Shtëpia / Ndryshe (faqa 10)

Ndryshe

A punoni nga shtëpia? Ka një rregull që duhet ta zbatoni me patjetër

Nëse punoni nga shtëpia, atëherë është një gjë që duhet ta keni parasysh: mos mbani shapka veshur. Këtë e thotë Eleanor Burt, eksperte terapeute, që thekson se mbajtja e tyre shkakton dhimbje dhe dëmtojnë shëndetin e përgjithshëm. Ekspertja tha për Metro.co.uk, se të rrish zbathur është gjëja më e mirë …

Shiko më shumë »

18 fotot që tregojnë mashtrimin e madh që na bëhet në rrjetet sociale

Ne shohim foto të ndryshme në mediat sociale dhe aty gjithçka duket e përkryer dhe e kuruar në çdo detaj. Por a janë ato gjithmonë reale? Më poshtë po u tregojmë si është në të vërtetë realiteti dhe si na e shesin ne me anë të mediave sociale.

Shiko më shumë »

Turp i madh, maturantët që kanë lënë nam me veshjet (FOTO)

Jemi në sezonin e maturës, por ndryshe nga vitet e mëparshme kjo ceremoni është anuluar në disa vende të botës. Por, të rinjtë bullgarë do të mbahen mend për stilin e tyre të pazakontë në mbrëmjen e maturës. Veshje të konsideruara të tmerrshme, bënë që ata të jenë pjesë e …

Shiko më shumë »

I ati në gjendje të rëndë, këngëtarja shqiptare nxjerr pamjet e dhimbshme (FOTO)

I ati i këngëtares Morena Taraku ka pasur disa komplikacione me shëndetin dhe si rrjedhojë është shtruar në spital. Këtë e ka treguar vetë Morena përmes një postimi në rrjetin social ‘Instagram’, ku ka ndarë një video teksa shfaqet duke u kujdesur për babain e saj. Krahas videos Morena shkruan …

Shiko më shumë »

Çmenduritë e njerëzve nuk kanë fund, ja çfarë ndodh në supermarkete (FOTO)

Supermarketet janë vendet ku përballemi me situata nga më të ndryshmet. Pa u shqetësuar shumë për mendimin e të tjerëve, njerëzit futen të shkujdesur për të bërë pazaret e nevojshme. Mirëpo, ata nuk i kanë shpëtuar syrit të kritikëve vërdallë, të cilët kanë përfituar për të bërë foto. Më poshtë …

Shiko më shumë »

Si dashurojnë kafshët? Bota e egër, 20 foto unike që kapën çastin perfekt

Fotografët e jetës së egër përjetojnë momente aq sa të bukura edhe të vështira gjatë punës së tyre. Në mënyrë që të kapin pozën e duhur të kafshëve të egra, ata duhet të studiojnë zakonet e kafshëve në mënyrë që të fotografojnë ato momentet unike, që mund të vijnë vetëm …

Shiko më shumë »

Ja dhjetë gjërat që tregojnë se meshkujt nuk ju duan

Me shumë mundësi, keni patur raste që keni njohur meshkuj me modele shumë të çuditshme sjelljeje. Duket se ata meshkuj janë projektuar në një laborator të fshehtë mashkullor, vetëm për të hutuar vajzat. Nëse ende nuk e keni kuptuar, shikoni fotogakerinë për të kuptuar se për çfarë po flasim:

Shiko më shumë »

Nuk ndikon vetëm mosha, ja faktorët e tjerë që shkaktojnë rrudhat

Qeskat e syve dhe rrudhat perceptohen gjithmonë si probleme që kanë të bëjnë me moshën. Në fund të fundit, me kalimin e moshës, lëkura humbet elasticitetin dhe më pas shfaqen rrudhat e mimikës dhe më pas ato të thella. Megjithatë, ka raste kur shenjat e lartpërmendura nuk kanë të bëjnë …

Shiko më shumë »

Si e “rrëmbeu” George Clooney vajzën më të bukur (FOTO)

Amal Alamuddin hyri në jetën e George Clooney si një stuhi përrallore dhe ndryshoi gjithçka në më pak se një vit. Kjo është historia e një beqari famëkeq, i cili mendonte se dashuria nuk ishte bërë për të dhe më në fund gjeti lumturinë që i ishte munguar më parë. …

Shiko më shumë »