Shtëpia / Aktualitet / U plagos gjatë luftës në kampin ‘Al Hol’ në Siri/ Floresha Rasha i nënshtrohet operacionit

U plagos gjatë luftës në kampin ‘Al Hol’ në Siri/ Floresha Rasha i nënshtrohet operacionit

Floresha Rasha, një nga pese të riatdhesuarit nga kampi ‘Al Hol’ në Siri i është nënshtruar një operacioni në spitalin e Traumës.

Ndërhyrja kirurgjikale është bërë në këmbë, pasi ajo kishte mbetur e plagosur gjatë qëndrimit në Siri. Mesohet se operacioni ka shkuar me sukses, ku pritet që të marrë disa seanca fizioterapie për rikuperimin e saj të plotë.

Më 26 tetor u përmbyll me sukses operacioni për kthimin e 4 fëmijëve, Amar Rasha, Emel Rasha dhe Hatixhe Rasha dhe nëna e tyre Floresha Rasha (e plagosur në Siri) dhe të Endri Dumanit. Në kamp vijon të jetë motra e Endrit, Eva, ku sipas burimeve ajo është fshehur sepse nuk ka dashur që të rikthehet.

Psa kthimit nga kampi i ferrit “Al Hol” Rasha me fëmijët e saj si dhe Endri Dumani u zhvendosën për rehabilitim në shtëpinë e pushimit të ushtarakëve të Ministrisë së Mbrojtjes, në Konvaleshencë të Durrësit.

Sipas burimeve, ka përfunduar faza e parë e trajtimit psikologjik që kishte të bënte me largimin e panikut nga gjendja e luftës që ata kishin përjetuar. (Tema)

Burimi : / JavaNews.al

Shiko dhe këto

FOTO/ Aksidenti me tre viktima në Rrogozhinë, ky është oficeri i burgjeve që humbi jetën, ishte nisur për në…

Një oficer i burgut të Peqinit ka humbur jetën në aksidentin tragjik me tre viktima …