Shtëpia / Aktualitet

Aktualitet

Ngjarja që tronditi ish-Bllokun / Meviol Billo i shpëton burgut: E përdori armën se i rrezikohej jeta

Ish-komandoja Meviol Bilo u cilësua fajtor nga gjykata e Tiranës për plagosjen e rëndë të Elio alias Esmerald Hatos, në ngjarjen e 4 tetorit 2018 në ish-Bllok, ku mbeti i vrarë Fabian Gaxha, si dhe u plagos Ervis Martinaj. Ai u dënua me 7 vite burgim për plagosje dhe armëmbajtje …

Shiko më shumë »

U kap me pistoletë në çantë, Gjykata e Vlorës liron Edison Begajn

Gjykata e Vlorës ka caktuar masën e sigurisë “arrest në shtëpi” për Edison Begajn. Vendimi i është komunikuar këtë të premte në ambientet e spitalit të Vlorës, ku Begaj ndodhet i shtruar, pasi ka shfaqur ndërlikime shëndetësore pas arrestimit tre ditë më parë. 38-vjeçari u arrestua më 15 Qershor, gjatë …

Shiko më shumë »

Humb jetën turisti austriak në Vlorë, ja çfarë thotë Policia

Një ngjarje e rëndë raportohet nga Vlora. Policia shprehet se rreth orës 11:30, në lagjen “Uji i Ftohtë”, në bregdet, pavarësisht ndihmës mjeksore të dhënë nga shërbimi i urgjencës shtetasit të huaj austriak me iniciale A. T., 76 vjeç, ka ndërruar jetë në spital. Grupi hetimor po punon për përcaktimin …

Shiko më shumë »

I jepet lamtumira çiftit shqiptar, djali i tyre qëndron pak metra më tutje në varreza…

Teuta dhe Shpëtim Pasho u përcollën të enjten për në banesën e fundit. Çifti i bashkëshortëve shqiptarë, trupat e të cilëve u gjetën të futur nëpër valixhe një zonë fushore në Firence të Italisë fqinje, në Dhjetor të vitit që lamë pas, u varrosën në Castelfiorentino. Në varrim ishte i …

Shiko më shumë »

I dënuar për trafik droge por në arrati/ GJKKO i konfiskon 22 pasuritë Moisi Habilajt dhe familjarëve të tij

Gjykata e Posaçme kundër Krimit dhe Korrupsionit ka vendosur të konfiskojë pasuritë e Moisi Habiajt dhe familjarëve të tij. Gjykata ka vendosut për konfiskimin e 22 pasurive të Moisi Habilajt i cili është i dënuar për trafik droge. Pasuritë e Moisi Habilajt dhe familjarëve të tij, rezultojnë të jenë konfiskuar …

Shiko më shumë »

Dëgjesa për guroren, dhunohet në Bënçë Auron Tare! Studiuesi: U qëllova në makinë, ishte…

Studiuesi Auron Tare është dhunuar paraditen e sotme në fshatin Bençë të Tepelenës, ku kishte shkuar për të dëgjuar shqetësimet e banorëve. Tare ka treguar në një prononcim për televizionin “FaxNews” se është qëlluar teksa ka qenë brenda në makinë, nga një prej pronarëve të firmës që po kryen punimet …

Shiko më shumë »

Rekomandimet e qeverisë, Çela thirrje drejtuesve të prokurorive: T’i vlerësoni maksimalisht

Është zhvilluar këtë të premte takimi i përcjelljes së rekomandimeve të qeverisë Prokurorit të Përgjithshëm për luftën ndaj kriminalitetit. Në fjalën e tij, Prokurori i Përgjithshëm, Olsian Çela tha se rekomandimet e qeverisë kanë rol thelbësor në drejtim të përqasjes së prioriteteve e objektivave mes ekzekutivit dhe prokurorisë duke mundësuar …

Shiko më shumë »

Shkon në 13 numri i të arrestuarve për trafik droge në Tiranë

Tiranë | Në vijim të operacionit policor të koduar “Parku”, për goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e lëndëve narkotike, finalizuar një ditë më parë nga Komisariati i Policisë Nr. 2, në bashkëpunim me DVP Tiranë dhe Forcën e Posaçme Operacionale në DPPSH, nën drejtimin e Prokurorisë, si rezultat i …

Shiko më shumë »

“Kujt polici duhet t’i ruhemi, asaj që na vret apo…”/ Flet vëllai i Edison Begajt: S’është i dënuar për trafik droge. Pas atentatit shteti nuk e mori në mbrojtje

Pas arrestimit të Edison Begajt ka folur Besnik Begaj, i cili shprehet i shqetësuar për jetën e vëllait të tij. Në një prononcim për News24, vëllai i  tij hedh poshtë të gjitha pretendimet se ai është një trafikant droge. Për këtë i referohet vendimit të gjykatës, që sic shprehet i …

Shiko më shumë »

Prodhonin produkte ushqimore në kushte të papërshtatshme/ Bllokohen dy punishte të jufkave në Dibër

Në Dibër janë bllokuar dy punishte që përdoreshin për prodhim ushqimi (konkretisht të jufkave), në mënyrë të kundërligjshme dhe në kushte të papërshtatshme higjienike, ndërsa janë proceduar penalisht edhe dy pronarët. Gjithashtu bëhet me dije se aktiviteti nuk ishte regjistruar pranë organeve tatimore. Punishtja ishte në pronësi të 55-vjeçarit M.K …

Shiko më shumë »