Shtëpia / Ndryshe / Kuriozitete (faqa 2)

Kuriozitete

Frikë dhe dhimbje, çfarë duhet të dimë nëse pickohemi nga kandili detit

Ato janë me të vërtetë një nga torturat më të këqija të verës, veçanërisht për ata që shkojnë në plazh dhe për fëmijët që i shtojnë dhimbjet nga frika. Çfarë duhet të bëni kur një kandil deti na sulmon? Mos e fshini zonën e prekur me rërë, mos përdorni amoniak, …

Shiko më shumë »

U poshtërua nga xhudistja shqiptare në mes të Bjellorisisë, kush është rusja që trajnon Vladimir Putin

Xhudistja ruse Natalia Kuziutina, që u bë e famshme pasi u fotografua me kreun e shtetit rus, mori medaljen e argjendtë në Lojërat Evropiane – Minsk 2019. Rusja 30 vjeçe u mposht nga Majlinda Kelmendi në finale. Ndërkaq mediat e ndryshme kanë dhënë lajmin për mposhtjen e ruses që u …

Shiko më shumë »

U poshtërua nga xhudistja shqiptare në mes të Bjellorusisë, kush është rusja që trajnon Vladimir Putin

Xhudistja ruse Natalia Kuziutina, që u bë e famshme pasi u fotografua me kreun e shtetit rus, mori medaljen e argjendtë në Lojërat Evropiane – Minsk 2019. Rusja 30 vjeçe u mposht nga Majlinda Kelmendi në finale. Ndërkaq mediat e ndryshme kanë dhënë lajmin për mposhtjen e ruses që u …

Shiko më shumë »

Tërhiqen nga qarkullimi mijëra ‘Mercedez Benz’. Ja arsyeja

Organet zyrtare tërheqin nga qarkullimi mijëra Mercedesë me naftë. Prodhuesi i makinave Mercedes mendohet të ketë instaluar një aparaturë fikjeje. Daimleri i mohon akuzat. 60 mijë makina me naftë janë të prekura nga tërheqja e detyruar nga qarkullimi. Nga tërheqja zyrtare e komunikuar nga Zyra Federale e Automjeteve bëhet fjalë …

Shiko më shumë »

“E humbe prapë Stambollin?”/ Rama i gjen “zgjidhjen” Erdogan: Kisha sjellë Damianin me çunat, bënin tërmet (Foto)

Presidenti turk Rexhep Taip Erdogan e humbi sërish Stambollin. Edhe pas rnumërimit të votave, partia e liderit turk nuk arriti të shpallej fituese. As kësaj, në rrjet kanë nisur “memet” tallëse, ku Rama shihet duke i thënë Presidentit turk që duhej ta kishte njoftuar për situatën në zgjedhje, pasi ai …

Shiko më shumë »

Mrekulli/ Delfini lind tek Gjiri i Lalëzit (VIDEO)

Një ngjarje mjaft interesante është regjistruar dje nga pushuesit, të cilët kanë qenë në plazhin e Durrësit në Ishëm. Një delfin është parë duke notuar fare pranë bregut, aty ku shumë qytetarë po laheshin. Por pushuesit e kanë kuptuar se diçka nuk shkonte me delfinin dhe kanë thirrur autoritetet. Agjencia …

Shiko më shumë »

Pamje të frikshme/ Çmenduritë e turistëve për foton perfekte

Ne të gjithë i duam llojet e ndryshme të turizmit, dhe ndërsa disa prej nesh preferojnë bregdetin, të tjerët shpenzojnë kohën e tyre për të zbuluar muzetë lokale. Por ka disa njerëz që thjesht nuk mund të imagjinojnë pushimet e tyre pa testuar guximin e tyre. Nëse jeni një nga …

Shiko më shumë »

Njihuni me ushqimet që mbrojnë lëkurën nga rrezet e dëmshme të diellit

Shumica e njerëzve kujdesen të ruajnë veten nga rrezet e diellit duke përdorur një krem me një faktor mbrojtës, kapele dhe syze dielli. Megjithatë, ka edhe ushqime që mund të mbrojnë lëkurën nga rrezet e dëmshme UV. Vaji i ullirit Falë shumave të larta të vitaminës E dhe polifenoleve, konsumi …

Shiko më shumë »

Njihuni me tre shenjat e horoskopit që do të fitojnë shuma marramendëse parash

Më poshtë po ju listojmë 3 shenjat, të cilat konsiderohen si më të pasurat ndër të gjitha shenjat e horoskopit. Nëse ju përkisni këtyre shenjave, yjet parashikojnë shuma marramendëse edhe për ju. Virgjëresha Në listën e njerëzve më të pasur në botë, përfaqësuesit e shenjës së virgjëreshës janë në krye. …

Shiko më shumë »

Nxjerr në shitje “Rolex-in” e tij të vjetër, gjyshi shërthen në lot kur i japin çmimin (Video)

Një emision televiziv për vlerësimin e sendeve të vjetra të çmuara i ka dhënë emocione të forta një burri të moshuar, i cili kishte shkuar për të vlerësuar orën e tij Rolex që e kishte blerë disa kohë më parë. I moshuari kishte blerë një GMT Master Model Rolex për …

Shiko më shumë »