Shtëpia / Ndryshe

Ndryshe

Nga vullkanet aktive në zonat e luftës, ja vendet turistike ku rreziku i vdekjes është i lartë (FOTO)

Turistët që kërkojnë aventuara të “çmendura” mund të shkojnë që të vizitojnë disa nga vendet më të rrezikshme në botë. Nga vullkanet aktive në zonat e luftës, “The Sun” ka grumbulluar vendet ku mund të shkoni dhe të keni parasysh se rreziku i plagosjes apo vdekjes është i lartë. Teksa …

Shiko më shumë »

Ka shpenzuar 29 mijë paund për dasmën perfekte, por nëna e katër fëmijëve ende nuk ka një burrë (FOTO)

Nëna e katër fëmijëve ka planifikuar në çdo detaj dasmën e saj dhe ka gati çdo gjë. Por ka vetëm një problem! Prej dy vitesh e gjysmë ajo është beqare dhe nuk ka dalë në takim me asnjë mashkull. Është fjala për një menaxhere të pastrimit nga Penzance, Raine Franklin. …

Shiko më shumë »

Zvicra në “flakë”/ Ish-gruaja e Abramovich zbarkon në Alpe për dasmën e saj FOTO)

Ish-gruaja e Roman Abramovich është parë në Zvicër në krah të bashkëshortit, Stavros Niarchos. Dasha Zhukova u shfaq e lumtur dhe shumë në formë, vetëm pak ditë përpara dasmës madhështore. Ceremonia luksoze, e cila do kushtojë 5 milionë paund do të mbahet këtë fundjavë. Kjo është martesa e dytë për …

Shiko më shumë »

Lahen me urinën e kafshëve, fotot e rralla të fisit që bagëtia është gjithçka për ta (FOTO)

Një djalë pi qumësht direkt nga lopa, një tjetër përkëdhel me dashuri brirët e një demi-njihuni me fisin Mundari të Sudanit jugor. Pasi kaloi 3 muaj në mesin e tyre, fotografi 42-vjeçar Mario Gerth arriti që të realizonte fotografi spektakolare nga përditshmëria e tyre. Jeta e tyre është e ndërthurur …

Shiko më shumë »

NASA “zbulon” asteroidin prej floriri, do bënte çdo njeri në Tokë milioner (FOTO)

Nasa ia ka vënë syrin një asteroidi jo shumë larg nesh, i cili siç thotë shtypi britanik, ka mjaftueshëm flori sa për ta bërë çdo njeri në Tokë milioner. Psyche 16 ndodhet mes orbitave të Marsit dhe Jupiterit dhe përbëhet nga metal i ngurtë. Pjesa derrmuese është ar, por objekti …

Shiko më shumë »

Rastet që shokuan botën/ Njihuni me prindërit më të rinj në botë (FOTO)

Të jesh prind nuk është një gjë e thjeshtë, pasi kërkon shumë kohë, durim dhe përgjegjësi. Por, çfarë ndodhë kur fëmija sjell në jetë një fëmijë? Rastet e mëposhtme kanë shokuar botën, kur vetë fëmijët kanë sjellë në jetë krijesat e tyre. Në fotogalerinë e mëposhtme gjeni rastin e gjithsecilit …

Shiko më shumë »

Foto mashtruese? Këto imazhe kanë “pushtuar” botën

Natyra është gjithmonë spektakolare dhe plot të papritura. Por, në disa imazhe të përzgjedhura nga “National Geographic”, shfaqet natyra në një tjetër nivel. Fenomene natyrore të jashtëzakonshme dhe kafshë në momente ta pabesueshme, janë disa nga fotot që do ju lënë pa fjalë. Ndjekësit në rrjetet sociale kanë përzgjedhur imazhet …

Shiko më shumë »

Njihuni me nuset më të pazakonta në botë (FOTOT)

Jordan Një fustan i bardhë, një vello dhe një tufë lule – në ditët e sotme, këto janë një pjesë integrale e një martese pothuajse kudo në botë. Pavarësisht kësaj, ka disa çifte që zgjedhin një pamje më tradicionale të dasmës se sa një fustan të thjeshtë, të bardhë.

Shiko më shumë »