Shtëpia / Ndryshe (faqa 19)

Ndryshe

Fotot/ Reportazhi për Enver Hoxhën dhe jehona e prishjes me ish-Jugosllavinë

Zbulohet reportazhi për Shqipërinë, botuar në dhjetor 1949, pas prishjes së marrëdhënieve mes Shqipërisë dhe ish-Jugosllavisë. Artikulli mban titullin “Shqipëria e re” dhe aty gjendet edhe fotoja e Enver Hoxhës, ndërsa i bëhej jehonë “arritjeve dhe sukseseve” të vendit që tashmë cilësohej si njeri ndër më besnikët ndaj Moskës dhe …

Shiko më shumë »

Zbuloni 10 cilësi, që i kanë vetëm gratë e jashtëzakonshme

Ishte një kohë kur gratë ndiheshin të detyruara t’u përshtateshin standardeve. Ideja e një familje, për shembull, mund të ekzistonte vetëm nga një grua që ishte një amvise jashtëzakonisht e përkushtuar: larje, hekurosje dhe të qenit kuzhiniere me kohë të plotë. Me fjalë të tjera, një “kamariere” të cilin dikush …

Shiko më shumë »

14 foto të frikshme të marra nga “Google Street View”

Fotografitë më të mira janë foto të sinqerta ku nuk ju duhet të pozoni. Dhe njerëzit nga ky artikull ishin të sigurt për këtë pasi ato u gjetën nga Google Street View. Në vitin 2007, Google lëshoi një projekt që i lejoi kujtdo që të shëtiste kudo që dëshiron. Dhe …

Shiko më shumë »

Këto nuse shkëlqyen me fustanin e bardhë të nusërisë, por do ngelni pa fjalë kur të mësoni sa kanë kushtuar (FOTO)

Një nga ëndrrat më të mëdha të një vajze është fustani i bardhë i nusërisë. Por kjo ëndërr ndonjëherë është e limituar edhe nga buxheti që ka në portofol. Zakonisht fustani i bardhë nuk njihet si diçka që blihet “lirë”. Por sigurisht e mendon vetë se sa do të shpenzojë …

Shiko më shumë »

Shtëpitë e tyre ishin të mërzitshme, por këto 15 persona i transformuan ato në kryevepra arti vetëm me… (FOTO)

Pavarësisht se ku shkojmë, shtëpia është vendi ku gjithmonë dëshirojmë që të rikthehemi. Por sigurisht që ka raste që vetëm dëshironi që të dilni nga banesa juaj, që të ndihemi pak të lire. E një gjë e tillë ndodh vetëm kur arredimi i shtëpisë suaj nuk është aq komod dhe …

Shiko më shumë »

Po thyejnë internetin/ Këto janë 16 fotot më absurde që mund të keni parë ndonjëherë

Të gjithë kemi dëshirë t’i “dokumentojmë” momentet tona më të mira përmes fotove, por ndonjëherë rezultati është i pabesueshëm. Më poshtë do shihni fotot më absurde që qarkullojnë në internet.

Shiko më shumë »

Ushtarja serbe 21 vjeçe, bëhet e famshme në Instagram me fotot me uniformë (FOTO)

Milica Spasic, 21 vjeçe nga Valjevo, Serbi, nisi të tregojë format e saj në Instagram në fillim të vitit dhe deri atëherë ka mbledhur 10 000 fansa të dedikuar. Ushtarja serbe po bëhet e famshme ne Instagram duke postuar fotot e saj me uniformë, apo dhe pa shumë rroba në …

Shiko më shumë »

Vip-at që kanë ndryshuar në mënyrë drastike gjatë viteve, tani duken shumë ndryshe (FOTO)

Studimet thonë se lëkura riciklon veten e saj çdo dy javë. Madje duket sikur disa njerëz nuk ndryshojnë shumë me kalimin e viteve. Por ka nga ata që duken krejtësisht ndryshe, e këtë e tregojnë edhe fotografitë që ka publikuar “Bright Side”. Kjo e fundit ka postuar disa imazhe të …

Shiko më shumë »

Mashtrimet me blerjet online, 25 fotot që do ju bëjnë të mendoni dy herë para se të bëni porosinë (FOTO)

Prej disa vitesh, blerjet online janë përhapur në masë. Tashmë jo vetëm veshjet, por edhe ushqimet apo edhe elektro shtëpiake e shumë gjëra të tjera, mund t’i porosisni online dhe t’ju vine në shtëpi brenda ditës. E teksa ka avantazhe, si për shembull shmangni grumbullimet e shumta te dyqani dhe …

Shiko më shumë »