Shtëpia / Ndryshe / Kuriozitete (faqa 214)

Kuriozitete

Borxhet dhe “Gossip”-i, Uganda takson rrjetet sociale

Një taksë prej 0.05 euro në ditë për të përdorur “Facebook”-un, “Ëhatsapp”-in  e “Tëitter”-in. Do të shërbejë për të paguar borxhin e shtetit dhe për të parandaluar thashethemet që vijnë nga “gossip”. Ka një qëllim edukativ në të njëjtën kohë, ligji që Parlamenti i Ugandës ka aprovuar në 31 maj. …

Shiko më shumë »

Çfarë s’u pa në Kuvend, nga luksi tek përqafimi Basha-Kryemadhi (Foto)

Me opozitën të vendosur për të bllokuar punën normale të institucioneve, nëse qeveria nuk largon ministrin e Brendshëm, Fatmir Xhafaj, edhe kjo e enjte në Parlament u shoqërua me tension dhe bllokadë. Por pavarësisht se palët nuk bien dakord në ideologji dhe pika të caktuara, duket se për veshjet e …

Shiko më shumë »

Çfarë s’u pa në Kuvend, nga luksi tek dalja “romantike” Basha-Kryemadhi (Foto)

Me opozitën të vendosur për të bllokuar punën normale të institucioneve, nëse qeveria nuk largon ministrin e Brendshëm, Fatmir Xhafaj, edhe kjo e enjte në Parlament u shoqërua me tension dhe bllokadë. Por pavarësisht se palët nuk bien dakord në ideologji dhe pika të caktuara, duket se për veshjet e …

Shiko më shumë »

Vaginë me lëkurë peshku, 23-vjeçarja: Po bëj seks të çmendur! (Foto)

Një grua e lindur pa vaginë ka krijuar një të re, duke përdorur lëkurën e një lloj peshku. 23-vjeçarja më në fund ka bërë seks për herë të parë dhe është gruaja e parë në botë që kryen këtë ndërhyrje. Jucilene Marinho, nga Brazili, iu dha lajmi dërrmues që nuk …

Shiko më shumë »

Tmerr! Kamerat kapin drita misterioze në oborr (Video)

Në një moment që të tmerron, disa drita të çuditshme dhe misterioze dalin nga askundi në kamerën e sigurisë të një familje. Gjithë skena e frikshme është filmuar nga kamerat e vendosur në derën e përparme të një shtëpie, por “Express” nuk jep detaje për shtetin ku është filmuar gjithçka. …

Shiko më shumë »

“Gjobë” biznesmenit pas lidhjes, arrestohet e dashura (Foto)

I kishte kërkuar një “dëmshpërblim” prej 150 mijë euro një biznesmeni për të mos i treguar bashkëshortes së tij për marrëdhënien e tyre të fshehtë të dashurisë: gruaja 42-vjeçe nga Treviuzo, Sara Andretta është arrestuar nga policia e Padovës, Itali, për tentativë zhvatjeje. Në një ‘e-mail’ dërguar ish-të dashurit tashmë, …

Shiko më shumë »

Takimi i Kim Kardashian me Trump, shakatë në rrjetet sociale

Pas takimit të Kim Kardashian me presidentin amerikan Donald Trump kanë nisur edhe shakatë në rrjetet sociale. Në një prej fotove të postuara, Kardashian është “zëvendësuar” me liderin e Koresë së Veriut Kim Jong-un. Të shumtë kanë qenë ata që kanë bërë ironi edhe në lidhje me temën e reformimit …

Shiko më shumë »

Harry dhe Meghan, muaji i mjaltit në Kanada? (Foto)

Muaji i mjaltit i anuluar? Absolutisht! Nuk do të ketë udhëtim në Namibi për Hary e Meghan, por disa ditë në Kanada, në lokalitetin që priti dikur mbretin gorge. Një ndryshim që mund t’i japë një shpjegim zërave këmbëngulës të një shtatzënie të Dukeshës së Sussex-it. Pa dyshim akoma e …

Shiko më shumë »

Edi Rama mbi motor policie në Austri

Një fotografi e publikuar në rrjetet sociale nga Edi Rama, është kthyer në objekt humori nga komentuesit. Në foto shihet kryeministri shqiptar i ulur mbi një motor policie dhe më konkretisht të asaj austriake. Fotografi është realizuar këtë të mërkurë, teksa ndodhej në Austri, në kuadër të lobimit në favor …

Shiko më shumë »

Kafshon hardhucën, bualli ngre në ‘fluturim’ luanin (Video)

Vizitorët në Parkun Kombëtar të Kruger në Afrikën e Jugut kanë filmuar një buall që shpëtoi një hardhucë gjigande nga një luan i ri. Videoja është postuar në kanalin e YouTube “Kruger Sightings”. Luani po mbante në gojën prenë e vetë kur një dem i madh e pa dhe menjëherë …

Shiko më shumë »