Shtëpia / Ndryshe / Kuriozitete (faqa 3)

Kuriozitete

Nxjerr në shitje “Rolex-in” e tij të vjetër, gjyshi shpërthen në lot kur i japin çmimin (Video)

Një emision televiziv për vlerësimin e sendeve të vjetra të çmuara i ka dhënë emocione të forta një burri të moshuar, i cili kishte shkuar për të vlerësuar orën e tij Rolex që e kishte blerë disa kohë më parë. I moshuari kishte blerë një GMT Master Model Rolex për …

Shiko më shumë »

Jahti që “pushtoi” Sarandën tani mrekullon Monakon, gjithë bota mahnitet (Foto)

Në brigjet e Monakos lundroi jahti më i madh në të gjithë botën, i cili kap vlerën e 360 milionë paundve. I emëruar modestish “Sailing Yacht A” (Jahti lundrues A), super jahti lundroi krenar mes gjithë jahteve të tjerë të super miliarderëve që ishin parkuar në gji. Kjo bishë e …

Shiko më shumë »

Shkon në dhomën e gjumit, gjen ariun duke fjetur për shtatë palë qejfe (Foto)

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në shtëpinë e Butler Creek në Montana, ku i zoti i banesës ka gjetur duke fjetur, i pashqetësuar një ari. Policia shkoi në vendngjarje dhe pa një ari të zi gjigand që ishte mbyllur brenda shtëpisë, madje në dhomën e gjumit dhe po flinte …

Shiko më shumë »

Barku i lopëve hapet me kapak/Çmenduria e fermerëve francezë ngjall neverinë e…(FOTO)

Aktivistët për të drejtat e kafshëve kanë reaguar me zemërim pas një videoje që tregon se si lopët në stallën më të madhe të Europës, në Francë, janë pajisur me një kapak në stomak për t’u kontrolluar cilësinë e ushqimit. Kapakët plastikë vendosen nëpërmjet operimit, dhe shërbejnë që veterinerët të …

Shiko më shumë »

“Ja ç’më tha Carla Bruni kur e përcolla”/Rama zbulon…

Carla Bruni, bashkëshortja modele dhe këngëtare e ish-presidentit francez Nicolas Sarkozy ishte dje në Butrint ku mbajti një koncert. Ajo performoi këngë nga albumi i saj i ri ‘Prekje franceze’, që u prezantuan për herë të parë në Parkun e Butrintit. Gjatë takimit elektoral në Finiq, Rama përmendi edhe takimin …

Shiko më shumë »

“Ja ç’më tha Carla Bruni e Nicolas Sarkozy kur i përcolla”/Rama zbulon…

Carla Bruni, bashkëshortja modele dhe këngëtare e ish-presidentit francez Nicolas Sarkozy ishte dje në Butrint ku mbajti një koncert. Ajo performoi këngë nga albumi i saj i ri ‘Prekje franceze’, që u prezantuan për herë të parë në Parkun e Butrintit. Gjatë takimit elektoral në Finiq, Rama përmendi edhe takimin …

Shiko më shumë »

Tmerr/ Burri hedh gruan shtatzënë nga 33 m lartësi, por ndodh mrekullia

Një burrë në Tajlandë ka hedhur nga 33 metër lartësi gruan e tij shtatzënë. Ndonëse me dëmtime të shumta në trup, gruaja dhe bebja që kishte në bark arritën t’i shpëtonin rënies Sipas asaj që shkruan e përditshmja “The Mirror”, për ngjarjen e ndodhur më 9 Qershor, autoritetet kanë vënë …

Shiko më shumë »

Enver Hoxha i ekzekutoi të atin, nëna u vetëvra/ Djali i zyrtarit të lartë tregon tragjedinë: Ishte e tmerrshme!

Një ish-i përndjekur politik i komunizmit që sot jeton në Nju Jork mundi të shohë për herë të parë dokumente që dikur ishin pjesë e arkivit të Sigurimit të Shtetit. Ai është Rajmond Sejko, i biri i një ish-zyrtari të lartë të Marinës, që u ekzekutua nga Enver Hoxha në …

Shiko më shumë »

Tre këshilla, si të përdorni kondicionerin në verë dhe të mos ftoheni

Disa rekomandime për të qëndruar të freskët, pa rreziqe për shëndetin dhe duke kursyer energjinë elektrike E domosdoshme në vapë, por e bezdisshme për disa të tjerë. Nuk e duan të gjithë, por sigurisht që kondicioneri është miku më i mirë i mirëqenies në ditët e nxehta të verës. Freskon, …

Shiko më shumë »

E frikshme/ Ja si e deformojnë celularët skeletin e njeriut

Në ditët e sotme teknologjia ka arritur kulmet e saj, duke u përdorur masivisht. Nëse deri dje jemi gëzuar nga risi të ndryshme teknologjike, duhet të dini se ka ardhur momenti që të bëni më shumë kujdes. Fakti që shpenzojmë shumë kohë duke “lundruar” në celular apo tableta po bën …

Shiko më shumë »