në Kompleksin Sportiv dhe stadiumin e “FK Partizani” vijojnë me ritme të larta. Aktualisht po realizohet porta e hyrjes qendrore të kompleksit dhe stadiumit. Drejt përfundimit të plotë është sistemi qendror i kullimit të ujërave të stadiumit dhe gjithë kompleksit sportiv. Janë prodhuar elementët konstruktivë metalikë për mbulimin e …

Shiko më shumë »

FIFA me “dorë të hekurt”/ Zhyt klubin e Flamurtarit, i pezullon merkaton për dy vjet

Nuk është vetëm Luftëtari. FIFA ka njoftuar sot për “bombën” e radhës. Klubi i Flamurtarit është dënuar me tre sesione merkatoje për mosrregjistrim lojtarësh. Vendimi është marrë që në 4 shtator të vitit 2019 për shkak të problemeve të trashëguara vit pas viti me borxhet e pashlyera ndaj futbollistëve. Lajmi …

Shiko më shumë »