Shtëpia / Ndryshe (faqa 3)

Ndryshe

Besojeni ose jo, këto janë mënyrat më të çuditshme të parkimit (FOTO)

Të jesh parking është një stres i vërtetë. Mund të jesh vonë për punë, apo për një takim, ndërkohë që makthi më i madh është gjetja e një vendi të sigurt për të lënë automjetin. Por, ka nga ata që nuk shqetësohen shumë dhe u mjafton të gjejnë një cep …

Shiko më shumë »

Përse po shet Gwyneth Paltrow qirinj që mbajnë emër të pistë!?

Pas diskutimeve mbi pastrimin e pjesëve intime me avull, Gwyneth Paltrow rikthehet sërish në vëmendje për këtë temë, që duket e ka të preferuarën e saj. Aktorja ka krijuar një qiri që quhet “ kjo mban erën e vaginës sime”. Qiriri që i ka bërë të gjithë të flasin për …

Shiko më shumë »

Mrekulli e teknologjisë/ 82 metra i gjatë jahti me vela për miliardierin nga Tajvani (FOTO)

Kompania holandeze Royal Huisman ka përuruar jahtin me vela më të madh në botë. Bëhet fjalë për një mrekulli të teknologjisë dhe elegancës e gjatë 82 metra, pronë e miliarderit nga Taivani Samuel Yin. Elementët më të përdorur janë alumini dhe druri, të ndërthurura me elementët e tjerë në fibër …

Shiko më shumë »

Mrekulli i teknologjisë/ 82 metra i gjatë jahti me vela për miliardierin nga Tajvani (FOTO)

Kompania holandeze Royal Huisman ka përuruar jahtin me vela më të madh në botë. Bëhet fjalë për një mrekulli të teknologjisë dhe elegancës e gjatë 82 metra, pronë e miliarderit nga Taivani Samuel Yin. Elementët më të përdorur janë alumini dhe druri, të ndërthurura me elementët e tjerë në fibër …

Shiko më shumë »

E pabesueshme/ Një shishe verë kushton 40 mijë dollarë, jo për cilësinë, por…! (FOTO)

Nuk ka diskutim që një verë e mirë është edhe e shtrenjtë, por 40 mijë dollarë për një shishe duket pak çmim i lartë. Megjithatë, prodhuesi i verave hungarez Royal Tokaji thotë që prodhimi i kufizuar “Essencia 2008” ia vlen çdo qindarkë. Vetëm 20 shishe 1,5 litërshe janë prodhuar nga …

Shiko më shumë »

Çifti nuk ka frikë nga vullkani, nuk e ndalon dasmën edhe pas shpërthimit (FOTO)

Edhe pse pas tyre shpërtheu një vullkan dhe hiri mbuloi qiellin, një çift nga Filipinet vendosi që të mos e ndërpriste ceremoninë e dasmës. Ata e kishin orgaizuar ceremoninë 10 milje larg vendit ku ndodhi shpërthimi i vullkanit, por kjo nuk i ndaloi që të festonin. Madje fotografi i dasmës, …

Shiko më shumë »

Heronj të vërtetë! Baballarët që kanë reaguar fiks në kohë! (FOTO)

Fëmijët e vegjël duan gjithmonë përkujdesje dhe me të vërtetë është e vështirë për prindërit të mbajnë çdo sekondë vëmendjen tek ta. Disa situata mund të sjellin pasoja fatkeqe nëse nuk do të ishin për reagimet e menjëhershme të këtyre baballarëve.

Shiko më shumë »

Si të gjeni zgjidhje për problemet? Shihni këto 13 foto

Meqenëse ka mbi 7 miliardë njerëz në këtë planet, nuk është për t’u habitur që disa prej nesh kanë ide me të vërtetë të jashtëzakonshme dhe të pazakonta. Po, si rregull, këto hile zakonisht nuk i zgjidhin problemet globale, por le të pranojmë se është vërtet interesante kur dikush shpik …

Shiko më shumë »

Miliarderi 44-vjeçar kërkon ‘partneren e jetës”, aventuara e parë do të jetë një udhëtim në… (FOTO)

Miliarderi japonez, Yusaku Maezawa, është në kërkim të një “gruaje speciale”, që t’i bashkohet atij në udhëtimin rreth Hënës nga SpaceX, kompania në pronësi të një tjetër miliarderi të famshëm, Elon Musk. Manjati i modës është caktuar të jetë pasagjeri i parë civil që fluturon rreth Hënës në raketën “Starship” …

Shiko më shumë »

Zhvishet britanikët, të gjithë pa pantallona në metro (FOTO)

Qindra londinezë sfiduan të ftohtin dhe dolën vetëm me të brendshme në metrotë e vendit. Gra dhe burra pushtuan rrugët e qytetit, ku nuk munguan edhe skenat gazmore. Eventi i përvitshëm është një ditë ku njerëzit i drejtohen metrosë, pa veshur pantallona dhe organizohet nga “Improv Everywhere”, me koordinatorë në …

Shiko më shumë »