Shtëpia / Rajoni

Rajoni

Tiranë/ Vdekja e nipit çon xhaxhanë drejt vetëvrasjes

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Tiranë, ku një 57-vjeçar është vetëvrarë me armë zjarri mbrëmë pak pas mesnate. Viktima është Xhafer Beta, ndërsa paraprakisht dyshohet se drejt vendimit ekstrem e ka dërguar gjendja e rënduar psikologjike. Betës para pak kohësh  i kishte vdekur nipi dhe për shkak të …

Shiko më shumë »

Mbi 4 milionë vdekje nga COVID-19 në botë

Numri i vdekjeve të shkaktuara nga koronavirusi në të gjithë botën kaloi shifrën e zymtë të 4 milionëve të premten, sipas përllogaritjeve të bëra nga agjencia Reuters, ndërsa shumë vende përpiqen ende të sigurojnë vaksina të mjaftueshme për të vaksinuar popullsinë e tyre. Ndërsa numri i rasteve të reja dhe …

Shiko më shumë »

“Flisnin shqip”! Gruan e mbyti me duart e tij, por si u mundua greku të fajësonte shqiptarët

Zbulimi i misterit të vrasjes makabre të 20-vjeçares britanike Caroline Crouch,nga bashkëshorti i saj, piloti 32-vjeçar Charalambos Anagnostopoulos shkaktoi tronditje në vendin fqinj. Por, për të arritur në zbardhjen e ngjarjes hetuesit grekë u përballën jo vetëm me shumë të panjohura rrugës, por edhe hilet e burrit, i cili për …

Shiko më shumë »

E ardhmja e Kombit/ Rudina Hajdari: Pas numërimit, thashë stop! Më flihej gjumë

Deputetja Rudina Hajdari ka folur për zgjedhjet e 25 prillit duke zbuluar veprimin e parë që i erdhi në mendje pasi dolën shifrat e para të rezultatit. Hajdari tha qw të gjithë ishin të lodhur dhe po përpiqej që t’i mbante zgjuar, por kur kuptoi që nuk ia dolën, gjëja …

Shiko më shumë »

Vritet një gazetar në Meksikë, disa persona me motor hapën zjarr ndaj tij

Një gazetar u vra sot në shtetin jugormeksikan të Oaxaca, thanë Reporterët pa Kufij dhe disa organizata lokale joqeveritare. Gustavo Sanchez u vra nga persona të panjohur që hapën zjarr, teksa po lëviznin me motor.  Sanchez është gazetari i dytë i vrarë në Meksikë që nga fillimi i vitit. Meksika konsiderohet si një nga vendet …

Shiko më shumë »

Aksident i rëndë në aksin nacional Berat-Lushnje. Mjeti del nga rruga dhe përfundon i përmbysur në arat e fshatit

20-vjeçari në drejtimin e mjetit ndodhet në Spitalin Rajonal Berat,nën kujdesin e mjekëve Një aksident i rëndë është shënuar pak minuta më parë në aksin nacional Berat-Lushnje,në fshatin Otllak. Një automjet,tip Opel i bardhë,me targa AA 264 NK,ka dalë nga rruga dhe pasi është rrokullisur disa herë ka përfunduar i …

Shiko më shumë »

Ministria e Shëndetësisë: 123 raste të reja me koronavirus, 5 humbje jete dhe 57 të shëruar në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ju informon rreth situatës së COVID19 në Shqipëri në 24 orët e fundit. Situata epidemiologjike paraqitet me rritje te numrit të të prekurve nga Covid 19 dhe me shtrime të reja në spitalin Infektiv dhe “Shefqet Ndroqi”. Gjatë 24 orëve të fundit janë kryer …

Shiko më shumë »

FOTO/ Digjen katër hektarë pyll me pisha në Gramsh

Një zjarr i fuqishëm ka rënë pasditen e djeshme rreth orës 16.00 në Malin e Simaitn, në pikën strategjike ku ndahen dy territoret e rretheve Gramsh dhe Skrapar. Zjarri është favorizuar edhe nga era, por edha nga bimësia si dhe drurët me kurorë. Në vendngjarje ndodhen punonjës të shërbimit pyjor, …

Shiko më shumë »

News 24 zbardh listën e kandidatëve për deputetë e kryetar bashkie të PD-së për Shkodrën, ja kush janë emrat më të lakuar

News 24 ka arritur që të sigurojë listën e plotë të propozimeve të PD dega Shkodër të kandidatëve për deputet dhe kryetar bashkie. Kjo listë tashmë zyrtare përbëhet në total nga 150 emra që kanë ardhur si të propozuar nga baza. Gazetari Senaq Nikshiqi raporton për “Balkanweb” se ndër 150 …

Shiko më shumë »

Ups! Luana dhe Anxhelina bëjnë xing me të njëjtat rroba banjo. Shikoni si duken

Pas një periudhe të gjatë pune, Luana Vjollca ka nisur më në fund pushimet. Ajo ka udhëtuar drejt bregdetit dhe fotot në rrjete sociale nuk kanë të sosur. Vetëm së fundmi, Luana ka publikuar një foto nga jahti. Ajo shfaqet e veshur me një palë rrobabanjo të bardha dhe shumë …

Shiko më shumë »