Shtëpia / Ndryshe (faqa 40)

Ndryshe

Ndryshim i pabesueshëm, ja si dukeshin dikur yjet (FOTO)

Disa njerëz preferojnë të fshehin fotot e tyre të fëmijërisë e ndërsa të tjerë janë të gatshëm të ndajnë fotot e tyre nga e kaluara dhe janë krenarë për mënyrën se si janë rritur dhe pjekur. Ndoshta do ju pëlqente qasja e dytë më shumë! Nëse këta njerëz ishin të …

Shiko më shumë »

Foto të pabesueshme, ja çfarë ndodh kur zgjohesh keq në mëngjes

Jo të gjithë pëlqejnë që të zgjohen herët në mëngjes. Shumica prej nesh dëshirojnë të flenë deri vonë, por jo të gjithë e kanë këtë fat. Pagjumësia ka krijuar skena komike, të cilat vështirë se mund të harrohen. Më poshtë po ju tregojmë disa foto të pabesueshme të njerëzve të …

Shiko më shumë »

Nga Kim, Beyonce e Rihanna; 14 fotot e turpshme të VIP-ave që do donin të mos i shihte askush

Jemi mësuar t’i shohim gjithnjë të kuruara, elegante dhe me stil. Por nuk ndodh kështu gjithmonë me VIP-at që kanë pushtuar ekranet dhe rrjetet sociale. Fotot e mëposhtme tregojnë anën ndryshe të Rihanas, Beyonce, Kim Kardashian apo Britney Spears. Foto që me siguri nuk do të donin të ishin në …

Shiko më shumë »

Nuk janë ashtu siç duken, këto janë 18 fotot më të pabesueshme në botë

Njerëzit janë mësuar që ta perceptojnë botën përreth pa menduar shumë thellë për të. Truri ynë përpiqet të kursejë energjinë për punë me të vërtetë të rëndësishme. Kjo është arsyeja pse sytë tanë shpesh mund të na mashtrojnë. Autorët e këtyre fotove kuptuan se çfarë po ndodhte, vetëm kur hodhën …

Shiko më shumë »

15 fotot më të çmendura, kur rrezikon jetën për imazhin perfekt

Disa njerëz janë të çmendur pas fotos perfekte, aq sa rrezikojnë edhe jetën e tyre për të realizuar një të tillë. Madje, një pjesë guxojnë edhe më shumë, duke bërë pjesë të këtyre eksperimenteve edhe miqtë e tyre. Këto foto do ju “bëjnë me zemër”, por sigurisht që do ju …

Shiko më shumë »

Fiksim i çmendur vetëm për një foto që duhet postuar në rrjetet sociale (VIDEO)

Fiksimi për të bërë foton ose videon perfekte ndonjëherë i shtyn njerëzit drejt çmendurisë. Kështu ka ndodhur edhe me një vajzë e cila është ngjitur rreth 915 metra mbi një shkëmb vetëm që të postojë një video në rrjetet sociale. Vajza emri i të cilës nuk është bërë i ditur …

Shiko më shumë »

Kujdes! 10 zakonet që e kthejnë këdo në një person fatkeq

Duket se pasuria favorizon gjithmonë disa njerëz, ndërsa i lë të tjerët në errësirë. A mendoni se ka të bëjë me fatin? Shkencëtarët nuk pajtohen me këtë: psikologët dhe matematicienët janë në gjendje të identifikojnë një model të qartë midis sjelljes njerëzore dhe suksesit që ata mund të arrijnë. Ja …

Shiko më shumë »

Sapo kishin nisur të bëheshin të famshëm, ja si dukeshin 17 personazhet e njohur për herë të parë në… (FOTO)

Të ecësh në tapetin e kuq në ditët e sotme është diçka normale për personazhet e famshëm të ekranit botëror. Por gjithçka ka herën e parë të saj. E për këtë arsye të kthehemi pak pas në kohë e të zbulojmë se si kanë qenë veshur disa VIP-a kur kanë …

Shiko më shumë »

Elton John i sëmurë/ Ndërpret koncertin: “Më falni, nuk kam më zë”

Elton John, dukshëm i mërzitur është detyruar të ndërpresë një koncert në Zelandën e Re pasi u ndje keq, për shkak të pneumonisë. Muzikanti 72 vjeçar, humbu zërin në mes të koncertit që po mbahej në stadiumin e Oklandit, Mount smart, të dielën. Kam humbur tërësisht zërin tim. Nuk mund …

Shiko më shumë »