Shtëpia / Ndryshe (faqa 12)

Ndryshe

15 “fotot bombë” që duhet t’i shihni patjetër

Fotot “bombë” cilësohen të gjitha ato shkrepje, ku në to përfshihen edhe njerëz që nuk ishin menduar kurrë se do ishin aty. Por, falë këtyre njerëzve të rastësishëm, fotografitë bëhen më spektakolare dhe qesharake. Madje ato janë bërë gjithmonë virale në internet. Veç njerëzve dhe yjet e kanë shijuar në …

Shiko më shumë »

Nuk janë siç duken! Këto foto mashtruese do ju lënë pa fjalë

Të përdorësh imagjinatën për të bërë që gjërat e zakonshëm të duken si të jashtëzakonshme është art më vete. Njerëzit kanë realizuar foto të pabesueshme, duke përdorur imagjinatën e tyre që disa gjëra të duken si të vërteta, por që në fakt nuk janë. Në fotogalerinë e mëposhtme do të …

Shiko më shumë »

Foto seksi për koronavirusin, ja pozat që turpëruan yjet e Instagramit

Teksa numri i personave të prekur nga koronavirusi po rritet frikshëm, “yjet” e Instagramit kanë gjetur rastin të përfitojnë klikime. Përdorues të rrjeteve sociale, me mijëra e milionë ndjekës kanë pozuar me maska vetëm për të marrë disa “like” më shumë. Por pavarësisht kësaj, shumë persona në komente i kanë …

Shiko më shumë »

20 fotot më të tmerrshme të bëra ndonjëherë

Nëse keni menduar ndonjëherë se si “yjet” e rrjeteve sociale bëjnë fotot perfekte, ne do ua tregojmë. Ata shfaqen gjithmonë të kuruar dhe në dukje çdo gjë duket kaq bukur. Por çfarë fshihet pas tyre. Egoizmi i tyre për një pozë perfekte bën që të përdoren edhe fëmijët për foto …

Shiko më shumë »

I vjen burri herët në shtëpi, i dashuri i gruas hidhet nga dritarja gjysmë i zhveshur (Foto)

Një burrë është hedhur nga dritarja e katit të dytë të banesës së të dashurës së tij, gjysmë i zhveshur, kur kësaj të fundit i erdhi bashkëshorti herët në shtëpi. Momenti sa qesharak dhe i sikletshëm është filmuar nga fqinjët. I dashuri i gruas shfaqet vetëm me të brendshme e …

Shiko më shumë »

FOTO/ Duhen parë me patjetër, 10 vendet më misterioze në botë

Këto vende janë të shpërndara në të katër anët e botës dhe ofrojnë imazhe gati të pabesueshme dhe me ndikim shumë të madh emocional. Këto mund të konsiderohen si 10 vendet më misterioze dhe të çuditshme që natyra dhe dora e njeriut kanë krijuar. Në fotogalerinë e mëposhtme mund të …

Shiko më shumë »

Njihuni me 92-vjeçaren që po u “merr” burrat edhe vajzave të reja (FOTO)

Baddie Winkle është gjyshja më trendi e Instagramit. Ajo konkurron fort edhe vajzat e reja, pasi jo vetëm që guxon me veshjen dhe stilin, por numëron plot 3.8 milionë ndjekës në Instagram. Pozat e saj provokuese marrim mijëra pëlqime dhe komente, duke e përgëzuar për guxim dhe energjinë që ka …

Shiko më shumë »

Pakistanin siç nuk e keni parë asnjëherë, një vend që të lë “pa fjalë” (FOTO)

Hunza, toka e luginave të pafundme, është një perlë e ruajtur e Pakistanit që luan një rol të rëndësishëm në nxitjen e turizmit në këtë vend. Një vend i gdhendur në mënyrë madhështore nga rrjedhat e lumenjve të ndryshëm që rrjedhin nëpër të. Ai është gjithashtu shtëpia e disa prej …

Shiko më shumë »

Koronavirusi rrezikon furnitorët kineze të “Apple”, vonesa në prezantimin e “IPhone SE 2”?

Shpërthimi i koronavirusit të ngjashëm me SARS-in në Kinë kërcënon sipas disa raporteve, krijimin më të fundit të “Apple”-it, “IPhone SE 2”. Kina po aplikon në masë të madhe karantinën në vazhdën e përpjekjeve për të frenuar përhapjen e shpejtë të virusit të ri, dhe mjaft punonjës janë këshilluar të …

Shiko më shumë »

E pabesueshme/ Jetuan 65 vjet së bashku, çifti gjen vdekjen në të njëjtën ditë

Një çift nga Missouri të SHBA-së, të cilët nuk u ndanë asnjëherë nga njëri-tjetri për 65 vjet, vdiqën duke mbajtur duart e njëri-tjetrit të shtrënguar. Jack dhe Harriet Morrison jetuan ditët e fundit të jetës së tyre në një shtëpi pleqsh në Arnold, të Missouri. Jack, 86 vjeç vdiq i …

Shiko më shumë »