Shtëpia / Ndryshe / Kuriozitete (faqa 133)

Kuriozitete

Selfie me ariun e plagosur, por e sulmon për vdekje (Video)

Një burrë u sulmua për vdekje nga një ari i plagosur, teksa ai po përpiqej të realizonte një selfie pranë kafshës së egër. Ariu, kafsha e tretë më e egër në shtetin Odisha të Indisë e kafshoi duke e lënë të vdekur qytetarin e identifikuar si Prabhu Bhatara. Ngjarja ndodhi …

Shiko më shumë »

Qytetari hero! Ndal të arratisurin me dinakëri (Video)

#td_uid_1_5aede22fa887d .td-doubleSlider-2 .td-item1 { background: url(http://gazeta-shqip.com/lajme/wp-content/uploads/2018/05/surveillance-1ht-ml-180504_hpEmbed_7x6_992-80×60.jpg) 0 0 no-repeat; } #td_uid_1_5aede22fa887d .td-doubleSlider-2 .td-item2 { background: url(http://gazeta-shqip.com/lajme/wp-content/uploads/2018/05/surveillance-ht-ml-180504_hpMain_4x3_992-80×60.jpg) 0 0 no-repeat; } 1 of 2 Autoritetet në Ohajo janë detyruar të falënderojnë një kalimtar, pasi me një akt heroik e tepër dinak ka arritur të bëjë të mundur arrestimin e një personi …

Shiko më shumë »

Shqiptarja Eleni Foureira bën shqiponjën me duar, grekët e “kryqëzojnë”

Këngëtarja Eleni Foureira, e cila përfaqëson Qipron ka bërë shqiponjën me duar, bashkë me konkurrentin shqiptar në “Eurovizion”, Eugent Bushpepa. Mirëpo, ashtu si vetë këngëtarja kishte deklaruar që nuk kishte treguar për vite të tëra se ishte shqiptare pasi e paragjykonin, Eleni është paragjykuar ditët e fundit në Greqi duke …

Shiko më shumë »

Dasma mbretërore, zbulohet fustani 100 mijë paund i Meghan Markle

Është zbuluar fustani madhështor që Meghan Markel do të veshë në ditën e saj të madhe. Burime tw “Daily Mail” kanë bërë me dije se princesha e ardhshme ka zgjedhur “Ralph and Russo” si dizenjues të fustanit të saj për dasmën që do zhvillohet më 19 maj. Ndërkohë, një tjetër …

Shiko më shumë »

Ideja e krisur! Koka gjigande e Trump gdhendet në Arktik

Një kokë gjigante e Donald Trump gdhendur në akull do të realizohet në Arktik. Është projekti i “Trumpmore” nisur nga një OJQ finlandeze për të tërhequr vëmendjen e botës mbi ngrohjen globale dhe vjen pasi presidenti amerikan e ka quajtur “një mashtrim” duke tërhequr vendin e tij nga Marrëveshja e …

Shiko më shumë »

Njihuni me Pilùn, macja milionere me 1.5 mln euro në llogari

Çdo vit publikohet renditja e njerëzve më të pasur në botë, por ajo tani duhet të bëhet edhe për macet. Dhe çmimi për më të pasurën duhet të shkojë për macen e quajtur Pilu, një mace e familjes Veronese. Me vdekjen e së zonjës Anna Cecilia D kafsha ka trashëguar …

Shiko më shumë »

1200 të ftuar në dasmën mbretërore, por me bukë me vete

Dasma e Harry dhe Meghan do të ketë 1200 të ftuar. Personat pjesëmarrës në Kështjellën Windsor më 19 maj do të përzgjidhen nga polici i zonës dhe duhet të jenë punonjës të organizatave humanitare ose punonjës të familjes mbretërore. Të ftuarit duhet të marrin edhe ushqim me vete, pasi ceremonia …

Shiko më shumë »

Skandali seksual bllokon çmimin “Nobel” për Letërsinë!

Akademia suedeze që jep çmimin “Nobel” për Letërsinë, ka vendosur të mos dorëzojë çmim për vitin 2018, për shkak të skandalit të ngacmimeve seksuale që ka përfshirë botën e artit dhe jo vetëm. Jean-Claude Arnault, fotografi franko-suedez, bashkëshorti i poetes Katarina Frostenson, e cila është pjesë e Akademisë, është akuzuar …

Shiko më shumë »

Twitter, thirrje 330 mln përdoruesve të ndryshojnë fjalëkalimin

Twitter u ka bërë thirrje 330 milionë përdoruesve për të ndryshuar fjalëkalimet e tyre, duke thënë se ky informacion është ekspozuar pa qëllim brenda kompanisë, përmes një virusi. Sipas kompanisë, nuk është identifikuar asnjë shenjë se janë përdorur të dhënat e ekspozuara, mirëpo është këshilluar të ndryshohen fjalëkalimet për çështje …

Shiko më shumë »

Tahiri lë mandatin, te LSI ‘festojnë’ me çokollata (Foto)

#td_uid_1_5aeb4c547decd .td-doubleSlider-2 .td-item1 { background: url(http://gazeta-shqip.com/lajme/wp-content/uploads/2018/05/640-0-5aeb1c675db1a-80×60.jpg) 0 0 no-repeat; } #td_uid_1_5aeb4c547decd .td-doubleSlider-2 .td-item2 { background: url(http://gazeta-shqip.com/lajme/wp-content/uploads/2018/05/640-0-5aeb1c6b7a958-80×60.jpg) 0 0 no-repeat; } #td_uid_1_5aeb4c547decd .td-doubleSlider-2 .td-item3 { background: url(http://gazeta-shqip.com/lajme/wp-content/uploads/2018/05/640-0-5aeb1c6a85394-80×60.jpg) 0 0 no-repeat; } 1 of 3 Lajmi i bujshëm i ditës së sotme ishte dorëheqja nga funksioni si deputet i Kuvendit të Shqipërisë, …

Shiko më shumë »