Shtëpia / Ndryshe (faqa 2)

Ndryshe

20 vajzat më seksi që ka pasur ‘Mbreti’ Dan Bilzerian (FOTO)

Është arrogant, tërheqës dhe super i suksesshëm. Femrat “lënë kokën” pas tij dhe me qindra e mijëra modele i luten çdo ditë që të jenë pjesë e ekipit të Dan Bilzerian. Lojtari më i suksesshëm i pokerit bën një jetë të çmendur mes luksit dhe femrave të shumta. Ai mund …

Shiko më shumë »

Futbollistët e “Manchester-it”, festë të çmendur me 22 modele në hotelin luksoz (FOTO)

Futbollistët e Manchester City fluturuan me 22 modele Instagrami, në një hotel luksoz në Cheshire (Angli). Vajzat udhëtuan në Manchester të dielën në Resort Golf Mere, ku një natë kushton 150 paund, para ndeshjes së ekipit kundër Aston Villa. Shumë prej modeleve dokumentuan në Instagram udhëtimi e tyre në Cheshire, …

Shiko më shumë »

Prapaskenat e një fotoje përfekte, asgjë nuk është ashtu siç i shihni në rrjetet sociale (FOTO)

Një modele ka ndarë me fansat disa fotografi mjaft qesharake, të cilat tregojnë çfarë ndodh në prapaskenë teksa realizohet një foto “hot” për në “Instagram”. Vienna, e cila ka më shumë se 150 mijë ndjekës në aplikacion, postoi disa seri imazhesh në “Twitter”, të cilat tregojnë rezultatet jo magjepsëse që …

Shiko më shumë »

Kur nuk kishte selfie, një foto çdo ditë për 20 vjet me radhë (VIDEO)

Fotografi Noah Kalima ka filluar këtë projekt shumë vite përpara se të ekzistonte “Selfie”. Ai ka bërë çdo ditë nga një foto duke nisur nga janari 2000 (duke humbur edhe ndonjë ditë për shkak të një problemi teknik), gjithsej 7263 foto, me të cilat ka bërë një video të pabesueshme. …

Shiko më shumë »

Ndahet nga jeta aktori i famshëm i telenovelës turke që çmendi shqiptarët (EMRI+FOTO)

Ka ndërruar jetë në moshën 65-vjeçare aktori i njohur turk, Rexhep Aktug, pas një sëmundjeje të rëndë që e mundonte prej kohësh. I njohur për rolin e Hilmiut në serialin e famshëm turk “Dashuri e ndaluar”, Aktug kishte disa kohë që ishte shkëputur nga bota e filmit për shkak të …

Shiko më shumë »

Një karikues për çdo lloj celulari, tashmë një shqetësim edhe në Parlamentin Europian

Deputetët e Parlamentit Evropian kërkuan nga KE-ja që të përshpejtojë prodhimin e një karikuesi universal për të gjithë telefonat celularë dhe pajisjet e tjera portative elektronike në interes të konsumatorëve dhe mjedisit. Në “Direktivën e Pajisjeve Radio 2014”, ligjvënësit e BE I mëshuan idesë se një karikuesi të tillë mbi …

Shiko më shumë »

Gjenitë bëjnë çudinë, këto shpikje do ju lënë pa fjalë (FOTO)

  Nëse disa prej nesh kanë pak aftësi krijuese, por ka të tjerë që janë ekspertë të vërtetë në kreativitet. Pamjet e marra nga e gjithë bota dhe të sjella nga “Shareably” zbulojnë disa nga shpikjet më argëtuese, të cilat për hir të së vërtetës të lënë pa mend. Po …

Shiko më shumë »

Godina ‘prek’ qiellin, njihuni me hotelin më të lartë në botë (FOTO)

Dubai që është një qyteti i njohur për ndërtesat e larta, pritet të jetë “shtëpia” e hotelit më të lartë në botë – Ciel Tower. Ky hotel në rrugën Sheik Zayed është i lartë plotë 360 metra, dhe është interesant se Dubai tashmë është “shtëpia” e tashmë gjashtë hoteleve më …

Shiko më shumë »

Armë dhe kanabis/ Këto janë 3 femrat që po bëjnë ligjin në Kaliforni (FOTO)

Tre vajza kanë vendosur të hapin një fermë kanabisi për përfitime dhe për të jetuar në qetësinë që të fal natyra. Lexie 28 vjeçe, Amy 31 vjeçe dhe Doris, 39 vjeç u vendosën në periferi të Kalifornisë për të krijuar biznesin e tyre. Në postimet e bëra në Instagram, ato …

Shiko më shumë »

Besojeni ose jo, këto janë mënyrat më të çuditshme të parkimit (FOTO)

Të jesh parking është një stres i vërtetë. Mund të jesh vonë për punë, apo për një takim, ndërkohë që makthi më i madh është gjetja e një vendi të sigurt për të lënë automjetin. Por, ka nga ata që nuk shqetësohen shumë dhe u mjafton të gjejnë një cep …

Shiko më shumë »