Shtëpia / Ndryshe (faqa 357)

Ndryshe

Qindra egjiptianë dynden në vilën e Salah në Kairo

Paraqitja nën pritshmëritë në “Rusi 2018” dhe eliminimi i Egjiptit që në fazën e grupeve, ku nuk grumbulloi asnjë pikë, nuk e cënoi aspak famën e Muhamed Salah në atdheun e tij. Sulmuesi i Liverpoolit, pas largimit nga Rusia, vendosi të kalojë disa ditë pushime në vilën e tij në …

Shiko më shumë »

Modelja me vetulla të bashkuara sfidon modën

Një modele po përpiqet të thyejë stereotipet dhe të sjellë diçka ndryshe. Sophia Hadjipanteli, 21 vjeçe ka vendosur të prezantojë një vetull të bashkuar, të plotë dhe të errët. Ajo dëshiron t’u tregojë të tjerëve që të jenë të pranueshëm dhe të tregojë se bukuria është relative. Modelja greko-qipriote ka …

Shiko më shumë »

XXXTentacion, reperi i vrarë shikon veten në arkivol (Video)

I pamëshirshëm dhe profetik, më pak se dy javë pas vdekjes së XXXTentacion, reperit amerikan i cili u vra me armë zjarri më 18 qershor, publikohet videoja postmortum e “Sad”-it (26 milionë shikime në 20 orë) pjesë e albumit “?”, prej ditësh tashmë në vendin e parë në tabelën e …

Shiko më shumë »

E tallin për ushqimin, helmon për vdekje 5 mysafirë

Mos bëni shaka me të zonjën e shtëpisë dhe aftësitë e saj në gatim! Kjo është ajo që disa vizitorë kanë përjetuar, të ftuar nga një 23 vjeçare në inaugurimin e shtëpisë së saj të re. Ngjarja ka ndodhur në Indi. Gruaja, e vënë në lojë, ka vendosur të hakmerret …

Shiko më shumë »

Sonda japoneze mbërrin pranë një asteroidi

Një sondë hapësinore japoneze ka mbërritur pranë një asteroidi, pas një udhëtimi për rreth tre vjet e gjysëm ose prej 300 milionë kilometrash në thellësi të hapësirës me qëllimin për të mbledhur informacion rreth origjinës së sistemit diellor. Agjencia japoneze për Eksplorimin e Hapësirës Ajrore njoftoi se sonda e quajtur …

Shiko më shumë »

Po bënte selfie, i dehuri bie nga rrota 50 m (Video)

Një përpjekje për të bërë një selfie spektakolare përfundoi në një tragjedi për një burrë në Irkutsk në Siberi. Rënia e tmerrshme e burrit nga një rrotë Ferris u kap në video nga shokët e tij të tronditur. Viktima ishte i dehur dhe u ngjit në rrotën 50 metra të …

Shiko më shumë »

Shqiponja “pushton” Zvicrën, ja ku stampohet simboli kuqezi (Foto)

Shqiponja e Granit Xhakës dhe Xherdan Shqirit në ndeshjen e Zvicrës përballë Serbisë në Botërorin Rusi 2018 krijoi një atmosferë të tensionuar me serbët që kërkuan dënimin e dy futbollistëbve me orgjinë shqiptare. Por FIFA dënoi dyshen “kuqezi” vetëm me nga një gjobë dhe teksa polemikat ende vazhdojnë simboli i …

Shiko më shumë »

Engel rikthehet në Kongres, feston me simbolin e shqiponjës

Kongresmeni amerikan Eliot Engel, mbështetës i hapur i shqiptarëve, ka treguar me një gjest të thjeshte se anën e kujt mban edhe në rastin e gjobitjes së futbollistëve Xherdan Shaqiri dhe Granit Xhaka nga FIFA për mënyrën sesi e festuan fitoren, duke bërë shenjën e shqiponjës. Pas marrjes se mandatit …

Shiko më shumë »

Skandaloze! Librat në Bibliotekë thahen me tharëse floku (Foto)

Shiu i rëndë që ra në Tiranë tre ditë më parë e “paralizoi” kryeqytetin, duke sjellë bllokimin e rrugëve kryesore, por dëmin më të madh duket se e ka pësuar Biblioteka Kombëtare, ku janë dëmtuar nga uji rreth 12 mijë libra. Vetë  Drejtoresha e Bibliotekës Kombëtare, Persida Asllani, pranoi për …

Shiko më shumë »