Shtëpia / Ndryshe (faqa 50)

Ndryshe

Meri Shehu bën parashikimin e horoskopit për muajin Shkurt

Astrologia Meri Shehu ka bërë parashikimin e horoskopit për muajin shkurt. Më poshtë, renditja e shenjave të horoskopit nga ajo me më pak fat tek me e favorizuara: 12. Dashi-Do marrin një hov dhe pozitivitet shumë të madh nga data 7 e tutje dhe planet e tyre deri në datën …

Shiko më shumë »

E pabesueshme, fotot e këtyre kafshëve kanë një “sekret të madh”

E frikshme dhe e pabesueshme! Një “babun” ka rikrijuar në jetën reale skenën ikonike të Simbas nga “Mbreti Luan”. Majmuni është fotografuar duke mbajtur në duar një këlysh luani, identik si personazhi Rafiki në filmin vizatimor. Kafsha shpëtoi të voglin nga rreziku duke e marrë nga pema. Foto është realizuar …

Shiko më shumë »

“Halla më seksi”/ Besojeni ose jo, kjo 63-vjeçare po çmend botën (FOTO)

Të sfidosh kohën. Kjo është historia e aktores nga Tajvani, Chen Meifen, një grua 63-vjeçare që duket si të ishte në të 30-at e saj! Meifen ka ndarë më 5 milionë ndjekësit e Facebook-ut sekretet e “rinisë së përjetshme”. Qëkur u kurorëzua mbretëreshë bukurie 40 vite më parë, Chen nuk …

Shiko më shumë »

14 njerëzit që kanë lënë nam para të gjithëve (FOTO)

Gjëja e parë që vëmë re të njerëzit është veshja e tyre. Mënyra e veshjes tregon shumë për personalitetin e një personi dhe sigurisht stili është i ndryshëm të çdo njeri. Ndërkohë që disa prej tyre mund të duken të çuditshme, të tjerët thjesht zbavitës. Por rrobat janë mënyra që …

Shiko më shumë »

15 dështimet më të mëdha të njerëzve (FOTO)

Çdo ditë njeriu prodhon gjëra nga më të ndryshmet. Por ndodh që ata bëjnë gabime, të cilat janë kaq të dukshme sa vëzhguesit e rastësishëm nuk mund ta besojnë se nuk janë vënë re. Modele të çuditshme, eksperimente të dështuara, foto të tmerrshme, këto janë vetëm disa nga dështimet qesharake. …

Shiko më shumë »

Hekurosin, luajnë shah…/ 19 kafshët e rralla që sillen si njerëzit (FOTOT)

Shumë njerëz besojnë se kafshët shtëpiake janë shokë të mirë dhe ndonjëherë preferojnë më shumë se njerëzit. Ato japin ngrohtësi dhe dashuri kur ju vërtet ju duhen. Ju gjithashtu mund të argëtoheni me ta aq sa dëshironi. Kur e kaloni gjithë kohën tuaj të lirë me kafshët shtëpiake, mund të …

Shiko më shumë »

Shëndeti, paratë, dashuria/ Horoskopi për muajin shkurt 2020, ja shenjat më me fat

Ky është horoskopi për muajin shkurt 2020 që noa.al sjell për ju. Njihuni me parashikimin për punën, dhe ndjenjat, si do ecë ky muaj për të lindurit e çdo shenje. Dashi Dashuria: Në këtë muaj të dytë të vitit të ri do t’ju duhet të prisni disa ditë për të …

Shiko më shumë »

Fotot që i kanë bërë lëmsh të gjithë, ja ‘sekreti’ që fshehin

Janë të shumta rastet kur sytë tanë na bëjnë të shohim iluzione optike. Me një vështrim të shpejtë, një foto krejtësisht e pafajshme mund të duket gjithçka, por veçse jo normale. Kjo është arsyeja pse është më mirë të mbani mend se gjërat nuk janë gjithmonë ato që duken.

Shiko më shumë »

Keni kaluar një ditë të keqe? Shihni këto foto para se të ankoheni

Janë disa ditë që mendoni se gjithçka po ju ecën keq. Sado që mundohesh t’i kalosh situatat me sportivitet gjërat ecin mbrapsht. Nëse fundjava juaj ka qenë një katalog katastrofash dhe keni nevojë të ndiheni më të lumtur. Mos harroni se çfarë do që të ndodhi, gjithmonë përsërisni me vete …

Shiko më shumë »

Rrëfimi i rrallë i Matilda Makoçit/ Filmi, pikturat e Edit në shtëpinë e saj dhe mesazhi për Linda Ramën

35 vite më parë ajo ishte një nga ikonat dhe portretet më premtuese të kinematografisë dhe teatrit. Matilda Makoçi, një ndër vajzat më të bukura të kohës, ajo që u bë shumë shpejt pjesë e kinematografisë, ajo që tërhoqi shikimin e mijëra djemve të rinj sa herë kalonte në anën …

Shiko më shumë »