Shtëpia / Ndryshe / Kuriozitete (faqa 20)

Kuriozitete

Fantazma e një foshnje shfaqet në shtratin e dy vjeçarit, por… FOTO

Nëna e një fëmije dy vjec u tmerrua kur pa përmes monitoruesit të bebeve atë që dukej si fantazma e një foshnjeje, të shtrirë në krah të të birit. Kur shkoi ta kontrollonte nga afër, aty nuk gjeti gjë. Ajo nuk dinte si ta shpjegonte fenomenin. Gruaja i dërgoi një …

Shiko më shumë »

E pabesueshme/ Miu mëson t’i japë makinës elektrike – VIDEO

Minjtë kanë mësuar t’i japin makinës në laborator në SHBA, sipas disa shkencëtarëve. Krijesat janë filmuar teksa hipin në një mjet special me rrota dhe i drejtojnë ato për të marrë ushqimin. Kjo është një provë se aftësia e tyre, e jo vetëm, për të mësuar është në vlerësuar deri …

Shiko më shumë »

Doni të dini ku është prodhuar celulari juaj? Ja si ta zbuloni

Ju ka ndodhur ndonjëherë që të blini një celular të ri dhe të doni të dini ku është prodhuar? Epo tani ka një mënyrë. Shkruani *#06# dhe bëni call në celularin tuaj. Do ju shfaqet një numër i gjatë me shumë shifra. Numri i 7 dhe i 8 në radhë tregon se …

Shiko më shumë »

I bija e Trump ka miliarda, por shihni si kujdeset vetë për fëmijët (Foto)

Ivanka Trump mori gjithë vëmendjen, e veshur me një pallto të kuqe dhe kapele të zezë. E bija e Trump shoqërohej nga tre fëmijët e saj dhe bashkëshorti, teksa shkonin në Sinagogë. Vogëlushët Arabella 8 vjeç, Joseph 6 dhe Theodore 3 vjeç u fotografuan duke luajtur me skuterët e tyre …

Shiko më shumë »

E bija e Trump ka miliarda, por shihni si kujdeset vetë për fëmijët (Foto)

Ivanka Trump mori gjithë vëmendjen, e veshur me një pallto të kuqe dhe kapele të zezë. E bija e Trump shoqërohej nga tre fëmijët e saj dhe bashkëshorti, teksa shkonin në Sinagogë. Vogëlushët Arabella 8 vjeç, Joseph 6 dhe Theodore 3 vjeç u fotografuan duke luajtur me skuterët e tyre …

Shiko më shumë »

Pasi humbën njeriun e shtrenjtë, familja bën ndryshimin befasues (Fotot)

Një familje në Britaninë e Madhe ka befasuar me vendosmërinë e tyre, çka solli edhe një ndryshim të jashtëzakonshëm. Pasi humbi nënën e saj nga diabeti, Sue McGillivray bindi burrin Roy, 56 vjeç, dhe djemtë e tyre, Simon, 28 vjeç dhe Ben, 24 vjeç, për të rregulluar stilin e jetës …

Shiko më shumë »

Njihuni me 10 familjet mbretërore më të pasura në Europë (Fotot)

Kur flasim për familje mbretërore shumë prej nesh mendojnë për Mbretëreshën Elizabeth II e cila është ndër më të njohurat, por jo më të pasurat në Europë. Disa nga familjet mbretërore kanë raportuar vlerën neto të cilat kapin edhe shifra në miliarda. Ja disa nga familjet mbretërore me vlerën më …

Shiko më shumë »

Këto tatuazhe janë më të degjeneruarat në botë (FOTO)

Kemi parë tatuazhe nga më të ndryshmet, nga ato me kuptim dhe deri tek ato që as autori nuk e di çfarë ka bërë. Më poshtë keni një fotogaleri me tatuazhet më të degjeneruarat në botë:, jo se janë fyese, por vendi ku janë realizuar nga shumë shihen si fyese.

Shiko më shumë »

Lonely Planet: 10 qytetet që duhet t`i vizitoni patjetër në 2020-tën (FOTO)

Është vendlindja e Wolfgang Amadeus Mozart dhe shtëpia para luftës e familjes që frymëzoi “Tingulli i Muzikës”. Nëse kjo nuk do të ishte arsyeja e mjaftueshme për ta vizituar, vitin e ardhshëm është përvjetori I 100-të i Festivalit me famë botërore të Salzburgut, një festë vjetore verore me muzikë, teatër …

Shiko më shumë »