Shtëpia / Show Bizz (faqa 5)

Show Bizz

Prej vitesh jeton në Turqi, bukuroshen shqiptare e ka marrë malli për Shqipërinë: Do të doja… (FOTO)

Bukuroshja shqiptare, Almeda Abazi, ka disa vite që jeton në Turqi së bashku me bashkëshortin e saj turk. Prej disa javësh ajo është izoluar izoluar për shkak të pandemisë së koronavirusit. Mirëpo shpeshherë nëpërmjet rrjeteve sociale trgon se e dashuron shumë vendin e lindjes së saj. Almeda ka bërë së …

Shiko më shumë »

Vajza e aktorit Xhevdet Feri poston foton e rrallë dhe bën dedikimin prekës: Këtu më mbaje… (FOTO)

Më 16 janar të këtij viti, arti dhe kinematografia shqiptare humbën përgjithmonë një nga aktorët më të mirë. Xhevdet Ferri u nda nga jeta para kohe në moshën 59-vjeçare. Ikja e tij ka lënë një boshllëk të madh në mendjen dhe zemrat e familjarëve. E bija e aktorit të ndjerë, …

Shiko më shumë »

Vajza e aktorit Xhevdet Feri poston foton e rrallë dhe bën postimin prekës: Këtu më mbaje… (FOTO)

Më 16 janar të këtij viti, arti dhe kinematografia shqiptare humbën përgjithmonë një nga aktorët më të mirë. Xhevdet Ferri u nda nga jeta para kohe në moshën 59-vjeçare. Ikja e tij ka lënë një boshllëk të madh në mendjen dhe zemrat e familjarëve. E bija e aktorit të ndjerë, …

Shiko më shumë »

Dua Lipa theu rregullat e karantinës, fansat e “kryqëzuan” për këtë veprim (FOTO)

Motra e Dua Lipës festoi dy ditë më parë ditëlindjen. E në ditën e veçantë të saj, këngëtarja e famshme nuk mund të mungonte. Gjithashtu Dua ndau me ndjekësit në “Instagram” disa foto të veçanta me Rinën nga fëmijëria e tyre dhe shprehej se mezi po priste ta takonte dhe …

Shiko më shumë »

Super festa e ditëlindjes së Renee, Nora dhe Roberti bëhen bashkë dhe… (FOTO)

Vajza e dy këngëtarëve të njohur, Nora Istrefi dhe Robert Berishës, ka festuar një ditë më pare ditëlindjen. Renee është surprizuar nga prindërit me një festë të madhe në shtëpi. Nora ka vendosur që të ndajë me ndjekësit e saj në “Instagram” disa poza të shkrepura në festën e ditëlindjes …

Shiko më shumë »

Modelja e famshme sapo nisi sfidën më të re në “Instagram”, të gjithë duhet të bëhen pjesë (FOTO)

Të gjithë e dimë se në rrjetet sociale njerëzit postojnë momentet më të gëzueshme, duke mos treguar ashtu siç është jeta reale. Janë të paktë ata pesona që vendosin të ndajnë me ndjekësit anën “jo perfekte”, mangësitë, problemet apo luftën e përditshme me diçka që e mundon. Teksa të gjithë …

Shiko më shumë »

Këngëtarja 50-vjeçare “çmend” fansat me asetet e saj, edhe vajzat e reja e kanë zili (FOTO)

Teksa palestra ku ajo shkonte rregullisht për t’u stërvitur është mbyllur, sigurisht që ajo do e gjente mënyrën për të mbajtur trupin në super formë. Është fjala për Jennifer Lopez, e cila bën stërvitje të pandërprerë në palestrën e shtëpisë së saj. Të premten, këngëtarja dhe aktorja e famshme ka …

Shiko më shumë »

Aq e kishin flokët biond, Tayna bëri menjëherë ndryshimin drastik dhe duket shumë… (FOTO)

Reperja e njohur, Tayna, duket se i pëlqen shumë që të eksperimentojë me flokë. Ajo vetëm një javë më pare hoqi dorë nga flokët rozë dhe u kthye në bionde platin. Por duket se nga ky look i saj është mërzitur shumë shpejt. Për këtë arsye reperja ka gjetur zgjidhjen …

Shiko më shumë »

“Nuk ka as punë e as para”, Oriola Marashi qan hallin e madh që e ka zënë (FOTO)

Gjatë kësaj periudhe pandemia, shumë njerëz kanë mbetur të mbyllur në shtëpi, në pamundësi për të shkuar në punë. Madje edhe shumë këngëtarë, DJ apo modele kanë mbetur pa punë gjatë kësaj periudhe. Së fundmi modelja shqiptare, Oriola Marashi, ka publikuar në “Instastory” një koment të një personi që mesa …

Shiko më shumë »

Dalin pamjet nga super ditëlindje e Bleona Qeretit, nuk do e besoni se vjeçe bëri diva (FOTO)

Këngëtarja e njohur, Bleona Qereti ka festuar të enjten 35-vjetorin e lindjes. Mes shumë urimeve nga fansat, miqtë dhe kolegët, Bleona ka marrë edhe një dhuratë shumë të veçantë nga familjarët. Dy prindërit e saj, Oli dhe Nazmiu i kanë bërë dhuratë këngëtares një tortë, e cila ishte dizajnuar në formën …

Shiko më shumë »