Shtëpia / Ndryshe (faqa 12)

Ndryshe

Nuk janë siç duken, ja e vërteta e madhe që fshihet pas këtyre 11 fotove

Ylli i Instagramit ka zbuluar për herë të parë disa nga hilet që ata përdorin për të dalë gjithmonë perfekt në rrjetet sociale. Rianne Meijer ka mbi 628 mijë ndjekës në Instagram dhe pëlqehet shumë nga ndjekësit e saj, por edhe nga firma të njohura të modës. Ajo që e …

Shiko më shumë »

Roli i parë dhe filmi më i fundit, si kanë ndryshuar 16 aktorët më të njohur (FOTO)

Aktorët e Hollivudit kanë pasur rrugë të gjatë përpara për të arritur këtu ku janë sot. Ashtu sikurse secili nga ne, edhe aktorët e famshëm janë përballur me ndryshime në pamjen e tyre. Duke parë filmat e tyre të parë, ne mund të dëshmojmë edhe si karriera e tyre ka …

Shiko më shumë »

Majmuni i dehur vret një njeri dhe plagos 250 të tjerë, dënohet me burgim të përjetshëm

Një ngjarje e rrallë ka ndodhur në Indi. Një majmun i alkoolizuar ka vrarë një person dhe ka plagosur 250 të tjerë pasi u tërbua kur i mbaroi furnizimi me pije. Majmuni i njohur me emrin Kalua ishte kafsha shtëpiake e një magjistari, i cili i jepte të pinte pije …

Shiko më shumë »

Shpiket maska që vret Coronavirus, karikohet si celular dhe është me nxehtësi

Në Irazel thuhet se është shpikur maska që vret koronavirusin. Sipas shkencëtarëve ajo mund ta bëjë këtë nëpërmjet nxehtësisë dhe karikohet si telefon. Shpikja konsiderohet ekologjike pasi maska është e ripërdorshme dhe dezinfektohet në 30 minuta, shkruan media ndërkombëtare YNews. Drejtuesi i këtyre kërkimeve tha se maskat njëpërdorimshe janë ekonomike …

Shiko më shumë »

Ia bëjnë jetën ferr njëri-tjetrit, ja shenjat e horoskopit që janë armiq të përbetuar

Sipas leximit të yjeve, shumë shenja të horoskopit janë kundërshtare të betura ndaj njëra-tjetrës. Ata mundohen me çdo kusht t’ia bëjnë jetën ferr kundërshtarëve të tyre. Më poshtmë po ju listojmë shenjat që janë armiq të përbetuar dhe ia bëjnë jetën ferr njëri-tjetrit 1. Binjakët (Maj 21 – Qershor 20) …

Shiko më shumë »

Djali i Ronaldos feston 10-vjetorin, Georgina i vë flakën rrjetit me…(FOTO)

Cristiano Ronaldo Jr. ka festuar 10 vjetorin e lindjes. Në ditën e tij të veçantë, baba i tij ka publikuar një foto me të birin, ku i bën edhe urimin special. 35-vjeçari, ndau një pamje të ëmbël të djalit të tij të madh, i cili duket kopje e të atit …

Shiko më shumë »

Nuk janë aq të lehta sa duken, dhjetë imazhet që testojnë inteligjencën tuaj (FOTO)

Është koha për të kontrolluar fuqinë e trurit tuaj, e për këtë arsye “Bright Side” ka patur një ide të shkëlqyer se si të testojë inteligjencën tuaj. Mos e nënvlerësoni sfidën pasi mund të duken të thjeshta imazhet, por në fakt nuk janë aq të lehta sa ju mendoni. Gjithashtu …

Shiko më shumë »

Gruaja me buzët më të mëdha, fitonte çdo muaj nga 5 mijë paund duke… (FOTO)

Sofia Lips ka shpenzuar 50 mijë paund në operacione plastike, por ka rrëfyer se ende nuk e ka në mend që të ndalojë. Deri më tani ajo ka bërë buzët, faqet, mjekrën, nofullën, hundën dhe ka ngritur vetullën. Lips ka shprehur dëshirën për një transformim të plotë kokë e këmbë, …

Shiko më shumë »

Nuk do i njihni, si i transformoi karantina yjet botërore (FOTO)

Shumë të pasur dhe të famshëm, janë të njohur për stilin e tyre të veçantë. Mirëpo, izolim bëri që ata të ishin të barabartë si gjithë të tjerët, duke i kthyer me këmbë në tokë. Gjatë izolim këta të famshëm harruan modën dhe gjithçka tjetër dhe u kthyen në identitet. …

Shiko më shumë »