Shtëpia / Ndryshe (faqa 4)

Ndryshe

FOTO/ Pronarët i nxjerrin zbuluar, ja çfarë lënë turistët në hotele

Një pjesë e mirë e turistëve janë të shkujdesur dhe katastrofa që lanë pas në hotele është e pabesueshme. Pronarët e hoteleve, të revoltuar me këtë sjellje të tyre kanë publikuar edhe imazhet se çfarë tmerri ndodh brenda hoteleve, për të bërë të ndihen në faj ata që bënë këtë …

Shiko më shumë »

Dashuri në karantinë/ Sheh vajzën duke kërcyer në çatinë e pallatit, i çon numrin me dron dhe aty nis..(FOTO)

Të biesh në dashuri gjatë karantinës. Një histori e veçante vjen nga SHBA ku dy të rinj janë dashuruar gjatë karantinës. E gjitha nisi kur Jeremy Cohen pa një vajzë duke kërcyer në tarracën e një pallati përballë. Djali shkruajti numrin e tij në një copë letër, ngriti dronin dhe …

Shiko më shumë »

Transformimi i pabesueshëm, 19 njerëz që i bënë “refresh” jetës së tyre (FOTOT)

Ndonjëherë është e vështirë të ndërmerrni hapin e parë, për të ndryshuar jetën tuaj. Në këtë artikull të shkurtër do të njiheni me disa shembuj të mahnitshëm të njerëzve që nuk kishin frikë të ndryshonin plotësisht jetën e tyre, edhe pse u duhej shumë kohë dhe punë e vështirë. Ne …

Shiko më shumë »

Kafe turke për një jetë të gjatë? Zbuloni faktet shumë interesante

Çdo ditë, amvisat shqiptare përballen me mëdyshje, sfida dhe punë. Përpara se të përballen me këto sfida, tradita e kërkon një filxhan me kafe turke. Shkencëtarët kanë kryer disa studime në lidhje me jetëgjatësinë e njerëzve në zonën e Ballkanit dhe të Mesdheut në përgjithësi të cilët pinë kafe turke …

Shiko më shumë »

Jetoi edhe periudhën e pandemisë spanjolle, burri më i vjetër në botë anulon festën e ditëlindjes nga koronavirusi (FOTO)

Koronavirusi është bërë shkak që burri më i vjetër në botë të anulonte festën e ditëlindjes së tij. Është fjala për Bob Weighton nga Alton, Hampshire, i cili mori titullin si burri më i vjetër në botë muajin e kaluar pas vdekjes së mbajtësit të rekordit të mëparshëm, Chitetsu Watanabe, …

Shiko më shumë »

Bëhet virale në internet, Nostradamus parashikoi Covid-19?

Sipas disa pretendimeve që janë përhapur me shpejtësi në internet, Nostradamus e parashikoi epideminë e koronavirusit që para 500-vjetësh. Covid-19 ka marrë deri tani 24 mijë jetë njerëzish, duke ushqyer lloj-lloj teorish konspiracioni për origjinën e saj. Të infektuarit në mbarë globin janë gati gjysmë milioni, dhe virusi është shfaqur …

Shiko më shumë »

Tani apo në të kaluarën? 22 foto që tregojnë si ka ndryshuar koncepti i bukurisë

Ka mendime të ndryshme sa i përket nocionit të bukurisë, por të gjithë bien dakord se duan natyralen. Tani apo në të kaluarën? BrigtSide ka publikuar disa foto të viteve 1930-1950, ku nocioni i së bukurës është krejt ndryshe nga sot, ku dominojnë operacionet plastike. Shihni fotot.

Shiko më shumë »

15 njerëzit më të çuditshëm në botë (FOTO)

Shpesh dëgjojmë që disa njerëz thjesht kanë lindur të ndryshëm. Por, nëna natyrë e ka marrë këtë ide në një nivel tërësish tjetër. Rezultati në përfundim është një kombinim i pabesueshëm që na lë pa fjalë. Për shumë është e vështirë të mendohet se janë realë, por këta njerëz ekzistojnë …

Shiko më shumë »

‘Model karantine’, 13 foto shokuese të njerëzve që u qethen vetë këto ditë

Si pasojë e përhapjes së koronavirusit janë mbyllur shumë aktivitete, mes të cilëve edhe parukeritë dhe dyqanet e berberëve. Kjo ka bërë që qytetarët të gjejnë zgjidhje nga shtëpia, duke provuar talentin e tyre. Rezultati është qesharak. Shihni fotot.  

Shiko më shumë »