Shtëpia / Ndryshe / Kuriozitete (faqa 4)

Kuriozitete

Horoskopi ditor, e diel 28 qershor 2020

Dashi Hëna në shenjën tuaj do të ndikojë në jetën sentimentale, duke sjellë një sqarim. Kjo situatë nuk paraqitet shumë e mirë për punën, pasi mund të keni të bëni me persona të pakëndshëm. Demi Kjo periudhë është shumë e rëndësishme për jetën tuaj sentimentale, ku mund të ketë disa …

Shiko më shumë »

Konsumoi kokainë për herë të parë, ndërron jetë mësuesja 35-vjeçare

Me pasoja fatale është shoqëruar kurioziteti për të provuar diçka të re nga një mësuese në Britani, e cila vdiq tragjikisht pasi provoi kokainë për herë të parë. Hannah McGurdy, e cila punonte si mësuese e fëmijëve me nevoja të veçanta dhe drejtonte komitetin për mbledhjen e fondeve të shkollës, …

Shiko më shumë »

“Meshkujt bien në dashuri me mua prej tyre”, kjo është vajza me flokët 1.6 m të gjatë (FOTO)

Malgorzata Kulczyk, dallohet për diçka që e bën shumë të veçantë. Studentja e informatikës ka flokë që arrijnë një gjatësi prej gati 1.60 m. Ajo shprehet se kurrë nuk i ka prerë gjatë gjithë jetës. 34-vjeçarja pretendon se disa meshkuj madje bien në dashuri me të për shkak të flokëve …

Shiko më shumë »

I shpëtoi jetën, polici merr surprizën e bukur pas 19 vitesh: Të kujtohet kur …

Nëse nuk do kishte qenë ky polic nga Ohio i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Christopher Jones sot nuk do të ishte gjallë. James Poole kishte shpëtuar një 5-vjeçar që po mbytej në pishinë. Djaloshi nuk e kishte harruar kurrë emrin e njeriut që i shpëtoi jetën. Me të hyrë …

Shiko më shumë »

E rrallë në Indi, foshnja lind pa duar dhe këmbë (FOTO)

India është tronditur nga lindja e një vajze pa asnjë prej gjymtyrëve për shkak të një çrregullimi të rrallë gjenetik. Një grua 28-vjeçare lindi fëmijën ditën e djeshme në fshatin Sakla të Sironj Tehsil në rrethin Vidisha, raportuan mediat lokale. Daily Mail raporton se foshnja ka lindur me një çrregullim …

Shiko më shumë »

Tejmbushën plazhet masivisht, plazhisti: S’njoh njeri me Covid, kështu që s’më intereson

Plazhet në Angli janë tejmbushur sikur gjithçka të ishte normale, duke harruar që shumë njerëz në mbarë botën kanë humbur jetën për shkak të Coronavirus. Pamjet e fundit që erdhën nga një plazh në Bournemouth të Anglisë, bënë xhiron e botës për shkak të turmave të shumta që ishin “vërsulur” …

Shiko më shumë »

Nuk do ndiheni të uritur, 10 hilet e mira dhe të lehta për të kontrolluar sa hani (FOTO)

Dieta mund të jetë shumë e vështirë dhe shpeshherë kërkon shumë kohë, e me siguri që shpeshherë ju lë edhe ndjenjën e urisë. Por kemi lajme të mira për ju; interneti është i mbushur me disa “hile” që mund t’ia mësoni vetes, në mënyrë që t’ju ndihmojë të zvogëloni ushqimin …

Shiko më shumë »

Për këmbë të buta, ja trajtimi natyral në kushte shtëpie

Këmbët e buta dhe të dhe të shëndetshme janë një nga dëshirat e çdo të rrituri. Pra nuk ka shumë rëndësi nëse jeni burrë apo grua, kur vjen puna tek shëndeti i këmbëve. Siç dihet janë një nga pjesët më delikate të trupit, çdo shqetësim në to do të thotë …

Shiko më shumë »

Ajo është e mrekullueshme, të gjitha rastet pikante të Mbretëreshë Elizabeth që ka fituar zemrat tona (FOTO)

Mbretëresha Elizabeth II u bë monarku mbretëror më i gjatë në Britani në 2015-n. Ndërkohë në shkurt të vitit 2020, ajo festoi 68 vjet të kohës së kaluar në fron. Elizabeth është e njohur jo vetëm për të qenë një mbretëreshë e mençur që kujdeset për prosperitetin e vendit të …

Shiko më shumë »

Morën vendimin e rëndësishëm për jetën e tyre/ 20 njerëzit që ndryshuan rrënjësisht me rënien në peshë (FOTO)

Ndonjëherë ka një mospërputhje midis vendit ku je dhe vendit ku dëshiron të jesh. Njerëzit në këtë shkrim vendosen së ndaluri duke ëndërruar për atë që dëshironin të ishin. Ata gjetën guximin që të ngriheshin në këmbë dhe të bënin ndryshimin e rëndësishëm në jetën e tyre. Pasi vendosën që …

Shiko më shumë »