Shtëpia / Ndryshe / Kuriozitete

Kuriozitete

Shqiptarët nisin stërvitjen, dalin në ballkon dhe bëjnë ushtrime fizike

Karantina pothuajse ka dembelosur të gjithë njerëzit, për shkak të mungesës së lëvizjes dhe pamundësisë për të kryer aktivitet fizik. Në këtë situatë, disa qytetarë në Tiranë kanë nisur të kryejnë ushtrime fizike në kushte shtëpie. Një prej tyre ka dalë në ballkon dhe ka vendosur këmbën mbi parvazë. Në …

Shiko më shumë »

Horoskopi për ditën e sotme, 5 prill 2020

Dashi Sot mund të përballeni me presion për të arritur fundin e punëve tuaja. Mos nxitoni, por përpiquni të bëni gjithçka hap pas hapi. Sa i përket aspektit sentimental, sot mund të përballeni me nevojën për të kaluar më shumë kohë me partnerin. Demi Nëse i keni dhënë nj♪ raporti …

Shiko më shumë »

Aktorja e njohur zbulon si e pastron shtëpinë në këto kohë karantine (FOTO)

Karantina i ka bërë të gjithë shtëpiakë dhe të përkushtuar. Së fundmi, Jennifer Metcalfe postoi një foto ku ajo shfaqej duke pastruar shtëpinë gjysmë e zhveshur. Fotoja e saj u bë virale, pasi mënyra se si ajo pastronte shtëpinë ishte mjaft e çuditshme. Madje ajo ka menduar të hapë një …

Shiko më shumë »

FOTOT/ Dëmi që njerëzit i kanë shkaktuar Tokës dhe ndikimi që do ketë koronavirusi

Fotografi J.Henry Fair ka arritur të shkrep disa foto ku tregon më së miri dëmin që njerëzimi i ka shkaktuar tokës. Sipas fotografit gjithë ky dëm ndaj tokës është pasojë e jetës moderne. Nga shpimi i puseve të naftës deri tek shkatërrimi i habitatit, të gjitha veprat e tij ilustrojnë …

Shiko më shumë »

Krijimet më qesharake të bëra në kohën e karantinës (FOTO)

Shumica prej jush po mendon se çfarë duhet të bëni gjatë këtyre ditëve që po qëndroni të izoluar në shtëpi, pasi nuk mund të lëvizni për shkak të pandemisë së koronavirusit. E pasi keni parë shumë seriale, filma apo programe të ndryshme, pasi keni pastruar me mijëra here kuzhinën, çfarë …

Shiko më shumë »

U shpëtuan fatkeqësive, njihuni me 14 njerëzit më me fat në botë (FOTOT)

Të gjithë jemi të rrezikuar gjatë aktivitetit tonë të përditshëm. Aksidentet, fatkeqësitë natyrore apo edhe sëmundjet janë kërcënim i vazhdueshëm për ne. Më poshtë do shihni disa foto interesante të njerëzve më me fat në botë, të cilët i shpëtuan fatkeqësive.

Shiko më shumë »

Ndryshimet në organizëm pas vetëm 15 minutash ecje

Kura më e mirë dhe më e thjeshtë për të kapërcyer një situatë stresuese është ecja. Bëhet fjalë për një aktivitet të thjeshtë fizik por që ka cilësitë më të mira të një medikamenti farmaceutik kundër stresit. Por ky nuk është i vetmi përfitim që vjen nga ecja. Në këtë …

Shiko më shumë »

Kjo është kuzhinierja më bukuroshe që keni parë ndonjëherë (FOTO)

E cilësuar si një prej femrave më tërheqëse, Daphne Joy merr gjithë vëmendjen me postimet e shumta në mediat sociale. Veç modelimit, ajo ka zbuluar se ka pasion edhe gatimin. Këtë e ka treguar në disa postime të saj në Instastory, ku shfaqet duke gatuar ushqime nga më të ndryshmet. …

Shiko më shumë »