Shtëpia / Ndryshe (faqa 5)

Ndryshe

Momentet që kanë turpëruar njerëzit (FOTO)

Janë disa gjëra që nuk i parashikojmë dot. Shkrepja e fotos në momentin e duhur mund të krijojë situate komike që nuk harrohen lehtë. Shpesh ndodh që të kalojmë momente të sikletshme në situate të ndryshme, por  në fund të fundit, ato e bëjnë jetën më dinamike. Shikoni përmes fotografive …

Shiko më shumë »

Nëna e 4 fëmijëve nxjerr fotot provokuese nga karantina: Duke…(FOTO)

“Duke ëndërruar që gjithçka të kthehet si më parë”, është ky mesazhi i Wanda Narës për fansat e saj në Instagram. Gruaja e Mauro Icardit e ka shoqëruar postimin me një foto të nxehtë që i lë pak vend imagjinatës. Modelja argjentinase ka dashur t’ua bëjë më të bukura ditët …

Shiko më shumë »

23 foto shokuese nga pija, kur merr vesh dramën që ke shkaktuar një natë më parë

Sipas një studimi, mbi 50%  e të rriturve e kanë tepruar me pijen të paktën një herë në jetë. Dhe në mëngjes janë shokuar kur janë njohur me gjërat e tmerrshme që kanë bërë një natë më parë. Shihni disa foto pikante  

Shiko më shumë »

19 foto shokuese nga pija, kur merr vesh dramën që ke shkaktuar një natë më parë

Sipas një studimi, mbi 50%  e të rriturve e kanë tepruar me pijen të paktën një herë në jetë. Dhe në mëngjes janë shokuar kur janë njohur me gjërat e tmerrshme që kanë bërë një natë më parë. Shihni disa foto pikante  

Shiko më shumë »

Si përhapen viruset nëpër zyra, mjafton një…. (FOTO)

Mjafton vetëm një sipërfaqe e kontaminuar që një virus të infektojë një zyrë të tërë. Miliona vetë nëpër botë i kanë braktisur vendet e tyre të punës me shpërthimin e pandemisë së koronavirusit, dhe kjo nuk është thjesht një masë paraprake, thotë BBC. Zyrat, thekson gjigandi mediatik, janë “vatra” të …

Shiko më shumë »

15 gjërat e pabesueshme që ndodhin vetëm në Dubai (FOTO)

Dubai njihet tani si një qendër e mrekullueshme dhe një qytet mjaft i vizituar. Me një zonë metropolitane prej gati 6 milion banorë, shumica e popullsisë së Dubait është e përbërë nga të huaj. Ndryshe nga vendet e tjera arabe, këtu ka shumë steriotipe dhe kultura. Megjithatë, edhe aty ka …

Shiko më shumë »

FOTO/ Momentet më poshtëruese të grave të famshme

Askush nuk mund t’i shmangë momentet e sikletshme. Ato pak minuta poshtëruese na turpërojnë për gjithë jetën dhe kjo ndodh më së shumti me personazhet publike. Por, episode të tilla duhet të merren me sportivitet, sepse në fund të fundit krijojnë pafund të qeshura. Në fotot e mëposhtme do ju …

Shiko më shumë »

Biondja zbulon sekretin: Si i fitova 1 mln paund për vetëm…(FOTO)

Një vajzë bukuroshe është bërë e para britanike që fiton 1 milion paund nga një ueb faqe jo serioze. Dannii Harwood ka deklaruar se ajo ka rritur t’I fitojë këto para për vetëm 18 muaj dhe pa ndonjë lodhje të madhe. 37-vjeçarja ka rrëfyer se qindra-mijëra ndjekës paguajnë një tarifë …

Shiko më shumë »

FOTO/ Momentet më të sikletshme të kapura ndonjëherë nga kamerat

Në rrugë ndodhin gjëra nga më të çuditshmet, por jo gjithmonë ato filmohen. Por ndodh që ndonjëherë aty është një sy i vëmendshëm që kap detajet. Këto skena të çuditshme nuk harrohen lehtë aq më tepër kur dokumentohen me foto. Më poshtë po ju tregojmë skenat më të pabesueshme që …

Shiko më shumë »

Këto foto vërtetojnë se xhentëlmenët ende ekzistojnë

Burrat që janë të gatshëm të sillen si kavalierë dhe me respekt për gratë ekzistojnë. Fatmirësisht ata nuk duhet më të bëjnë duele për ta deshmuar këtë por ndoshta disa ngrihen herët për t’u përgatitur mëngjesin grave të tyre ose janë të gatshëm të ndihmojnë një të panjohur në një …

Shiko më shumë »