Shtëpia / Ndryshe (faqa 30)

Ndryshe

Nuk janë siç duken! Këto foto mashtruese do ju lënë pa fjalë

Të përdorësh imagjinatën për të bërë që gjërat e zakonshëm të duken si të jashtëzakonshme është art më vete. Njerëzit kanë realizuar foto të pabesueshme, duke përdorur imagjinatën e tyre që disa gjëra të duken si të vërteta, por që në fakt nuk janë. Në fotogalerinë e mëposhtme do të …

Shiko më shumë »

Foto seksi për koronavirusin, ja pozat që turpëruan yjet e Instagramit

Teksa numri i personave të prekur nga koronavirusi po rritet frikshëm, “yjet” e Instagramit kanë gjetur rastin të përfitojnë klikime. Përdorues të rrjeteve sociale, me mijëra e milionë ndjekës kanë pozuar me maska vetëm për të marrë disa “like” më shumë. Por pavarësisht kësaj, shumë persona në komente i kanë …

Shiko më shumë »

20 fotot më të tmerrshme të bëra ndonjëherë

Nëse keni menduar ndonjëherë se si “yjet” e rrjeteve sociale bëjnë fotot perfekte, ne do ua tregojmë. Ata shfaqen gjithmonë të kuruar dhe në dukje çdo gjë duket kaq bukur. Por çfarë fshihet pas tyre. Egoizmi i tyre për një pozë perfekte bën që të përdoren edhe fëmijët për foto …

Shiko më shumë »

I vjen burri herët në shtëpi, i dashuri i gruas hidhet nga dritarja gjysmë i zhveshur (Foto)

Një burrë është hedhur nga dritarja e katit të dytë të banesës së të dashurës së tij, gjysmë i zhveshur, kur kësaj të fundit i erdhi bashkëshorti herët në shtëpi. Momenti sa qesharak dhe i sikletshëm është filmuar nga fqinjët. I dashuri i gruas shfaqet vetëm me të brendshme e …

Shiko më shumë »

FOTO/ Duhen parë me patjetër, 10 vendet më misterioze në botë

Këto vende janë të shpërndara në të katër anët e botës dhe ofrojnë imazhe gati të pabesueshme dhe me ndikim shumë të madh emocional. Këto mund të konsiderohen si 10 vendet më misterioze dhe të çuditshme që natyra dhe dora e njeriut kanë krijuar. Në fotogalerinë e mëposhtme mund të …

Shiko më shumë »

Njihuni me 92-vjeçaren që po u “merr” burrat edhe vajzave të reja (FOTO)

Baddie Winkle është gjyshja më trendi e Instagramit. Ajo konkurron fort edhe vajzat e reja, pasi jo vetëm që guxon me veshjen dhe stilin, por numëron plot 3.8 milionë ndjekës në Instagram. Pozat e saj provokuese marrim mijëra pëlqime dhe komente, duke e përgëzuar për guxim dhe energjinë që ka …

Shiko më shumë »

Pakistanin siç nuk e keni parë asnjëherë, një vend që të lë “pa fjalë” (FOTO)

Hunza, toka e luginave të pafundme, është një perlë e ruajtur e Pakistanit që luan një rol të rëndësishëm në nxitjen e turizmit në këtë vend. Një vend i gdhendur në mënyrë madhështore nga rrjedhat e lumenjve të ndryshëm që rrjedhin nëpër të. Ai është gjithashtu shtëpia e disa prej …

Shiko më shumë »

Koronavirusi rrezikon furnitorët kineze të “Apple”, vonesa në prezantimin e “IPhone SE 2”?

Shpërthimi i koronavirusit të ngjashëm me SARS-in në Kinë kërcënon sipas disa raporteve, krijimin më të fundit të “Apple”-it, “IPhone SE 2”. Kina po aplikon në masë të madhe karantinën në vazhdën e përpjekjeve për të frenuar përhapjen e shpejtë të virusit të ri, dhe mjaft punonjës janë këshilluar të …

Shiko më shumë »

E pabesueshme/ Jetuan 65 vjet së bashku, çifti gjen vdekjen në të njëjtën ditë

Një çift nga Missouri të SHBA-së, të cilët nuk u ndanë asnjëherë nga njëri-tjetri për 65 vjet, vdiqën duke mbajtur duart e njëri-tjetrit të shtrënguar. Jack dhe Harriet Morrison jetuan ditët e fundit të jetës së tyre në një shtëpi pleqsh në Arnold, të Missouri. Jack, 86 vjeç vdiq i …

Shiko më shumë »

FOTO/ Ç’të bën dashuria, egjiptiani 35-vjeçar tregon romancën me 80-vjeçaren

Egjiptiani Mohamed Ahmed Irbriham planifikon të martohet me të dashurën angleze 80-vjeçare, ka folur për herë të parë publikisht mbi marrëdhënien e tij. Në deklarata për “Daily Mail”, Mohamed tha kështu për lidhjen e tij me pensionisten Iris Jones, e cila është 20 vite më e madhe sesa mamaja e …

Shiko më shumë »