Shtëpia / Ndryshe (faqa 20)

Ndryshe

Shëndeti, dashuria, financat/ Horoskopi javor, 17 – 23 shkurt 2020

Ky është parashikimi i shenjave të horoskopit për këtë javë 17 shkurt deri 23 shkurt 2020. Horoskopi javor evidenton se këto janë disa nga gjërat kryesore që pritet t’i ndodhin çdo shenje. Dashi Dashuria: Këtë javë do të keni mundësi të jepni më shumë nga ndjenjat tuaja, do të jeni …

Shiko më shumë »

Nuk jemi në Mars! Ja disa nga ndërtesat më fantastike në botë (FOTOT)

Të gjithë kanë dëgjuar për 7 mrekullitë e botës që nga kohërat e lashta. Por besojeni, ka edhe ndërtesa më madhështore që meritojnë vëmendjen tonë. Bright Side ka publikuar disa nga banesat më magjike në botë. Qytetërimi ynë duhet të jetë krenar për këto kryevepra arkitekturore.

Shiko më shumë »

Parlamenti “PINK”, si u veshen deputetet para Shën Valentinit (FOTOT)

Kanë rënë menjëherë në sy për ngjyrën e zgjedhur. Vetë ngjyra pink tërheq vëmendjen sepse është shumë e ndezur.  Kësaj i shtohet fakti që kur vijnë disa zonja të veshura me të njëjtën ngjyrë, me të vërtetë çuditesh. Si këtë herë në Parlament, që deputetet në foto kishin zgjedhur për …

Shiko më shumë »

Pamje magjepse/ Si duket Toka e fotografuar nga hapësira

Nga Kalifornia në Venecia, nga fushat me tulipanë në Vendet e Ulëta, te plazhet e Australisë, një projekt i ri mbledh pamje të planetit tonë të realizuara nga hapësira me rezolucion të lartë. “Daily Overview” është një “website” që përdor fotografitë e kapura nga satelitët apo anijet hapësinore, për të …

Shiko më shumë »

Si ta kuptoni nëse ai është personi i duhur për të ndërmarrë hapin e madh… martesën

Kur e doni dikë, ëndërrimi i një jete së bashku është një nga gjërat më të natyrshme në botë. Ndiheni mirë së bashku dhe dëshira është që të kaloni sa më shumë kohë të jetë e mundur pranë njëri-tjetrit, mbase duke ndarë të njëjtën shtëpi dhe pse jo, edhe gjithë …

Shiko më shumë »

Vështirë të njihen, 15 fëmijët e personazheve të famshëm që nuk ngjajnë aspak me prindërit (FOTO)

Teksa ka shumë fëmijë që janë si “dy pika uji” me prindërit e tyre, ka edhe nga ata që nuk kanë pothuajse asnjë ngjashmëri. Në fakt, këtu do të shikoni disa fëmijë që duken shumë ndryshe nga prindërit e tyre të famshëm, ku është e vështirë të thuhet se kanë …

Shiko më shumë »

Kujdesi për fytyrën/ Maska me mjaltë për të shpëtuar njëherë e mirë nga rrudhat dhe puçrrat

Produktet kozmetike si kremra për rrudha dhe maska janë shumë të shtrenjta dhe shpesh nuk janë aq të efektshme sa premtojnë. Për të eliminuar në mënyrë efektive rrudhat, është e mundur që t’u drejtoheni maskave dhe trajtimeve natyrale. Mjalti është një përbërës i pasur me përfitime për shëndetin tonë. Gjithashtu …

Shiko më shumë »

Të frymëzuara nga Ivanka Trump? Femrat shkojnë pa reçipeta në punë, “çmendet” bota (FOTO)

Ivanka Trump ka marrë herë pas here vëmendjen e mediave të huaja, për shkak të paraqitjes së saj. Ajo është shfaqur disa herë në zyrë apo takime të rëndësishme pa reçipeta. Mirëpo, ky trend është përqafuar nga shumë gra të tjera në mbarë botën. Ato kanë ndarë foto në rrjetet …

Shiko më shumë »