Shtëpia / Ndryshe (faqa 176)

Ndryshe

Llava e “Kilaueas” përpin makinën në Hauai (Video)

Vullkani “Kilauea” përveç frikës dhe ankthit mes banorëve të Hauait, ka shkaktuar edhe dëme materiale. Pas zonave kodrinore, llava e nxehtë ka zbritur edhe në qendrat e banuara dhe në një video të publikuar në rrjetet sociale, “përbindëshi” prej zjarri ka gëlltitur një makinë që ishte parkuar në anë të …

Shiko më shumë »

Krokodili i këput krahun, martohet 5 ditë pas sulmit! (Video)

Ajo fundjavë tragjike në Cascate Vittoria, pak ditë para martesës, ka ndryshuar jetën e saj përgjithnjë, por nuk ka thyer ëndrrën për t’u martuar. #td_uid_1_5af19077843d7 .td-doubleSlider-2 .td-item1 { background: url(http://gazeta-shqip.com/lajme/wp-content/uploads/2018/05/zi-1-80×60.jpg) 0 0 no-repeat; } #td_uid_1_5af19077843d7 .td-doubleSlider-2 .td-item2 { background: url(http://gazeta-shqip.com/lajme/wp-content/uploads/2018/05/zi-2-80×60.jpg) 0 0 no-repeat; } #td_uid_1_5af19077843d7 .td-doubleSlider-2 .td-item3 { background: url(http://gazeta-shqip.com/lajme/wp-content/uploads/2018/05/zi-3-80×60.jpg) …

Shiko më shumë »

Donald e Melania Trump jetojnë të ndarë në një shtëpi!

Sipas “Washinghton Post”, Donald Trump dhe bashkëshortja e tij, Melania jetojnë praktikisht të ndarë në një shtëpi: larg përditshmërisë (nuk flenë apo hanë së bashku), por edhe në kohën e lirë. Një jetë që nuk është larg asaj të një çifti jo të lumtur. Sipas disa anëtarëve të stafit të …

Shiko më shumë »

Dasmë apo luftë në Kinë? (Video)

Çifti i ri kanë preferuar t’i qëndrojnë besnikë traditës, duke i ‘gostitur’ të ftuarit në ceremoninë e dasmës së tyre me një festë fishekzjarrësh. Por diçka duhet të ketë shkuar keq, pasi në vend që të ndizeshin njëra pas tjetrës sipas një radhe të caktuar, fishekzjarret piroteknike kanë shpërthyer të …

Shiko më shumë »

Nxënësen e zë gjumi në klasë, mësuesja e zgjon me shkelma! (Video)

E godet me shkelm, pastaj e qëllon në fytyrë ne shuplakë dhe e tërheq nga flokët. Protagoniste e çështjes është një mësuese nga Karolina e Jugut (SHBA), e cila ka vendosur të zgjojë në këtë mënyrë një nxënëse, të cilë e kishte zënë gjumi gjatë leksionit të saj. Videoja është …

Shiko më shumë »

Burnley në Europë, birra falas trajnerit për tërë jetën (Video)

Skuadra e Burnley ka arritur një kualifikim historik në kupat e Europës, pasi sezonin e ardhshëm 2018-2019 do të luajë në Europa League. Për herë në 50 vjet histori, skuadra nga Lancashire nuk ishte ngjitur kaq larg në Premier League, duke e mbyllur sezonin në vendin e shtatë. Kjo edhe …

Shiko më shumë »

Misteri i princeshës Latifa, dyshohet se mbahet e mbyllur në Dubai

Princesha e re arabe, vajza e emirit të fuqishëm të Dubait, është zhdukur pasi ka denoncuar dhunën e të atit me një video në “YouTube”. Është rrethuar nga misteri çështja e Latifas, 32-vjeçe, protagoniste e një “spy story” të vërtetë, që ka nxitur organizatën “Human Rights Watch” të zbresë në …

Shiko më shumë »

Peshkaqenët rrethojnë varkën e peshkatarit! (Video)

Një peshkatar e ka parë veten në një situatë vërtet e frikshme, ku një tufë peshkaqenësh ka rrethuar varkën me të cilën lundronte. Ben McJannett po peshkonte në brigjet e Mooloolaba të Queenslandit, kur nën barkë iu afrua një grup grabitqarësh. Videoja tregon momentin dramatik kur peshkatari futi dorën në …

Shiko më shumë »

Paris, një muze për nudistët (Foto)

Vizitorët në një muze të rëndësishëm të artit bashkëkohor në Paris, përveç xhaketave, kanë lënë të gjitha rrobat e tyre. Të shtunën, Palais de Tokio i ka hapur dyert nudistëve për një vizitë të veçantë. Kjo është pjesë e përpjekjeve në rritje të komunitetit të vogël nudist francez për të …

Shiko më shumë »

Gjyshërit nuk i flasin prej 10 vitesh, mbesa në program pyet: Ku gabova?

Protagonistja e radhës në programin “Dua të të bëj të lumtur” ishte Dallëndyshja. Historia e saj kishte nisur disa vite më parë kur mamaja e saj, Alketa dhe Agimi ishin martuar. Nga kjo martesë kishte ardhur në jetë, Dallëndyshja, e cila asnjëherë nuk e kishte e ndjerë dashurinë dhe ngrohtësinë …

Shiko më shumë »