Shtëpia / Ndryshe / Kuriozitete

Kuriozitete

Të kapura fiks në momentin e duhur/ 22 fotot që duhet t’i shihni dy herë

Këto foto tregojnë se sa shumë rëndësi ka të kapësh momentin. Ato janë kapur në çastin e duhur dhe disa prej tyre të bëjnë të qeshësh. Të tjera të lënë pa fjalë, duke menduar se janë fotomontazh, por janë të gjitha të vërteta Këto foto kanë thyer rrjetin duke tërhequr …

Shiko më shumë »

Këta VIP-a nuk do t’i njihni/ Kur kirurgët bëjnë transformimin e madh (FOTO)

Shumë të famshëm po përpiqen vazhdimisht që të ndryshojnë pamjen e tyre. Sigurisht, të gjithë ne ndryshojmë me kohën, por duket se ata kanë një superfuqi për transformim, sepse nuk ka asnjë shpjegim tjetër se pse bëhen të panjohshëm. Nuk ka asnjë të dhënë se çfarë ndodh në Hollywood, por …

Shiko më shumë »

Çfarë duhet të bëni nëse humbni pasaportën ndërsa udhëtoni jashtë vendit

Nëse pasaporta juaj është e humbur ose e vjedhur ndërsa jeni jashtë vendit, nuk do të thotë që keni ngecur në vend përgjithmonë. Janë disa hapa të thjeshtë të cilat funksionojnë në gjithë botën që ju mund të ndërmerrni për të marrë një pasaportë të shpejtë dhe të përkohshme për …

Shiko më shumë »

Do befasoheni/ 30 foto nga Toka, që duken si në një planet tjetër

Ndërsa Elon Musk dhe pasuesit e tij po planifikojnë të kolonizojnë Marsin, planeti ynë (Toka) vazhdon të na befasojë përmes imazheve magjepsëse. Fotografitë e Tokës na kujtojnë disa skena të filmave fantastikë “me dyer të hapura drejt universeve paralele” që tregojnë botën përreth nesh nga një anë krejtësisht tjetër, mahnitëse …

Shiko më shumë »

Nga lirimi i pengjeve në Irak tek…/ Dhjetë faktet që nuk i keni ditur për Muhammad Ali

Muhammad Ali padyshim se është njëri prej më të mirëve i të gjitha kohërave në boks. Ai ka luftuar me krokodilët, është përballur me një balenë. ka qenë në burg. Ai është Muhamed Ali, një nga figurat më të famshme të shekullit 20. Tre herë kampioni i botës për peshat …

Shiko më shumë »

Gratë e lidhura me burra të shkurtër tregojnë ‘vuajtjet’ (FOTOT)

Gjatësia nuk ka rëndësi! Faqja e njohur ka publikuar disa foto të çifteve të ndryshme, pas një debati lidhur me gratë që janë të lidhura me burra të shkurtër. Gra të ndryshme nga gjithë bota treguan fotot në çift, duke konfirmuar se pavarësisht ‘pengesave teknike’, jeta e tyre ishte e …

Shiko më shumë »

Të shkretët/ Gratë gjigante që u bëjnë ligjin burrave (FOTO)

Gjatësia ka pak rëndësinë për ta, mjafton të jenë të lumtur. Këto çifte kanë dëshmuar se shifrat dhe çdo gjë tjetër janë thjesht detaje të pavlera, pasi jetën e bëjnë momentet. Të qenit më i shkurtër nuk ju bën automatikisht më pak të shkëlqyeshëm. Dhe të qenit më i gjatë …

Shiko më shumë »

Vjehrrat shkak i divorceve? E keni gabim, ja pse po ndahen çiftet (FOTO)

Nëse keni kohë që jeni martuar, e dini më mirë se kushdo tjetër se sa lehtë mund ta shkatërrojë rutina një romancë. Mjekët kanë sugjeruar që për të mbajtur gjallë raportin në çift është e nevojshme që lidhja të ketë adrenalinë dhe sigurisht të mos mungojnë shakatë e ndryshme. Por, …

Shiko më shumë »

Pamjet e pazakonta/ Leopardi ‘luan’ me prenë e vet, para se ta masakrojë (FOTOT)

Një leopard i frikshëm tregoi për disa çaste anën e tij të butë, teksa përkëdhelte prenë e tij të vogël. Por dashuria e leopardit për të nuk zgjati shumë pasi ky e fundit e shqeu gazelën e vogël. Pamjet nga momenti i rrallë u fotografuan në parkun Kombëtar Greater Kurger, …

Shiko më shumë »