Shtëpia / Ndryshe / Kuriozitete (faqa 20)

Kuriozitete

Bashkëshorti i Mbretëreshës Elizabeth feston 99-vjetorin, ja imazhet e rralla që u bënë publike (FOTO)

Duka i Edinburgh feston 99-vjetorin e lindjes. Profili zyrtar i familjes mbretërore e ka uruar Princ Philip me një foto të re. Në foton e pa publikuar më parë shfaqet Mbretëresha Elizabeth dhe duka. “Kjo foto e re e dukës dhe mbretëreshës është shkrepur javën e kaluar në pallatin mbretëror”, …

Shiko më shumë »

Nuk do ta besoni, ja si dukeshin 12 aktorët e famshëm para se të luanin rolet e tyre ikonike (FOTO)

Renée Zellwege 1 Disa personazhe të njohur të ekranit kanë arritur që të bëhen të famshëm në një moshë mjaft të pjekur. Ndërkohë ka të tjerë që janë shfaqur në ekran duke luajtur role të ndryshme, por audienca i lidh ato fort me vetëm një personazh. Kështu ndodhi me Kim …

Shiko më shumë »

“Vera po vjen me…”, modelja shqiptare flirton me Sylvester Stallone (FOTO)

Modelja e njohur shqiptare, Heidi Lushtaku, ishte kryefjala e lajmeve rozë disa muaj më parë, pasi konfirmoi ndarjen nga boksieri Robin Haxhi Krasniqi. Heidi asokohe rrëfeu se ndarja e tyre ishte paqësore dhe ende vijonin të ruanin kontaktet dhe respektin ndaj njëri-tjetrit. Teksa po shijon jetën si beqare, modelja shqiptare …

Shiko më shumë »

Del në shitje vila luksoze 30 milionë euro e “agjentit 007”, shihni pamjen mahnitëse (FOTO)

Ish vila e aktorit legjendar James Bond, Sean Connery, është nxjerr në shitje për 30 milionë euro. Prona luksoze buzë detit që ka qenë në pronësi të “agjentit 007” ndodhet në rivierën franceze, pranë një porti në Nicë. Vila me katër kate ka në përbërje të saj tetë dhoma gjumi, …

Shiko më shumë »

Super modelet e flokëve që nuk keni menduar që do i shikoni sërish (FOTO)

Moda ndryshon me kalimin e kohës, e tendencat ndryshojnë mjaft shpesh. Dhe njerëzit në industrinë e bukurisë përpiqen të vijnë me gjëra të reja gjatë gjithë kohës. Por në botën tonë, gjithçka kthehet, dhe shumë tendenca dhe stile shpesh kthehen për herë të dytë apo të tretë. E kjo ndodh …

Shiko më shumë »

Do habiteni, 15 njerëz që janë “binjakë” me prindërit e tyre (FOTO)

25 vite diferencë, i njëjti fustan, e njëta moshë Është shumë normale që çdo fëmijë të ngjajë me prindërit. Madje sapo të lind një fëmijë, nis “debati” se tiparet e kujt ka marrë më shumë, të mamit apo të babit. Por në disa raste nuk ka fare nevojë për diskutime, …

Shiko më shumë »

Njihuni me “alienët” nënujorë, të fshehur nga bota (FOTO)

Një zhytës, Alexander Semenov ka sfiduar temperaturat nën zero për të shkrepur imazhet perfekte, ato që cilësohen si “fotot e jetës”. Ai është zhytur shumë metra nën ujë për të fotografuar botën nënujore dhe pa asnjë dyshim imazhet janë mahnitëse. Krijesat e janë kaq të rralla sa shumë prej nesh …

Shiko më shumë »

Jeni kureshtarë? Ja kur mund ta shihni “trenin” e satelitëve në qiellin e natës në Tiranë (VIDEO)

Këtë fillim muaji do të keni mundësinë që të shihni sërish “trenin” e satelitëve Starlink. Pritet që 60 satelitët e lëshuar nga kompania e Elon Musk, “SpaceX” të ndriçojnë qiellin e natës edhe mbi vendin tonë në ditët në vijim. Nëse jeni me fat, mund të shihni vargun e madh …

Shiko më shumë »

“Filloj e dridhem kur dëgjoj zhurmë motori”, një anonim i porosit pica prej 9 vjetësh (DETAJE)

Zakonisht, ne të gjithë mezi presim që të na njoftojnë se pica që kemi porositur ndodhet prapa derës sonë, e ngrohtë dhe gati për t’u ngrënë, vetëm a në shoqëri. Por për një 65-vjeçar belg që jeton në afërsi të Antwerpit, në Turnhout, sa herë që bie zilja dhe aroma …

Shiko më shumë »

Çudia në Suedi, del në shitje i gjithë fshati shumë afër Stokholmit, ja sa kushton (FOTO)

Nëse mblidhni bashkë 7 milionë dollarë, mund të blini një fshat të tërë plotësisht funksional në Suedi, vetëm 90 minuta në veri të Stokholmit. I ndërtuar në shekullin e 18-të si vendpushim shëndetësor, Sätra Brunn është një shembull i përsosur i arkitekturës së fshatit suedez, i kompletuar me një kishë, …

Shiko më shumë »