Shtëpia / Ndryshe / Kuriozitete (faqa 2)

Kuriozitete

Të gjithë gati të “shpërthejnë” në një rast për…(FOTO)

Të gjithëve na ndodh që të jemi më shumë se nervozë në momente të caktuara, por ka ca tipa që janë shumë më nervozë dhe këtë e tregojnë me atë ccfarë mbajnë me vete, apo në përditshmërinë e tyre. Fotot e mëposhtme nuk janë montazhe, por janë foto të shkrepura …

Shiko më shumë »

Me 1.5 milionë ndjekës në Instagram, ai është iriqi më i lumtur në botë (FOTO)

Ai konsiderohet gjerësisht si iriqi më i lumtur në botë, pasi ka bërë emër në rrjetet sociale duke mbledhur më shumë se 1,5 milionë ndjekës në Instagram, me foto nga udhëtimet e tij në të gjithë botën. Herbee, i cili jeton në Gjermani, është shndërruar në një sensacion, pasi filloi …

Shiko më shumë »

“Ngrënësi i dritës”, materiali më i errët i krijuar ndonjëherë!

Dy inxhinierë të Institutit të teknologjisë në Massachusetts dhe Univesitetit Jiao Tong në Shangai, kanë shpikur një material i cili e thith dritën në nivel të tillë që nuk lejon dukshmërisë e saj përveçse në masën 0.005%. Kjo e bën materialin më të errët të prodhuar ndonjëherë. As vetë krijuesit …

Shiko më shumë »

Dasmat, biznesi më fitimprurës; zbuloni vendin ku ceremonia kushton më shumë se 100 mijë dollarë

Celebrimet e në veçanti dasmat marrin një tjetër kuptim dhe përmasë në Indi. Traditat indiane e marrin shumë seriozisht organizimin e një dasme ku shumë prej tyre e tejkalojnë çmimin e 100 mijë dollarëve. Fakt ky, i cili bën që dasmat të renditen si një nga bizneset më fitimprurëse në …

Shiko më shumë »

Vepra arti në lëndinën me bar, ja fotot që do ju befasojnë (FOTO)

Artisti i mirënjohur franko-zvicerian Saype ka realizuar një vepër të vërtetë arti në një lëndinë me bar në parkun e madh të Gjenevës. Projekti shtrihet në një sipërfaqe 5000 m2 dhe është e gjatë 165 metra dhe e gjerë 30 metra. Ai është realizuar me pigment të biodegradueshëm me bazë …

Shiko më shumë »

FOTO/ 20 kështjellat më të bukura, ja mrekullia që ofrojnë

Sa herë na është dashur të udhëtojmë në vende të ndryshe, në botë padyshim që kështjellat kanë pasur pamjen e tyre tërheqëse. Madje ka shumë prej nesh, që na bëjnë të mendojmë se në shumë raste, ato janë më të bukurat, por “gara” vijon. Kështjellat janë vendet më joshëse ku …

Shiko më shumë »

6 princeshat shqiptare dhe fati i tyre i trishtë, të divorcuara dhe beqare (FOTO)

Ato ishin shembulli i një kulture nga një vend i vogël ku sapo kishte filluar bashkëjetesa mes orientit dhe oksidentit. Secila nga gjashtë princeshat ishte e veshur me talentin dhe kulturën e dijes së saj duke marrë nën patronazh të vetin edhe nga një copë organizimi shoqëror e deri tek …

Shiko më shumë »

Një talent i humbur kot/Reagimi epik; vogëlushi lë topin, vrapon pas vajzave (VIDEO)

Ky është momenti i këndshëm kur një 1-vjeçar në Çikago e humb vëmendjen nga aftësitë e tij atletike pasi shpërqendrohet nga dy vajza që vrapojnë pranë tij. Videoja e këndshme e postuar nga babai i vogëlushit tregon se si ai po e shkrinte talentin në futboll, por…kjo zgjati deri në …

Shiko më shumë »

Mama “single”, moderatorja shqiptare përlotet në studio për djalin e saj (VIDEO)

Gazetarja dhe moderatorja e njohur e kulturës, Fjodora Fjora, ishte e ftuar në studion e “Ftesë në 5” me Bieta Sulon, për të ndarë emocionet e ditës së parë të parashkollorit të djalit të saj, Alteos. Gazetarja dhe moderatorja e njohur e kulturës, Fjodora Fjora, ishte e ftuar në studion …

Shiko më shumë »