Shtëpia / Ndryshe (faqa 2)

Ndryshe

Amerika në alarm nga koronavirusi/ Sportistja e njohur nuk do t’ia dijë, shkon në…(FOTO)

Nëse në fushat e tenisit nuk po arrin të gjejë dot formën e saj më të mirë dhe të ketë vëmendjen e dikurshme, në rrjetet sociale Eugenie Bouchard është shumë e ndjekur dhe jashtëzakonisht e vlerësuar. Por së fundmi ajo ka përfunduar në qëndër të kritikave, sepse në këto kohë …

Shiko më shumë »

Si po mbrohen njerëzit nga koronavirusit, ja 26 maskat më komike në botë (FOTOT)

Përhapja e koronavirusit ka vënë në vështirësi gjithë botën, pasi edhe shtetet më të pasura u gjetën të papërgatitura me armikun e panjohur. Sot, numri i të infektuarve i kaloi 1 milion banorë, ndërsa 51 354 persona kanë humbur jetën. Në mungesë të maskave, njerëzit kanë gjetur zgjidhje alternative dhe …

Shiko më shumë »

19 foto të pabesueshme, njihuni me njerëzit që jetojnë në vitin 3020 (FOTOT)

Zgjedhjet që bëjmë, përcaktojnë edhe kush jemi. Ka disa njerëz, të zgjuar ose “të çmendur”, që duket se jetojnë në një planet tjetër. Fotot e mëposhtme të sjella nga BrightSide duket se janë para në kohë. Rrjeti i quan “foto të vitit 3020”.

Shiko më shumë »

Si kanë qenë dikur të famshmit? Këto foto do ju lënë pa fjalë

Trupat tanë mund të ndryshojnë shumë dhe ndonjëherë është e vështirë të njohësh një mik të vjetër, nëse nuk takohesh për vite me rradhë. Ne madje mund të humbasim 1 cm çdo dekadë pas moshës 40-vjeçare! Por, ndonjëherë këto ndryshime janë për të mirë dhe shumë të famshëm vërtetojnë se …

Shiko më shumë »

Arnold Schwarzenegger “thyen” karantinën, del një xhiro me motorr në qytet (FOTO)

Kohët e fundit dhuroi 1 milion dollarë për pajisje dhe mjete mjekësore që do të shërbenin në luftën kundër koronavirusit. Vazhdimisht u bën thirrje njerëzve, përmes rrjeteve sociale, që të qëndrojnë në shtëpi. Por me kohën e mirë në Los Anxhelos, Arnold Schwarzenegger nuk i rezistoi tundimit për të “thyer” …

Shiko më shumë »

Çfarë ndodh në festa? Ja 16 fotot që zbulojnë gjithçka

Një person nuk ka pse të jetë një pijedashës apo student për të marrë pjesë në festa dhe argëtime të ndryshme. Por gjatë festave regjistrohen incidente nga të të ndryshmet dhe gjithmonë do jetë dikush që do shkatërrojë gjithçka. Në ditët e sotme është e vështirë të bësh një festë …

Shiko më shumë »

Nuk do ta besoni si ka qenë dikur gruaja më e bukur në botë (FOTO)

Kelly Brook ka bërë një transformim të madh në pamjen e saj, duke humbur shumë kilogramë të tepërt. Sot ajo është një yll dhe duket më mahnitëse se kurrë. Por si ka qenë dikur ajo që cilësohet si gruaja më e bukur në botë? The Sun ka publikuar disa foto …

Shiko më shumë »

Shtëpi jashtë serie për Beckham me vlerë 24 milionë dollarë në kullën 62 kate (FOTO)

Ndërkohë që të gjithë janë izoluar në shtëpi për të frenuar përhapjen e koronavirusit, mediat britanike raportojnë se familja Beckham i ka shtuar koleksionit të banesave një apartament me vlerë 24 milionë dollarë në Majami. Apartamenti ndodhet në godinën e quajtur “Muzeu 1000” në qytetin kryesor të Floridës dhe do …

Shiko më shumë »

Hallet e karantinës/ Të punosh nga shtëpia, ja zgjidhja e prindërve me fëmijët (FOTOT)

Masat e marra për parandalimin e përhapjes së koronavirusit, ka mbyllur në shtëpi 1/3 e banorëve të botës. Kjo sigurisht që ka sjellë probleme sidomos në marrëdhëniet prindër-fëmijë. Fëmijët duan të luajnë, e ndërsa prindërit të punojnë. Simbiozë e vështirë. Shihni fotot.  

Shiko më shumë »